Elektronik ve Bilgi Teknolojisi Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Elektronik ve Bilgi Teknolojisi Yüksek Lisans

Çalışma programı mezunlarının elektronik ve bilgi teknolojisi bilgilerini genişletmesini ve daha sonra seçilen uzmanlık alanında derinleştirmesini sağlayacaktır. Edindiği bilgiler sayesinde, yeni teknolojiler, teknik düzeyde yeni gereksinimler ve şirketteki elektronik ve iletişim sistemlerinin özelliklerini getiren karmaşık teknik sorunları çözmeye hazır olacaktır. Mezunlar tasarım, geliştirme, uygulama ve elektronik, bilgi ve iletişim sistemlerinin teşhisi alanında bilgi edinecekler. Güç elektroniği ve elektrikli sürücüler alanında bilgi birikimi kazanacak, aynı zamanda programlama, elektronik ve haberleşme devrelerinin sentezi, operasyonel olarak güvenli sistemlerin tasarımı ve sentezi, sensör teknolojisi uygulaması, haberleşme ve bus sistemleri, endüstriyel işlem kontrolü için elektronik sistemler ve hem yüksek frekansta hem de düşük frekans bölgesinde elektromanyetik uyumluluk.

122562_eite.jpg

Uzmanlık Elektroniği

Uzmanlık mezunu, çalışmaları sırasında elektronik alanında bilgi kazanacak, özellikle aşağıdakilere odaklanarak:

 • Elektronik sistemlerin analog, dijital işlemci yapılarının tasarımı ve geliştirilmesi ve modelleme ve simülasyon araçlarını kullanan teşhis araçları dahil olmak üzere programlanması.
 • Fiziksel enstrümantasyon alanları, özellikle iyonlaştırıcı radyasyon dedektörlerinin tasarımı ve dedektörlerden verilerin alınması ve işlenmesi için gerekli elektronik sistemler.

Uzmanlık Güç Elektroniği

Uzmanlık mezunu:

 • Yeni güç yarı iletken dönüştürücüler ve sürücüler, artan enerji verimliliği ve yüksek güç yoğunluğu olan dönüştürücüler ve sürücüler hakkında yeni bilgiler edinir.
 • Taşıtlar, robotlar ve manipülatörler, endüstriyel ve enerji teknolojileri ve mekatronik sistemler için elektrik sistemlerini çözebilir.
 • Yukarıdaki sistemlerin modern kontrol yöntemleri hakkında bilgi sahibi olur. Endüstriyel ve otomasyon teknolojileri, ulaştırma sistemleri ve güç uygulamaları için kontrol sistemleri tasarlayabilir, uygulayabilir ve programlayabilir.

Uzmanlık Bilgi ve İletişim Teknolojileri

Uzmanlık mezunu, özellikle aşağıdaki alanlarda bilgi kazanacaktır:

 • İletişim ve multimedya sistemleri.
 • Uzay teknolojisi, mikrodalga teknolojisi, iletişim ve bilgisayar ağları ve işlevsel olarak güvenli sistemler.

Yüksek lisansa kabul şartları

Pilsen'deki West Bohemia Üniversitesi (FEE) Elektrik Mühendisliği Fakültesindeki yüksek lisans çalışmaları için adaylar lisans çalışmasından mezun olmuş ve bu çalışmadan elde edilen sonuçlara dayanarak kabul edilmiştir.

Sınavsız giriş

Adaylar, bir skor değerlendirmesine dayalı bir giriş sınavı olmadan kabul edilebilir. Puanlar için verilir:

 • lisans çalışmalarında elde edilen ağırlıklı ortalama,
 • lisans çalışmaları sırasında belgelenen mesleki aktiviteler,
 • Devletin final sınavı ve lisans tezinin sonucu.

Verilen puanlara göre, öğrencilerin% 60 - 70'i kabul edilmektedir.

Bir görüşmeye dayalı giriş

Kabul görüşmesi aşağıdaki adaylar tarafından tamamlanmalıdır:

 • Ağırlıklı bir lisans ortalaması 2,5'ten fazla olanlara ulaşmış,
 • Elektronik ve Uygulamalı Bilişim ve Telekomünikasyon ve Multimedya Sistemleri dallarında okumak için başvuruda bulunanlar,
 • Pilsen'deki West Bohemia Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Fakültesi dışında lisans derecesini tamamladı.

Kabul mülakatının amacı, adayın verilen dalı ve karmaşık değerlendirmesini inceleme ön koşullarını doğrulamaktır.

Çek dilinde okumak için başvuran yabancılar, SERR'ye göre B1 düzeyinde bir Çek dili sınav sertifikası sunmalıdır.

Son Güncelleme Eki 2019

Okul Hakkında

Faculty of Electrical Engineering is a part of the University of West Bohemia in Pilsen, which was established on September 28, 1991, with a history going to the year 1949. According to the main resea ... Devamını oku

Faculty of Electrical Engineering is a part of the University of West Bohemia in Pilsen, which was established on September 28, 1991, with a history going to the year 1949. According to the main research and development activities, the Faculty is divided into five departments and one R&D center: Department of Applied Electronics and Telecommunication (KAE), Department of Electrical Power Engineering and Environmental Engineering (KEE), Department of Technologies and Measurement (KET), Department of Electromechanics and Power Electronics (KEV), Department of Theory of Electrical Engineering (KTE), Regional Innovation Centre for Electrical Engineering. In the field of educational activities, the faculty provides university education in bachelor, master and doctoral study programs. It also provides its services in the field of life-long education. In the field of research, development, and innovation, the faculty focuses on solving basic and applied research projects. The Faculty has long-term experience in solving a number of national and international grant projects and contract research projects. The Faculty has been demonstrating in the long term the ability to successfully apply the results of its research and development activities in practice - this can be documented by a number of industrial applications that have been created on the basis of long-term cooperation with significant companies beyond the Pilsen region. Daha Az