Elektrik Mühendisliği Bilim Ustası (İletişim ve Bilgi Teknolojisi)

Genel

Program açıklaması

120635_icons8-bookmark-100.png

Kurs içeriği

Elektrik Mühendisliği Bilim Ustası, elektrik ve elektronik mühendisliği alanlarında derinlemesine eğitim sunar ve öğrenciler, Elektronik Devreler ve Sistemler (ECS) veya İletişim ve Bilgi Teknolojileri (CIT) konularına odaklanmayı seçebilir.

Ana odak noktası, akıllı cihazların ve nesnelerin interneti analiz, tasarım, imalat ve test etmektir. Bir elektrik mühendisi, güçlü evrimi, her şeyin 'akıllı' olduğu ve tüm bu akıllı cihazların bağlı olduğu ve bilgi alışverişi yaptığı bir ortama doğru şekillendirir. Akıllı şehirler, akıllı hareketlilik, akıllı sağlık bakımı, akıllı şebekeler, akıllı binalar, giyilebilir elektronikler, robotikler, sensör sistemleri, güvenlik ve güvenliği artıran cihazlar vb. Örnekler. Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansı, donanım yönlerini kapsayan tek derstir. Tüm bu akıllı cihazların. Program hem donanım hem de yazılım yönlerini kapsayan ancak devre ve sistem düzeyinde elektronik bileşenlere ve tasarıma açık bir şekilde odaklanan analog ve dijital sistemler ve iletişim ağlarına odaklanmaktadır. Hem bireysel olarak hem de ekibin bir parçası olarak, elektrik mühendisliği ustaları, tasarım, uygulama, test ve uygulama konusundaki anlayışından ve analizinden başlayarak, geniş bir uygulama alanı için verimli ve metodik olarak karmaşık elektronik (iletişim) sistemler geliştirebilir. bu tür sistemlerin yönetimine kadar. Tasarımlarımız sağlam bir teorik temele ve teknolojik bilgiye dayanmaktadır ve en yeni bilgisayar destekli tasarım araçlarından uygun şekilde yararlanılarak tasarlanmıştır. Edinilen araştırma tutumu ve yeterlilikleri göz önüne alındığında, elektrik mühendisliği yüksek lisans öğrencileri endüstri ve bilimsel araştırmadaki yaratıcı veya yenilikçi gelişmelere destek verebilir. Mühendislik programlarındaki tüm yüksek lisans programlarına gelince, bu müfredat ayrıca diğer mühendislik disiplinlerinde ve birçok ekonomik, hukuki, deontolojik ve toplumsal açıdan da yeterince geniş bir uzman olmayan bilgi sağlar. Teorik temelin üstünde, her ders yılı, öğrencinin takımlar içinde etkin bir şekilde işbirliği yapma ve endüstriyel araştırma ortamında yetenekli takım liderleri olarak hareket etme becerisini kademeli olarak artıran pratik projeler içerir.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi (FEA), yüksek lisans programlarının çoğunu İngilizce olarak Mühendislik dalında sunmaktadır. Bu, fakültenin uluslararası hırslarının yanı sıra uluslararası eğitimin ve öğrenciler için çoklu dil becerilerinin önemini vurgular.

120638_icons8-list-100.png

Ders yapısı

Yüksek lisans programı boyunca her öğrenci, geniş bir seçmeli dersler yelpazesine dayalı kişiselleştirilmiş bir program derleyerek ya da programa (genişleyen) bir Minör ekleyerek kapsamını genişletmeyi ya da genişletmeyi seçebilir.120619_Picture_students.png

120637_icons8-name-tag-100.png

Kariyer perspektifleri

Elektrik Mühendisliği Bilim Ustası, özellikle araştırma ve geliştirme, ayrıca elektronik, bilgi ve iletişim teknolojisi (BİT) alanında yaratma ve tasarım üzerinde duruluyor.

