Elektronik Akıllı Sistemler Mühendisliği Msc

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Akıllı teknoloji gelecek. Birbirleriyle konuşan, çevrelerinden gelen ve buna göre yanıt veren makineler - düşüncesiz otomobiller - gelecek şeylerin şekli. MSc Elektrik Akıllı Sistemler Mühendisliğimiz ile kendinizi Endüstri 4.0'ın ön saflarında çalışan bu heyecan verici teknolojik gelişmelerin merkezine koyacaksınız.

Uygulamalı becerilere odaklanan bu yeni kurs, bu uzman mühendislik alanındaki bilginizi geliştirmek için eşsiz bir fırsattır. Industry 4.0'ın temel teknolojik temellerini ele alarak dokuz ana birimi inceleyeceksiniz. Bu, iki başarılı proje tesliminin arkasındaki prensipleri öğrenmenize yardımcı olan iki proje yönetimi birimini içerir. Bu, hem tasarımı hem de uygulamayı kapsayacağınız anlamına gelen yuvarlak bir yaklaşımdır.

Daha sonra derinlemesine bir mühendislik araştırma projesini ele almaya hazır olacaksınız. Yüksek teknoloji tesislerimizde, işyerinde karşılaşacağınız modern araç ve gereçleri kullanmayı öğreneceksiniz.

Tümünde, öğrendiklerinizin sektörle% 100 ilgili olmasını sağlayacak olan son derece deneyimli öğretim ve araştırma personeli tarafından destekleneceksiniz. Hem teknik hem de proje yönetimi becerilerinin yanı sıra eleştirel düşünceyi gerçek dünyadaki sorunlara uygulayabildiği kanıtlanmış bir yetenek sayesinde, geleceği şekillendirmede yapıcı bir rol oynamaya hazır olursunuz.

uzunluk

 • 1 yıl
 • 2 yıl (isteğe bağlı endüstri yerleşimi ile)

özellikler ve faydalar

 • Mesleki Odaklanma - Kurs içeriği, Mühendislik Kayıdı tarafından mesleki kaydınız için daha fazla öğrenim olarak kabul edilen sonuçları sunmak üzere tasarlanmıştır.
 • Mükemmel tesisler - Pratik becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak en yeni alet ve ekipmanları size sunan endüstri standardı tesislerimiz var.
 • Tecrübeli öğretim - Tecrübeli bir teknik ekiple birlikte, sektörde ön planda çalışan 60'tan fazla saygın akademik personele ve doktora sonrası araştırmacıya sahibiz.
 • Üstün araştırma - Araştırmacılarımız, iklim değişikliğinin olumsuz etkileriyle mücadele etmekten sürdürülebilir bir gelecek aramak ve Endüstri 4.0'a başarılı olmak için gerekli araçları vermek için çağdaş toplumun karşılaştığı en büyük zorlukları ele alıyor.
 • İsteğe bağlı yerleşim yılı - Kariyer fırsatlarınızı artırın ve bir endüstri yerleşimi ile teoriyi uygulamaya koyun
 • Ek nitelikler - Bilgisayar destekli mühendislik deneyiminizi geliştirmek istiyorsanız, sınava Sertifikalı SOLIDWORKS Associate (CSWA) olmak için oturmanıza yardımcı olacağız. Proje yönetimi bilginizi bir Prince2 Hazırlık kursu ile desteklemek istiyorsanız, sizi de destekleyeceğiz.
 • Güler yüzlü ortam - Sosyal öğrenme alanlarımız, iş arkadaşlarınızla deneyimlerinizi paylaşma ve paylaşma fırsatlarından yararlanarak, çalışmalarınız için sıcak ve açık bir ortam sunar.
 • Gelişen teknoloji sektörü - Manchester'da olmak, başkentin dışındaki bilim, sağlık ve mühendislik için en büyük merkezi kapınıza getiriyor. Kariyerinizi sürdürmek için mükemmel bir yer.

Kariyer olasılıkları

Hem teknik uzmanlığa sahip, hem de modern yönetim tekniklerini güçlü bir şekilde kavrayan pratik, bağımsız düşünürler endüstride yüksek talep görmektedir. Bu nedenle, bu usta kemerinizin altında, yalın, en iyi değeri elde eden üretimi uygulayan bir şirketin operasyonel seviyesindeki rolüne geçmek isteyebilirsiniz.

Üretim, süreç, nakliye, enerji, tüketim malları, ilaç ve kimya sektörleri dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerdeki işlere başvurabileceksiniz. Çalışmalarınıza devam etmeye karar verirseniz, aynı zamanda bir doktora veya Mühendislik Doktora programına girmek için iyi bir konumda olacaksınız.

Kariyer desteği, bize katıldığınız andan itibaren ve kursunuzu tamamladıktan sonra üç yıla kadar mevcuttur. Mühendislik Departmanı ve Üniversite Kariyer Hizmetindeki özel kariyer ve istihdam danışmanları sizin için doğru olan rolü bulmanıza yardımcı olacaktır.

Giriş koşulları

Bir STEM (fen, teknoloji, mühendislik veya matematik) veya laboratuar veya pratik bileşenlerle tasarım temelli bir konuda iyi bir İngiltere onur derecesi - en az 2: 2 - veya uluslararası bir eşdeğeri gerekir.

IELTS 6.5, 5.5'in altında hiçbir bileşen olmadan.

kurs ayrıntıları

Derinlemesine bir ustalar projesinin yanı sıra Siber-Fiziksel Sistemler, Endüstri 4.0 için Akıllı Sistemler ve Proje Yönetimi gibi alanları kapsayan dokuz temel birimi inceleyeceksiniz.

