Elektrikli Araç Teknolojileri Yüksek Lisans Derecesi

Universitat Rovira i Virgili

Program Açıklaması

Resmi açıklamayı okuyun

Elektrikli Araç Teknolojileri Yüksek Lisans Derecesi

Universitat Rovira i Virgili

Akıllı, çevre dostu ve entegre taşımacılık sistemlerinin yeni sistemlerin geliştirilmesi, 21. yüzyıldaki en önemli zorluklardan biridir, her şeyden önce emisyonlar ve kullanılan enerji cinsinden. Elektrikli taşıtlar tarafından üretilen sosyal ilgi ve sanayi sektörü, ilgili teknolojinin tüm alanlarında nitelikli profesyonellere olan talebi artırmaktadır.

Elektrikli Araç Teknolojileri Yüksek Lisans Derecesi, elektrikli otomobil konusunda uzmanlaşmış tüm İspanya'da ilk resmi yüksek lisans derecesidir. Bu yükseklisansın amacı, mühendislere elektrik ve hibrid araçların ve hatta geleneksel araçların geliştirilmesine uygulanabilecek elektronik mühendisliği ve kontrol alanlarındaki farklı teknolojiler hakkında bilgi vermektir.

Elektrikli taşıtların kademeli olarak uygulanması, bu alandaki belirli bilgilere sahip mühendislere olan ihtiyacı artıracaktır; Bu nedenle, yüksek lisansın temel amacı, bu sektördeki işletmelerle ve uzmanlarla birlikte mühendisler üretmek ve uzmanlık alanları yaratmaktır.

İşbirliği Yapan Kurumlar

 • Lear Corporation
 • Applus Idiada

kabul

Yüksek lisans derecesi amaçlanmaktadır:

 • Endüstriyel Elektronik Mühendisliği ve Otomasyon, Elektrik Mühendisliği, Endüstri Teknolojileri Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon Sistemleri ve Hizmetleri Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Gemi Sistemleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği Mezunları Mühendislik, Otomasyon ve Endüstriyel Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği ve ilgili görevler.
 • Endüstri Teknik Mühendisliğinde uzmanlaşmış, Endüstri Teknik Mühendisliğinde resmi üniversite lisans mezunları ile mezunlar; Elektrik konusunda uzmanlaşmış Endüstriyel Teknik Mühendislik; Elektronik Sistemler konusunda uzmanlaşmış Teknik Telekomünikasyon Mühendisliği; ve ilgili hedefler.
 • Halen eğitim seviyesini artırmak isteyen sektörde çalışan bireyler.

Belirli zorunlu belgeler

Ön kayıt için gerekli belgeler. Ayrıca şunları da gönderebilirsiniz:

 • Yüksek lisansın içeriği ile ilgili tamamlayıcı eğitim akreditasyonu (kurslar, seminerler, diğer eğitim faaliyetleri, destekleyici belgelerle birlikte).
 • İngilizce konuşan bölgelerdeki ilgili çalışma ziyaretlerinin akreditasyonu (destekleyici belgelerle birlikte en az 12 hafta).
 • Yüksek lisans programı ile ilgili bir mesleki deneyimin akreditasyonu.

Seçim kriterleri

 1. Erişim kalifikasyonunun uygunluğu: aşağıdaki öncelik sırasına göre maksimum 4 puana kadar:
  • Mezunların resmi üniversite mezunları: Endüstriyel Elektronik Mühendisliği ve Otomasyon, Elektrik Mühendisliği, Endüstriyel Teknolojiler Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon Sistemleri ve Hizmetleri Mühendisliği, Havacılık Teknolojileri Mühendisliği, Gemi Sistemleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya Mühendisliği; Endüstri Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği, Otomatik ve Endüstriyel Elektronik Mühendisliği ve Elektronik Mühendisliği: Maksimum 8 puana kadar
  • Endüstri Elektroniği veya Elektrik dalında uzmanlaşmış Endüstri Mühendisliği resmi üniversite niteliklerine sahip mezunları; Elektronik Sistemler konusunda uzmanlaşmış Telekomünikasyon Mühendisliği: maksimum 7 puana kadar.
  • Diğerleri: 0 puan.
 2. Öğrencinin yüksek lisans derecesine erişmesini sağlayan resmi üniversite kalifikasyonunun akademik transkriptinin değerlendirilmesi: maksimum 4 puana kadar.
 3. Yüksek lisansın içeriği ile ilgili tamamlayıcı eğitim (kurslar, seminerler, diğer eğitim faaliyetleri, destekleyici belgelerle birlikte): Maksimum 2 puana kadar.
 4. İngilizce konuşan bölgelerdeki ilgili çalışma ziyaretleri (en az 12 hafta, destekleyici belgelerle birlikte): Maksimum 2 puana kadar.
 5. Yüksek lisans programı ile ilgili bir alanda akademik yeterlilik gerektiren kanıtlanmış profesyonel deneyim. Her bir yıllık deneyim için maksimum 2 puana kadar 0,2 puan verilecektir.

Başvurular, azami asgaridan (asgari bölümler için verilen puanların toplamı) verilen puanlar sırasına göre önceliklendirilecektir.

Ancak, herhangi bir yer doldurulmamışsa, kabullerden sorumlu olan kişi, erişim şartlarını yerine getirmeleri koşuluyla, öğrencilere esasına göre öncelik tanımaksızın öğrencileri kabul edebilir.

Kariyer fırsatları

Bu yüksek lisans programını başarıyla tamamlayan öğrenciler aşağıdaki alanlarda çalışmaya hak kazanacaklardır:

 • Elektrikli araç ve yardımcı elektronik bileşenler oluşturma sürecinde prototiplerin tasarımı, üretimi ve test edilmesi.
 • Bir elektronik aracın ve otomasyonda kullanılan gömülü kontrol ve haberleşme makine ve yazılımlarının, sektörde kullanılan gelişim metodolojileri ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak kullanılan enerjinin işlenmesi için bir elektronik sistemin tasarlanması, uygulanması ve test edilmesi.
 • Proje tasarımı ve yönetimi düzeyinde ürün araştırma ve geliştirme.
Bu okul şu programları sunmaktadır:
 • Ispanyolca


Son Güncellenme Tarihi June 30, 2018
Süre ve Fiyat
Bu kurs bir Online ve Kampüs Kombineli
Start Date
Başlangıç tarihi
Eki. 2019
Duration
Süre
9 ay
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
Fiyat
2,913 EUR
İspanya dışındaki diploma derecelerini alan öğrenciler, sadece ilk kayıtta geçerli olacak bir akademik kariyer vergisi olarak 218,15 € ile ücretlendirilirler (kurs fiyatı 2017-18).
Information
Deadline
Locations
İspanya - Tarragona, Catalonia
Başlangıç tarihi : Eki. 2019
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Haziran 30, 2019
Dates
Eki. 2019
İspanya - Tarragona, Catalonia
Son başvuru tarihi Bilgi iste
Bitiş tarihi Haziran 30, 2019
Videolar

URV, donde estudiar es vida. Másteres y posgrados