Elektronik ve Haberleşme Teknolojilerinde Usta

Genel

Program açıklaması

Elektrik Enerjisi Mühendisliği

Fakülte: FEEC

Kısaltma: MPA-EEN, EAK, TEC

Acad. yıl: 2020/2021

Eğitim programının türü: Yüksek Lisans

Akademik ünvan verildi: Ing.

Öğretim Dili: İngilizce

Akreditasyon: 28.5.2019 - 27.5.2029

Programın Profili: Akademik odaklı

Çalışma şekli: Tam zamanlı çalışma

Standart çalışma uzunluğu: 2 yıl

Derecesi Program Kurulu

Çalışma planı oluşturma

Dersler AKTS kredilerine göre değerlendirilir. Kredi, haftalık yaklaşık bir öğrencinin iş yükünü ifade eder. Belirli bir kursa ait krediler, öngörülen tamamlandıktan sonra, yani bir krediyi, sınıflandırılmış krediyi verdikten sonra veya AMA Çalışma ve İnceleme Kuralları, FEEC'teki Çalışmaların Düzenlenmesi için Kuralların iç standardı koşullarında bir sınavı geçtikten sonra elde edilir. ve her derste ayrı ayrı tanımlanan kompozisyon ve içerik.
İki yıllık bir yüksek lisans öğreniminde, öğrenci en az 120 kredi kazanmalıdır.

Zorunlu dersler genellikle müfredatta belirtildiği gibi öğrenci tarafından dönem ve yıl olarak tamamlanır. Eğer bir öğrenci zorunlu bir dersi öngörülen şekilde tamamlayamazsa, dersini bir sonraki yılında tekrar kaydetmesi gerekir.
Zorunlu seçmeli profil oluşturma dersleri (PVA), öğrenciyi ilgi alanlarının daha dar alanlarına yönlendiren alan odaklı profesyonel kurslardır.
Diğer zorunlu (PVB) kurslar, FEEC AMA bölümlerinin tekliflerine dahil olan diğer profesyonel kurslardır. Amaçları öğrencilerin mesleki bilgilerini arttırmaktır.
Öğrenci bireysel dönemlerde PV dersleri seçmeyi seçer, böylece lisans derecesinin sonunda, her bir PV ders grubunda en az belirtilen krediyi alırken, bir grupta minimum kredi elde edemez. PV derslerinin% 'si başka bir PV dersinde elde edilen kredi sayısı aşılarak telafi edilemez.
Seçmeli dersler öğrencilerin genel bilgisini genişletir. Dersler öğrencinin kendisi tarafından tam fakülte teklifinden (FEEC bölümleri) veya diğer VUT fakültelerinden (ücretsiz dersler) seçilir ve yüksek lisans eğitiminin herhangi bir yılında veya yarıyılında geçebilir. Seçmeli dersler Beden Eğitimi içerir. Bir öğrenci seçmeli bir dersi başarıyla tamamlayamazsa, bir sonraki akademik yıl içinde başka bir akademik yıl yazabilir veya yazamaz.
Öğrenciler, çalışmalarının başlangıcında ilgili elektroteknik niteliklere sahip olmalıdırlar.

Mezunlar, doktora programına devam edebilirler.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Brno University of Technology (BUT) is the largest technical/engineering university in the Czech Republic (21 000 students, 8 faculties, 3 university institutes) and one of the leading teaching and re ... Devamını oku

Brno University of Technology (BUT) is the largest technical/engineering university in the Czech Republic (21 000 students, 8 faculties, 3 university institutes) and one of the leading teaching and research universities in central Europe. Daha Az