Elektrikli Araç Teknolojileri Yüksek Lisans Derecesi

Universitat Rovira i Virgili

Program Açıklaması

Resmi açıklamayı okuyun

Elektrikli Araç Teknolojileri Yüksek Lisans Derecesi

Universitat Rovira i Virgili

Yeni akıllı, ekolojik ve entegre taşımacılık sistemlerinin geliştirilmesi, özellikle emisyonlar ve kullanılan enerji türü açısından 21. yüzyılın en önemli sosyal sorunlarından biridir. Elektrikli araç çevresinde oluşan sosyal ilgi ve endüstriyel iş, uygulanan tüm teknolojilerde kalifiye profesyonellere olan talebi artırıyor.

Elektrikli Araç Teknolojileri Yüksek Lisans Derecesi, İspanya eyaletinde öğretilen elektrikli otomobillerde uzmanlaşmış ilk resmi yüksek lisans derecesidir. Bu yeterlilik ile amaçlanan, elektrikli ve hibrit araçların geliştirilmesinde ve uygunsa geleneksel araçta uygulanabilecek elektronik mühendisliği ve kontrol alanlarının farklı teknolojilerini mühendislere iletmektir.

Elektrikli taşıtın aşamalı olarak uygulanmasıyla, bu alandaki özel bilgiye sahip mühendislere olan ihtiyaç artacaktır ve bu nedenle, ustanın asıl amacı, uzman mühendisleri, bölgeyle bağlantılı sektördeki şirketlerle işbirliği içinde eğitmektir.

işbirliği yapılan kurumlar

 • Lear Corporation
 • Applus Idiada

kabul

Usta yönlendirildi:

 • Endüstriyel Elektronik ve Otomasyon Derecesi, Elektrik Mühendisliği Derecesi, Endüstri Mühendisliği Mühendisliği Derecesi, Enerji Mühendisliği Derecesi, Sistem Mühendisliği ve Telekomünikasyon Hizmetleri Derecesi, Teknoloji Mühendisliği Lisans Derecesi Havacılık, Sistem Mühendisliği ve Deniz Teknolojisi Derecesi, Bilgisayar Mühendisliği Derecesi, Makine Mühendisliği Derecesi, Kimya Mühendisliği Derecesi, Endüstri Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği, Otomasyon ve Endüstriyel Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisi ve Alanları ilgili.
 • Teknik Mühendisliğin resmi üniversite mezunları: Endüstriyel Elektronik konusunda uzmanlaşmış Endüstri Teknik Mühendisi; Elektrik Mühendisi Teknik Mühendisi; Elektronik Mühendisleri ve ilgili alanlarda uzman Teknik Mühendis.
 • Ek eğitim almak isteyen sektörün aktif çalışanları.

Öğrenciler yüksek lisans yapmak ve kendilerini incelemek için bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyarlar. Bilgisayarın sahip olması gereken minimum gereksinimler şunlardır:

 • İşlemci: Intel Core I5
 • RAM belleği: 4 GB
 • Sabit disk: 128 Gb
 • İşletim Sistemi Windows 7 veya üstü 64 bit (Linux da olabilir)

Özel dokümantasyon

Ön kayıt için zorunlu genel belgelere ek olarak, ayrıca gönderebilirsiniz:

 • Yüksek lisansın içeriği ile ilgili tamamlayıcı eğitim akreditasyonu (kurslar, seminerler veya diğer eğitim faaliyetleri).
 • İngilizce konuşulan yerlerde ilgili konaklamaların (en az 12 hafta) akreditasyonu.
 • Yüksek lisans programına ilişkin bir akademik derece gerektirecek mesleki deneyimin akreditasyonu.

Seçim kriterleri

 1. Erişim sırasının uygunluğu, aşağıdaki sıraya göre:
  • Resmi Lisans veya Mühendislik Derecesi: Endüstriyel Elektronik ve Otomasyon Derecesi, Elektrik Mühendisliği Derecesi, Endüstri Teknolojileri Mühendisliği Derecesi, Enerji Mühendisliği Derecesi, Sistem Mühendisliği ve Telekomünikasyon Hizmetleri Derecesi, Mühendislik Derecesi Havacılık Teknolojileri, Sistem Mühendisliği ve Deniz Teknolojisi Derecesi, Bilgisayar Mühendisliği Derecesi, Makine Mühendisliği Derecesi, Kimya Mühendisliği Derecesi, Endüstri Mühendisi, Telekomünikasyon Mühendisi, Havacılık Mühendisi, Otomasyon ve Endüstriyel Elektronik Mühendisi, Elektronik Mühendisi: En fazla 8 puan.
  • Teknik Mühendislerin resmi üniversite mezunları: Endüstriyel Elektronik Mühendisleri; Endüstriyel Teknik Mühendisi, Elektrik uzmanlığı; Telekomünikasyon Teknik Mühendisi, Elektronik Sistemler alanında uzmanlık: maksimum 7 puana kadar.
  • Diğer: 0 puan.
 2. Yüksek Lisans'a erişim sağlayan resmi üniversite diplomasının akademik kaydının değerlendirilmesi: maksimum 4 puana kadar.
 3. Yüksek Lisans içeriği ile ilgili tamamlayıcı eğitim (akredite belgesel): Maksimum 2 puana kadar.
 4. İngilizce konuşulan yerlerde ilgili konaklamalar (en az 12 hafta, akredite belgesel): en fazla 2 puan.
 5. Yüksek lisans programı ile ilgili bir alanda akademik derece gerekli olan, akredite profesyonel deneyim. Her yıl profesyonel deneyim için en fazla 2 puana 0,2 puan eklenir.

Başvurular, elde edilen puana göre en yüksekten alta doğru sıralanacaktır (önceki bölümlerdeki puanların toplamı).

Ancak, yetersiz yer durumu yoksa ve erişim şartları yerine getirildiği sürece, kabul organı, esasa göre önceliklendirme gereği duymadan sizi kabul edebilir.

Kariyer fırsatları

Elektrik Araç Teknolojileri Yüksek Lisans Derecesi mezunları aşağıdaki çalışma alanlarında görevlerini geliştirebilirler:

 • Elektrikli bir aracın ve yardımcı elektronik bileşenlerinin üretim sürecinde prototiplerin tasarımı, projeksiyonu, üretimi ve testi.
 • Otomotiv endüstrisine uygulanan makine ve gömülü kontrol ve haberleşme yazılımlarının yanı sıra, aracın enerjisini işlemek için herhangi bir elektronik sistemin, sektörde kullanılan geliştirme metodolojilerinin izlenmesi ve ilgili yönetmeliklere uyulması anlayışı, uygulanması ve test edilmesi.
 • Ürünün tasarım, geliştirme veya proje yönetimi düzeyinde araştırılması veya geliştirilmesi.
Bu okul şu programları sunmaktadır:
 • Ispanyolca


Son Güncellenme Tarihi May 21, 2018
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Online ve Kampüs Kombineli
Start Date
Başlangıç tarihi
Eki. 2018
Duration
Süre
1 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
Fiyat
2,913 EUR
Information
Deadline
Locations
İspanya - Tarragona
Başlangıç tarihi: Eki. 2018
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Haziran 30, 2019
Dates
Eki. 2018
İspanya - Tarragona
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Haziran 30, 2019