Elektrik Mühendisliğinde Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Kurs teklifleri, öğrenciye, bilgisini bir dizi elektrik mühendisliği alanında genişletmek ve yoğunlaştırmak için bir fırsat sağlar. Bir fakülte danışmanı yardımı ile öğrenci, elektrik mühendisliği veya fen ve mühendislik alanında ilgili bölümlerin teklifleri bir dizi uzmanlık alanından herhangi birinde bir program planlayabilir.

Lisansüstü eğitim ve araştırma alanları aşağıdaki alanlarda sunulmaktadır:

 1. Sayısal ve Mikroişlemci / Kontrol Sistemleri
 2. Katı Halli Cihazlar, Devreler ve Sistemler
 3. Sistemler ve Kontroller
 4. Elektromanyetik Alanlar ve Uygulamaları
 5. Dijital Sinyal ve Görüntü İşleme
 6. Telekomünikasyon ve Bilgi Sistemleri
 7. Güç Sistemleri
 8. Optik Cihazlar ve Sistemler
 9. Nanoteknoloji ve MEMS - Malzeme ve Cihazlar
 10. Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Araç Teknolojisi

Program, mühendislik uygulamaları ile ilgili elektrik mühendisliği alanlarında bilgi arttırmayı amaçlayan öğrenciye sağlanacak şekilde tasarlanmıştır. Sunulan kurslar, uygulamalı mühendislere elektrik mühendisliğinde gelişmiş, güncel eğitim sunacaktır.

Kabul şartları

Kabul süreci resmi transkript, GRE ve TOEFL veya IELTS puanları dahil olmak üzere tüm uygulama materyallerini dikkate almaktadır. Kabul kararını kesinleştirmek veya kabulü reddetmek için tek bir nesnel faktör kullanılmamaktadır. Bir başvuru sahibinin, tipik bir elektrik mühendisliği müfredatında tamamlanan dersler arasında doğrusal sistemler, dc ve elektronik devreler, statik ve dinamik elektromanyetik alanlar, mikroişlemciler gibi alanlarda bir geçmişe sahip olması beklenmektedir. Başka alanlarda BS sahibi olan öğrencilerin başvurmaları teşvik edilir, ancak bazı EE dersleri alarak gerekli EE derslerinin eksikliğini gidermek için gerekli olabilir. Öğrenciler ve lisansüstü eğitim için teşvik edici bir akademik ortam sağlamak amacıyla potansiyel lisansüstü öğrencilerin teknik özlemlerini bölüm kaynakları ile eşleştirmek için bir girişimde bulunulur.

(1) koşulsuz kabul, (2) geçici kabul, (3) deneme süresi, (4) ertelenmiş giriş, (5) kabul reddi ve (6) bursu ile ilgili kriterler aşağıda verilmiştir.

Koşulsuz Durumu Kabul: "Kabul" olan tipik bir başvuru sahibi aşağıdaki kabul şartlarını yerine getirmiş olacaktır.

 • Asgari lisans not ortalaması
  • MSEE'ye kabul için 3.25 (4.0 ölçekte) üst bölüm kurslarına (ortaokul ve lise veya eşdeğeri) dayalı
 • Öğrencinin lisans derecesinin (arka planın) EE müfredatına uygunluğu.
 • Öğrencinin lisans derecesi.
 • Üniversitenin / Kolej'in öğrencinin önceki derecelerini aldığına dair saygınlığı
 • En az aşağıdaki GRE puanları:
 • Kantitatif puan = 720 (yeni ölçek: 156) MS için veya = 750 (yeni ölçek: 159) Ph.D.
 • Sözel puan = 400 (yeni ölçek: 146)
 • Analitik Yazma = MS için 3 veya Ph.D = 3.5
 • Uluslararası bir öğrenci için yukarıda belirtilenlerin ötesinde ek bir gereklilik:
  Başvuru sahibi, kataloğun genel kabul şartları bölümünde belirtilen asgari üniversite İngilizce dil şartlarını sağlamalıdır. Ancak, asgari şartın yerine getirilmesi kabul edilmeyi garanti etmez. Program, internet tabanlı test için TOEFL puanı 83 olan ve dört kategoriden her birinde en az 19 olan öğrencilere tercih sağlayacaktır. Alternatif olarak, tüm kategorilerde 6.5 IELTS puanları benzer şekilde görülecektir.

Kabul Koşulları hakkında ek bilgi

Lisans Derecesi Gereksinimleri

Yüksek lisans derecesi gereksinimleri, Yüksek Lisans / Derece Planları ve Zorunlu Saat Gereksinimleri başlıklı genel lisans katalog bölümünde açıklanmıştır. Mevcut MSEE derece seçenekleri, tez seçeneği, tez değiştirme seçeneği ve tezsiz seçenektir. Tüm dereceler için alınan dersler, Hedef bölümünde verilen alanların üçüne dağıtılmalıdır. Elektrik mühendisliğindeki MSEE programı, matematik, fen ve mühendislik alanlarındaki Elektrik Mühendisliği Bölümü dışındaki en fazla dokuz lisansüstü yarıyıl süreli dersleri içerebilir. Lisansüstü danışman bir derece planında izin verilen destek kurslarını onaylamalıdır. Elektrik mühendisliği dışında onaylanan kurslar, üç dağıtım alanından birinin yerine kullanılabilir.

Tezsiz seçenek 30 dönem saat gerektirir. EE 5391, ya tez ya da tez değiştirme ikame planlarında ders gereksinimlerini karşılamak için kullanılamaz. EE 5391, tezsiz derece planının bir parçası olarak bir kez kullanılabilir. EE 5191, MSEE derecesine doğru kullanılamaz.

Öğrenim ve Uygun Maliyet

UTA Öğrenim ve Uygun Maliyet Bilgisi

Öncelikli Başvuru Tarihleri

Güz | 15 Mart
Bahar | Ağustos 15
Yaz | 15 Şubat

Başvurular her dönem için yayınlanan öncelik tarihinden sonra kabul edilir, ancak garantili kabul değerlendirmesi için lütfen başvuru tarihini ve ilgili materyalleri öncelik tarihine kadar gönderin. Bununla birlikte, asistanlık ve arkadaşlıklar gibi programa özel finansman fırsatlarından yararlanabilmek için istediğiniz başlangıç tarihinden önce başvurmanız önemlidir. Bölümsel başvuru işlem sürelerinin büyük ölçüde değiştiğini ve bazı programların bir yıl öncesinden başvuru gerektirdiğini unutmayın.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

An educational leader in the heart of the Dallas-Fort Worth, the University of Texas at Arlington nurtures minds within an environment that values excellence, ingenuity, and diversity. There is strong ... Devamını oku

An educational leader in the heart of the Dallas-Fort Worth, the University of Texas at Arlington nurtures minds within an environment that values excellence, ingenuity, and diversity. There is strong economic development here--Dallas-Fort Worth is one of the top ten fastest growing metros in the United States. Daha Az