Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansı

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, M.Engr., MS ve Ph.D.'ye yol açan seçilmiş uzmanlık alanlarında lisansüstü programlar sunmaktadır. Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliğinde. Mevcut bölüm araştırma uzmanlığı aşağıdaki alanlardan birine girmektedir: Biyomedikal Mühendisliği, İletişim / Sinyal İşleme, Bilgisayar Mimarisi, Siber-Fiziksel ve Gömülü Sistemler, Elektromanyetik / Optik, Güç / Güç Elektroniği ve VLSI. ECE Departmanı aynı zamanda NDSU'nun Araştırma ve Teknoloji Parkına da önemli bir katkıda bulunur.

Araştırma Tesisleri ve Ekipmanları

Bölüm, modern ve iyi donanımlı bir binada yer almaktadır. Yüksek lisans öğrencileri, üniversite bilgisayar sisteminden bölüm bilgisayarlarına kadar çeşitli laboratuvarlara, enstrüman odalarına ve bilgisayar hizmetlerine erişebilirler. Araştırma tesisleri arasında kardiyovasküler mühendislik laboratuvarı, bilgisayar mimarisi laboratuvarı, dijital sistemler laboratuvarı, EMI kalkanı odası, güç ve güç elektroniği laboratuvarı, sinyal işleme ve sistemleri laboratuvarı ve baskılı devre laboratuvarı bulunmaktadır.

Kabul şartları

Tercih edilen yol, NDSU'ya gelmeden önce bir NDSU ECE Profesörü ile iletişim kurmak ve onunla çalışmaktır, böylece profesör programa kabul edilmenizi tavsiye eder. Her profesörün, NDSU ECE lisansüstü programına kabul edilmeniz için sizi önerebilmesi için sizden isteyeceği iş miktarı ve türü için farklı beklentileri olacaktır. Lütfen her fakültenin web sitesine bakın ve lisansüstü eğitiminize devam etmek istediğiniz bir araştırma alanında çalışan bir öğretim üyesiyle iletişime geçin. İkincil bir yol, en az 145 Sözel ve 155 Niceliksel GRE puanına ve en son Elektrik Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği derecenizde en az 3.0 GPA'ya sahip olmaktır, BS veya MS GRE konu alanı testi gerekli değildir. ECE ME öğrencisi olarak kabul edilmek için, Elektrik Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği Lisans derecenizde en az 145 Sözel ve 155 Kantitatif GRE puanına ve en az 3.0 not ortalamasına sahip olmanız gerekir.

3.0 asgari not ortalaması kabul şartı, önemli ECE endüstri deneyimi olan ME öğrencileri için feragat edilebilir. GRE konu alanı testi gerekli değildir.

Finansal asistan

Bölümde sınırlı sayıda öğretim ve araştırma asistanlığı bulunmaktadır. Bu asistanlıklar, akademik yıl boyunca aylık maaş, akademik yıl ve yaz aylarında lisansüstü öğrenim ücretinden feragat eder, ancak asgari etkinlik ücretini karşılamaz. Buna ek olarak, hem bölümde hem de kampüste, yarı zamanlı olarak mezun, öğretmen, eğitmen ve danışman olarak çalışma fırsatları vardır. Bu asistanlıklar, rekabet esasına göre verilir - tipik olarak güz dönemi için kabul sırasında.

Lisans Derecesi Gereksinimleri

Yüksek Lisans of Engineering ve Yüksek Lisans of Science dereceleri, BS derecesinin ötesinde en az 30 dönem kredisi gerektirir. Mühendislik Yüksek Lisansı, bir portföy veya yazılı sınavdan oluşan bir kapak gerektiren, yalnızca ders işleyen bir programdır. Yüksek Lisans için 30 saatin 6 saati teze ayrılmalıdır. Tüm öğrenciler, hem ders çalışmasını hem de tezi kapsayan bir final sözlü sınavı geçmelidir.

Akademik İyi Durum

Tüm yüksek lisans öğrencileri 3.00 veya daha yüksek bir not ortalamasına sahip olmalı ve iyi durumda kalabilmek için derecelerine doğru önemli ilerleme kaydetmelidir. Bunlardan herhangi birinin yapılmaması, öğrencinin mali yardımını ve / veya ECE lisansüstü programındaki derslere kaydolma becerisini engelleyebilir.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

NDSU is a student-focused, land-grant, research university with a graduate student population of about 2,000 across 75+ programs. Our students work with world-class faculty on innovative, and often in ... Devamını oku

NDSU is a student-focused, land-grant, research university with a graduate student population of about 2,000 across 75+ programs. Our students work with world-class faculty on innovative, and often interdisciplinary, research. Additionally, our students have access to professional development opportunities, and events such as Three Minute Thesis. Our low tuition costs make NDSU a bargain, and our career outcomes are excellent. We are located in Fargo, ND – a Midwestern “hidden gem,” and a welcoming and vibrant community of about 230,000 with a unique rural-urban feel. We have a bustling entrepreneurial atmosphere; rich culture; great local fare, arts, and entertainment; and family friendly environment. Daha Az