Elektromekanik Mühendisliği Bilim Ustası (Elektrik Enerjisi Mühendisliği)

Genel

Program açıklaması

120635_icons8-bookmark-100.png

Kurs içeriği

Elektromekanik mühendisliği, temaların hareketi, kuvveti ve enerjisi etrafındaki bir mühendislik disiplini koleksiyonudur. Elektromekanik mühendisliği dünyası, aletlerin, makinelerin, araçların ve diğer elektriksel veya mekanik sistemlerin geliştirilmesini, tasarlanmasını, üretilmesini, test edilmesini ve kontrolünü ve ayrıca bu konularda araştırma yapmayı kapsar.

Elektromekanik Mühendisliği Bilim Ustası, öğrencileri endüstride gelecekteki bir teknik liderlik rolüne hazırlamaya yönelik iki yıllık bir programdır. Program, elektromekanik mühendisliğinin tüm yönleriyle ve derin bir bilimsel temele dayanan ekonomik ve sosyal etkileriyle ilgili derinlemesine bir eğitim sunmaktadır. Mezunlar, bilimsel sentez, analitik akıl yürütmenin yanı sıra bilimsel ve teknik bağımsızlık anlayışı kazanmış olacaklar. Araştırma becerileri eğitimi, teknik ve bilimsel yeniliklerin geliştirilmesinde, uygulanmasında ve izlenmesinde ustalık sağlar.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi (FEA), yüksek lisans programlarının çoğunu İngilizce olarak Mühendislik dalında sunmaktadır. Bu, fakültenin uluslararası hırslarının yanı sıra uluslararası eğitimin ve öğrenciler için çoklu dil becerilerinin önemini vurgular.120638_icons8-list-100.png

Ders yapısı

Program genel bir modül, ana konu modülleri, seçmeli dersler ve tez çalışmasından oluşmaktadır.

Genel modül, Elektromekanik Mühendisliği ile ilgili tüm konularda, elektrik sürücülerinden makine imalatına kadar yönetim becerilerine kadar çeşitli dersler içermektedir.

Elektrik Enerjisi Mühendisliğinin ana konusu, elektrik makinelerinin ve tahriklerinin ve elektrik güç sistemlerinin özel dikkatini kullanarak, elektrik enerjisinin oluşumu, dağıtımı ve kullanımının tüm yönlerini ele alır.

Seçmeli dersler ile öğrenciler teknik ve teknik olmayan konularda bilgi ve becerilerini genişletirler. Yüksek Lisans Tezi, öğrenme sürecinde son bir adımdır. Bilimsel araştırmaları bağımsız olarak yürütme becerisini geliştirmeyi amaçlar.120619_Picture_students.png120637_icons8-name-tag-100.png

Kariyer perspektifleri

Elektromekanik Mühendisliği Yüksek Lisans beş ana konulardan mezun olan tüm endüstri dallarında istihdam edilmektedir. Hem devlet kurumlarında hem de özel şirketlerde faaliyet alanları oldukça çeşitlidir: elektrik enerjisi üretimi ve dağıtımı, elektrik ve mekanik ekipman üretimi, metal endüstrisi, bina inşaatı, nakliye, danışmanlık, bankacılık ve sigorta.

Elektrik Enerjisi Mühendisliği mezunları elektrik hizmetleri ve elektrikli ekipman üreticileri tarafından kullanılmaktadır. Faaliyetleri, elektrik enerjisinin (alternatörler, transformatörler, yüksek gerilim hatları) üretimi ve dağıtımı ve elektrik enerjisi kullanımı (elektrik tahrik teknolojileri, mekatronik) ve elektrik iletimi işletimi için makine ve ekipmanların geliştirilmesi, tasarımı ve kontrolünde bulunmaktadır. ve dağıtım şebekeleri.120644_icons8-inspection-100.png

Kabul (uluslararası derece öğrenciler için)

Elektromekanik Mühendisliği Bilim Ustası'na kaydolmak isteyen öğrenciler, aşağıdaki diplomalarını almışlarsa, programa önkoşul olmadan girebilirler: Mühendislik Lisans Derecesi (veya Yüksek Lisans) akademik diploması (üniversite düzeyinde, en az üç yıl) Elektromekanik Mühendisliği ana konu veya buna eşdeğer. Kabul ancak bireysel başvuru prosedüründen sonra verilebilir. Çalışma Programı Komitesi, başvuruyu kabul edip etmeme konusunda nihai kararı verecektir. Çalışma Programı Komitesi, öğrencilerin başka bir lisans veya yüksek lisans diplomasına sahip öğrenciler için bir hazırlık kursunu veya bireysel bir yüksek lisans programını izlemeleri gerektiğine karar verebilir.

UGent tercih neden?

120623_icons8-classroom-1001.png

Birinci sınıf araştırmacılar tarafından eğitim
Eğitim, sadece öğretimde değil, aynı zamanda Avrupa ve hatta dünya çapında bir araştırmada başarılı olan profesörler tarafından verilmektedir. Çok sayıda profesör prestijli bir Avrupa Araştırma Konseyi Hibe almıştır.

120622_icons8-guarantee-100.png

Akreditasyon
Tüm yüksek lisans programlarımız, kurslarımız ve müfredatımız, ENAEE (Avrupa Mühendislik Eğitiminin Akreditasyon Ağı) tarafından yapılan EUR-ACE® kalite denetiminin bir parçası olarak CTI (Commission des Titres d'Ingénieur) tarafından denetlenmiştir.

120621_icons8-student-male-100.png

Güçlü öğrenci bölümleri
Öğrencilerden oluşan bölümler sizi toplumumuzda memnuniyetle karşılar, kurslar, oyunlar, spor aktiviteleri ve birçok parti düzenlerler. çoğunun bir dost programı var.

120624_icons8-city-100.png

Canlı şehir hayatı
Eğlence olanakları, sinemalar, müzeler, sergiler, barlar ile dolu bir öğrenci şehri olan Ghent şehrinin tadını çıkarın

120618_Picture_Ghent.png

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Faculty of Engineering and Architecture is one of the largest faculties of Ghent University. It combines state-of-the-art research with a top-notch education in all significant engineering and arc ... Devamını oku

The Faculty of Engineering and Architecture is one of the largest faculties of Ghent University. It combines state-of-the-art research with a top-notch education in all significant engineering and architecture fields. The faculty strongly focusses on international relations. It offers a wide array of master's programs taught in English and is active in all major exchange programs. Through research collaboration and educational links with top European institutions, the faculty strives to further enhance its international perspective. Daha Az