Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması Bilim Ustası

Genel

Program açıklaması

120635_icons8-bookmark-100.png

Kurs içeriği

Yüksek lisans programı, Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması disiplinlerini tek bir çalışma programında birleştirir. Endüstri Mühendisliği (IE), etkinliklerini ve verimliliklerini artırmak ve böylece verimliliklerini artırmak amacıyla karmaşık operasyonel sistemlerin analizini, tasarımını ve optimizasyonunu yapan bir mühendislik alanıdır. IE'nin onu diğer mühendislik disiplinlerinden ayıran benzersiz bir özelliği, insan unsurunun bu operasyonel sistemlerin temel ve belirleyici bir faktörü olarak açıkça göz önünde bulundurulmasıdır. Operasyonel sistemleri tasarlamak için, bir IE mühendisi çoğu zaman hem deterministik hem de stokastik nitelikte matematiksel modellere dayanır ve bunlar daha sonra simülasyon ve optimizasyon tekniklerine tabi tutulur. Bu matematiksel araçların tümü Yöneylem Araştırması (OR) terimi altında bilinmektedir. Matematiksel programlama, simülasyon, arama algoritmaları ve sezgisel tarama, dinamik programlama, kuyruk teorisi, karar teknikleri, istatistik, stokastik modelleme, ağ analizi, vb. Bu mühendislik profili, şirketlerindeki operasyonel ve organizasyonel yapıları üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle çok aranıyor. Uluslararası olarak, öğrencileri imalat ve hizmet endüstrilerindeki sistemlerin organizasyonel ve teknik prensiplerinde tam olarak eğiterek lider roller ve yönetim sorumluluğunu üstlenmeye etkin bir şekilde hazırlayan en büyük mühendislik alanlarından biridir.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi (FEA), yüksek lisans programlarının çoğunu İngilizce olarak Mühendislik dalında sunmaktadır. Bu, fakültenin uluslararası hırslarının yanı sıra uluslararası eğitimin ve öğrenciler için çoklu dil becerilerinin önemini vurgular.

120638_icons8-list-100.png

Ders yapısı

IEOR'da yüksek lisans yapmak iki aşamadan oluşur: çalışmanın ilk üç yılı Mühendislik Bilimlerinde lisans derecesine götürür ve sonraki iki yılda Mühendislik Bilimleri alanında yüksek lisans derecesi elde edilir. Yüksek lisans programı, IE ve OR'un temel disiplinlerindeki dersleri birleştirir, ancak seçmeli dersler için de yer sağlar.

120619_Picture_students.png120637_icons8-name-tag-100.png

Kariyer perspektifleri

Endüstri Mühendisliği ve İşletme Araştırmalarında Bilim Ustası, genç mühendislere, endüstriyel üretim ve hizmet sistemlerinin tasarlanması, kurulması ve yönetilmesinde, bilimsel, teknolojik, ekonomik, örgütsel ve insan faktörlerini dikkate alarak operasyonel uzman olma konusunda eğitim vermeye yöneliktir. Hem küçük hem de büyük birçok firmanın bu mühendisleri işe almaya istekli olduğu açıktır. Uluslararası alanda, endüstri mühendisliği alanındaki yüksek lisans programlarındaki deneyim, mezunların hızlı bir şekilde sorumlu liderlik fonksiyonlarına, yani şirket yönetimine doğru büyüdüğünü göstermektedir. Dahası, IEOR mühendisleri sadece endüstride değil aynı zamanda hükümet, sağlık ve hastaneler, kamu hizmeti, kolluk kuvvetleri, ulaştırma ve trafik sistemleri, vb. Gibi birçok organizasyonel toplum sisteminde de bulunur. Aynı zamanda daha az geleneksel mühendislik ortamlarında da temel bir disiplindir: tüketiciye yönelik hizmet şirketleri, süpermarket zincirleri, perakende şirketleri, sağlık hizmetleri, danışmanlık vb.

IEOR mühendisleri genellikle üretim yöneticisi, geliştirme başkanı, lojistik yöneticisi vb. Gibi fonksiyonlardaki kuruluşların operasyonel yönlerinden sorumludur ve yönetimin her seviyesinde bulunur. Ayrıca, büyük şirketlerin ve uluslararası şirketlerin departmanlarının desteklenmesinde uzman ('yöntem mühendisi') olarak da işlev görürler. IEOR'un bugünün toplumunda neler sunabileceğine dair kayda değer örnekler, bu disiplinde uluslararası uluslararası mühendis örgütü olan Endüstri Mühendisliği Enstitüsü'nün (IIE) web sitesi www.iienet.org'da bulunabilir.120644_icons8-inspection-100.png

Kabul (uluslararası derece öğrenciler için)

Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması Bilim Ustası'na kaydolmak isteyen öğrenciler, aşağıdaki diplomalarını almışlarsa, programa önkoşul olmadan girebilirler: Mühendislik alanında lisans (veya yüksek lisans) akademik diploması (üniversite düzeyinde, en az üç yıl) ) ve / veya BioScience Engineering'de bir Yüksek Lisans of Science veya buna eşdeğerdir. Kabul ancak bireysel başvuru prosedüründen sonra verilebilir. Çalışma Programı Komitesi, başvuruyu kabul edip etmeme konusunda nihai kararı verecektir. Çalışma Programı Komitesi, öğrencilerin başka bir lisans veya yüksek lisans diplomasına sahip öğrenciler için bir hazırlık kursunu veya bireysel bir yüksek lisans programını izlemeleri gerektiğine karar verebilir.

UGent tercih neden?

120623_icons8-classroom-1001.png

Birinci sınıf araştırmacılar tarafından eğitim
Eğitim, sadece öğretimde değil, aynı zamanda Avrupa ve hatta dünya çapında bir araştırmada başarılı olan profesörler tarafından verilmektedir. Çok sayıda profesör prestijli bir Avrupa Araştırma Konseyi Hibe almıştır.

120622_icons8-guarantee-100.png

Akreditasyon
Tüm yüksek lisans programlarımız, kurslarımız ve müfredatımız, ENAEE (Avrupa Mühendislik Eğitiminin Akreditasyon Ağı) tarafından yapılan EUR-ACE® kalite denetiminin bir parçası olarak CTI (Commission des Titres d'Ingénieur) tarafından denetlenmiştir.

120621_icons8-student-male-100.png

Güçlü öğrenci bölümleri
Öğrencilerden oluşan bölümler sizi toplumumuzda memnuniyetle karşılar, kurslar, oyunlar, spor aktiviteleri ve birçok parti düzenlerler. çoğunun bir dost programı var.

120624_icons8-city-100.png

Canlı şehir hayatı
Eğlence olanakları, sinemalar, müzeler, sergiler, barlar ile dolu bir öğrenci şehri olan Ghent şehrinin tadını çıkarın

120618_Picture_Ghent.png

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Faculty of Engineering and Architecture is one of the largest faculties of Ghent University. It combines state-of-the-art research with a top-notch education in all significant engineering and arc ... Devamını oku

The Faculty of Engineering and Architecture is one of the largest faculties of Ghent University. It combines state-of-the-art research with a top-notch education in all significant engineering and architecture fields. The faculty strongly focusses on international relations. It offers a wide array of master's programs taught in English and is active in all major exchange programs. Through research collaboration and educational links with top European institutions, the faculty strives to further enhance its international perspective. Daha Az