Enerji Bilişimi Msc

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Enerji temini evlerimiz ve iş yerlerimiz için temelde önemlidir. Gelecekteki enerji arzı istikrarlı, güvenli olmalı, sadece uygun fiyatlı değil aynı zamanda sürdürülebilir olmalı ve bu da enerji tedarikini bir sistem mühendisliği problemi haline getirmektedir. Enerji Bilişimi, enerji tedarik problemlerini çözmek için farklı enerji sistemlerinden ve kaynaklardan gelen verileri analiz etmek için modern bilgi teknolojisindeki güçlü araçları kullanan, ortaya çıkan bir disiplindir.

Ders yapısı

Enerji Bilişimi uzmanları için öğretilen program genel olarak ekim ayından şubat ayına kadar teslim edilir ve sekiz modülden oluşur. Modüller bir haftadan fazla yoğun teslimatla teslim edilirken, ikinci haftada daha bağımsız öğrenme ve yansıtma için zaman tanımak üzere yapılandırılmış öğretim ücretsizdir.

Bireysel proje

Bireysel proje, öğrencilerin kendileri ve gelecekteki kariyerleri için özel olarak ilgilendikleri bir alana odaklanma şansıdır. Öğrenciler, bireysel projeyi Tez Koordinatörü, tahsis edilen amirleri ve Kurs Direktörüne danışarak seçerler. Bu projeler, öğrencilere bağımsız araştırma yapma, özgün bir şekilde düşünme ve çalışma, bilgiye katkıda bulunma ve sektördeki gerçek sorunların üstesinden gelme becerilerini gösterme fırsatı sunar. Projelerin çoğu dış kuruluşlar tarafından desteklenmektedir.

Grup projesi

Grup projesi, uygulamalı, çok disiplinli, takım temelli bir etkinliktir. Gerçek dünyadaki, endüstri temelli problemleri sıklıkla çözen öğrencilere, akademik denetim altında çalışırken danışmanlık türü bir projenin sorumluluğunu alma fırsatı verilir. Başarı, çeşitli faaliyetlerin entegrasyonuna ve üzerinde anlaşmaya varılan hedefler, son başvuru tarihleri ​​ve bütçeler arasında çalışmaya bağlıdır. Ekip çalışması, kendini yansıtma ve açık iletişim gibi aktarılabilir beceriler de geliştirildi.

Gelecek kariyeri

Bu kursun mezunları, son derece gelecek vaat eden bir enerji sektöründe farklı ve faydalı kariyerler geliştirecektir. Bu büyüyen alanın uluslararası doğası, Cranfield mezunlarının tüm dünyada kariyerlerini geliştirmelerini sağlayacaktır. Enerji sektöründe devam eden eğitim (Doktora veya MBA) yoluyla daha fazla çalışma yapmak istiyorsanız, bu program bunu uluslararası, disiplinlerarası, proje odaklı kurs tasarımı ile kolaylaştıracaktır.

Giriş koşulları

Asgari şartlar: 1. veya 2. sınıf İngiltere Onur derecesi, matematik, fizik veya mühendislik disiplini gibi ilgili bir disiplinde. Diğer tanınmış mesleki yeterlilikler veya birkaç yıl ilgili endüstriyel deneyim eşdeğer olarak kabul edilebilir. Resmi giriş şartlarımızı yerine getirmiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

ATAŞ Sertifikası

İngiltere'de okumak için vize almak isteyen öğrencilerin bu kursa katılmak için ATAS sertifikası başvurusunda bulunmaları gerekebilir.

Son Güncelleme Kas 2019

Okul Hakkında

Cranfield's distinctive expertise is in our deep understanding of technology and management and how these work together to benefit the world.

Cranfield's distinctive expertise is in our deep understanding of technology and management and how these work together to benefit the world. Daha Az
Cranfield , Swindon + 1 Daha fazla Daha az