Birçok şirket, ürettikleri akıllı sistemlerin geliştirilmesi için yalnızca elektrik mühendislerini kabul eder ve bu nedenle sürekli olarak yüksek eğitimli öğrencilerimizi arar. Elektrik mühendisleri temel olarak verilerin tasarımı ve geliştirilmesinden, görüntü ve konuşma işleme sistemlerinin, ölçüm ve sensör teknolojisinin, robot tasarımının yanı sıra kablolu, kablosuz, uydu ve araç iletişim sistemleri de dahil olmak üzere gelecekteki BİT altyapısının sorumluluğunu üstlenir.

Mezunlarımız büyük çok uluslu elektronik, BİT ve telekomünikasyon şirketleri ile teknoloji ve danışmanlık konularında faaliyet gösteren geniş bir yelpazedeki küçük ve orta ölçekli işletmelerde büyürler. Dereceleri, programın geniş kapsamı ve son teknoloji araştırmalara olan güçlü bağında son derece takdir edilmektedir. Donanım ve gömülü yazılımlar arasındaki dengeli karışım, yeni mezunların akıllı cihazlar, gelecekteki internet ve nesnelerin interneti için donanım geliştirmede önemli rol oynamasına ve yeşil elektronik gibi toplumdaki çok önemli gelişmeler üzerinde etkili olmasına olanak sağlıyor. Akıllı sağlık ve çevre destekli yaşam.

120644_icons8-inspection-100.png

Kabul (uluslararası derece öğrenciler için)

Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, aşağıdaki diplomalarını almışlarsa, programa önkoşul olmadan girebilirler: Mühendislik Lisans Diploması (veya Yüksek Lisans derecesi) (üniversite düzeyinde, minimum üç yıl) Elektrik Mühendisliği ana konu ya da buna eşdeğer. Kabul ancak bireysel başvuru prosedüründen sonra verilebilir. Çalışma Programı Komitesi, başvuruyu kabul edip etmeme konusunda nihai kararı verecektir. Çalışma Programı Komitesi, öğrencilerin başka bir lisans veya yüksek lisans diplomasına sahip öğrenciler için bir hazırlık kursunu veya bireysel bir yüksek lisans programını izlemeleri gerektiğine karar verebilir.

UGent tercih neden?

120623_icons8-classroom-1001.png

Birinci sınıf araştırmacılar tarafından eğitim
Eğitim, sadece öğretimde değil, aynı zamanda Avrupa ve hatta dünya çapında bir araştırmada başarılı olan profesörler tarafından verilmektedir. Çok sayıda profesör prestijli bir Avrupa Araştırma Konseyi Hibe almıştır.

120622_icons8-guarantee-100.png

Akreditasyon
Tüm yüksek lisans programlarımız, kurslarımız ve müfredatımız, ENAEE (Avrupa Mühendislik Eğitiminin Akreditasyon Ağı) tarafından yapılan EUR-ACE® kalite denetiminin bir parçası olarak CTI (Commission des Titres d'Ingénieur) tarafından denetlenmiştir.

120621_icons8-student-male-100.png

Güçlü öğrenci bölümleri
Öğrencilerden oluşan bölümler sizi toplumumuzda memnuniyetle karşılar, kurslar, oyunlar, spor aktiviteleri ve birçok parti düzenlerler. çoğunun bir dost programı var.

120624_icons8-city-100.png

Canlı şehir hayatı
Eğlence olanakları, sinemalar, müzeler, sergiler, barlar ile dolu bir öğrenci şehri olan Ghent şehrinin tadını çıkarın

120618_Picture_Ghent.png

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Faculty of Engineering and Architecture is one of the largest faculties of Ghent University. It combines state-of-the-art research with a top-notch education in all significant engineering and arc ... Devamını oku

The Faculty of Engineering and Architecture is one of the largest faculties of Ghent University. It combines state-of-the-art research with a top-notch education in all significant engineering and architecture fields. The faculty strongly focusses on international relations. It offers a wide array of master's programs taught in English and is active in all major exchange programs. Through research collaboration and educational links with top European institutions, the faculty strives to further enhance its international perspective. Daha Az