Yıl 1

Çekirdek birimler:

 • Endüstri 4.0 için Akıllı Sistemler
 • Siber Fiziksel Sistemler
 • Güç Elektroniği ve Sürücüleri
 • Yenilik için Mühendislik Tasarımı
 • Endüstri için Sistem Mühendisliği
 • Mühendislik Sürdürülebilirliği
 • Proje Yönetimi Temelleri
 • Projeler Profesyonel Uygulama Yönetimi
 • Bireysel Araştırma Projesi
Yıl 2

Lisansüstü Endüstriyel Yerleşim Yılı

 • Yüksek lisans ödülü için verilen akademik kredilerin tamamlanmasının ardından, öğrenciler, öğrencinin programı ile ilgili endüstriyel bir ortamda en az 36 hafta ve en fazla 42 hafta (ücretli ve resmi tatiller hariç) çalışarak ek uygulama kredisi kazanırlar. Yerleştirme, profesyonel bir kariyer gelişim planı geliştirme ve işyerinde akademik bilgileri uygulama ve işverenin işine sorumluluklar ve katkılar yoluyla ek uzmanlık uzmanlığı ve devredilebilir beceriler edinme fırsatı sunar.
Yerleşim Seçenekleri

Akademik çalışmalarınız boyunca öğrendiğiniz becerileri pratik bir endüstri ortamında uygulayarak, gerçek hayattaki durumlarda zaman geçirerek beceri setinizi güçlendirin. Bu kurs, öğrencilere belirli bir endüstri veya beceri grubuna uyacak şekilde bilgilerini uyarlama şansı veren isteğe bağlı bir endüstriyel yerleştirme yılıyla birlikte sunulmaktadır. Sınıfta öğretilemeyen veya tecrübe edilemeyen şeyleri öğrenmek, uygulamalı deneyim ve endüstriyel uygulama bilgisi dahilinde edinilir. Bu, mezun olduğunuzda özgeçmişinize gerçek bir destek sağlayarak teoriyi uygulamaya koymak ve aktarılabilir işyeri becerileri kazanmak için mükemmel bir fırsattır.

Üniversitenin Kariyer Servisi, uygun yerleşimler bulmada öğrencilere yardımcı olacaktır. Ayrıca Mühendislik Departmanı içindeki Üniversite personelinden bol miktarda yardım ve tavsiye sağlanacaktır. Bir yerleştirme bulduktan sonra, eğitmenleriniz, sektörde geçirdiğiniz zamandan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için, bunun sizin ve kariyer beklentileriniz için doğru seçim olmasını sağlamak için hazır olacaktır.

1850 £ yerleştirme ücreti uygulanır.

Mühendislik Bölümü

Mühendislik Bölümümüz, deneyimli bir teknik ekip ve çok çeşitli uzman ekipman ve kaynaklarla desteklenen 60'tan fazla akademik personel ve doktora sonrası araştırmacıdan oluşmaktadır.

Okul, araştırmanın geniş bir etkiye sahip olmasını sağlamak için araştırmasını sanayi ve toplumun ihtiyaç ve zorluklarına göre ayarlamaya çalışmaktadır. Okulda öğretme ve öğrenme, öğrencilerin mezun olduklarında mühendislik rollerinde ne yapacaklarını yansıtan pratik becerilere ve bilgilere odaklanarak istihdam edilebilirliğe odaklanmıştır.

harç

İngiltere ve AB Öğrencileri
 • İngiltere ve AB öğrencileri: Tam zamanlı ücret: yılda £ 8.500 - 9.250 £ arası. Öğrenim ücretleri, kursunuzun her bir yılı için normal süre içinde tamamlamanızı sağlayacak şekilde kalır (tekrarlanan yıllar veya çalışmadaki aralar yoktur).
AB üyesi olmayan ve Kanal Adası Öğrencileri
 • AB üyesi olmayan uluslararası ve Kanal Adası öğrencileri: Tam zamanlı ücret: Yıllık 16.500 £. Öğrenim ücretleri, normal zaman diliminde tamamlamanızı sağladığınız kursunuzun her yılı için aynı kalacaktır (tekrarlama yılı veya çalışmanın sonu yok).
ek bilgi

Bir Yüksek Lisans yeterliliği tipik olarak 180 kredi, bir PGDip 120 kredisi, bir PGCert 60 kredisi ve bir MFA 300 kredisi içerir. Kurs, normal zaman diliminde tamamlanmışsa (çalışma yılı tekrarı veya molaları yoksa), öğrenim ücretleri her yıl için aynı kalacaktır.

Yarı zamanlı öğrenciler her akademik yılda en fazla 90 kredi alabilir.

Ek maliyetler

Kurs için gerekli olan kitapların tümüne kütüphaneden erişilebilir. Üniversitede ayrıca PC laboratuvarları ve bir dizüstü bilgisayar kredisi hizmeti bulunmaktadır. Bununla birlikte, birçok öğrenci, ders ve / veya bir dizüstü bilgisayar için bazı temel ders kitaplarını satın almayı seçmektedir. Öğrencilerin ödevlerini ve diğer belgeleri de yazdırması gerekebilir. Kampüs yazdırma maliyetleri sayfa başına 5 sayfadan başlar. Tahmini maliyetler bir dizüstü bilgisayar için 300 £, kitap ve baskı için 100 £ 'dır. Toplam isteğe bağlı maliyet: £ 400.

Son Güncelleme Eyl 2019

Okul Hakkında

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 c ... Devamını oku

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 countries. We are ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years old according to the Times Higher Education Young University Rankings 2019 which is a measure of our commitment to delivering and supporting quality research and teaching. Daha Az