Entegre Şehircilik

Genel

Program açıklaması

Görev beyanı

Entegre Şehircilik ve Sürdürülebilir Tasarım (IUSD), Ain Shams University (ASU) Uluslararası bir Yüksek Lisans Programıdır. IUSD MSc programı 2011 yılında Ain Shams University ve Stuttgart Üniversitesi tarafından Mısır ve Almanya Hükümetleri tarafından finanse edilen çift dereceli bir Yüksek Lisans programı olarak kurulmuştur. Dünyadaki dinamik kentsel dönüşümden kaynaklanan muazzam çevresel, kültürel, sosyo-ekonomik ve yönetişim zorluklarıyla yüzleşmek için yeni nesil şehirli uygulayıcıları eğitiyor ve hazırlıyor.

Mezunlara ve mimarlık, şehircilik, peyzaj mimarlığı ve bölgesel planlama alanlarındaki genç profesyonellere ve diğer lisans derecelerine sahip mezunlara ve ilgili mesleki deneyime açıktır. Felsefemiz, belirli bir kentsel gerçekliğe uygulanan farklı bölgesel geçmişlere sahip öğrenciler arasındaki ulusötesi öğrenim değişimini temel alır. Ortak IUSD Laboratuarımızın deneyimsel öğrenme merkezlerimiz Mısır (IUSD Lab Kahire) ve Almanya'da (IUSD Lab Stuttgart) yerleşiktir ve dünya çapında uluslararası ortak kurum ve üniversiteler ağı içine yerleştirilmiştir.

Her iki üniversitede öğretim, disiplinler arası takım çalışmasına ve yerel topluluklarla ve yerel ve uluslararası alanda farklı paydaşlar, kuruluşlar ve kurumlarla işbirliği içinde sahaya özel projelere dayanmaktadır. IUSD öğrencileri peyzaj, şehir ve binaları planlamak, yönetmek ve tasarlamak için entegre ve transdisipliner çözümler geliştirmek için yansıtıcı ve pratik beceriler edinirler.

IUSD programı, 2011'den beri iki ortak üniversite Stuttgart Üniversitesi ve Ain Shams University , Kahire tarafından ortaklaşa geliştirildi ve kuruldu. Stuttgart Üniversitesi'nde ilk yıl ve Kahire'deki Ain Shams University ikinci yıl olan çift diploma programı omurga olarak hizmet vermekte ve “Gelişim ile İlgili Lisansüstü Kurslar” programı aracılığıyla Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) tarafından desteklenmektedir. Çift diploma programı, yüksek profilli bir danışma kurulu ve UNHabitat, GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH) ve CEDARE (Arap Bölgesi Çevre ve Kalkınma Merkezi) dahil olmak üzere çeşitli Alman, Mısır ve uluslararası kuruluşlar tarafından desteklenmektedir. Avrupa). Bu ortaklıklar IUSD öğrencilerine zorlu ve karmaşık uygulamalı bağlamlarda becerilerini test etmek ve geliştirmek için sayısız fırsat sunmaktadır.

2016 yılından başlayarak, her iki üniversite de farklı çalışma ve değişim fırsatları ile IUSD'yi her iki yerde tek bir program olarak sunmaktadır.

IUSD Kahire Programı

4 dönem MSc, Ain Shams University tarafından barındırılmaktadır. Çalışmanın ikinci yılında, öğrenciler uluslararası ortak üniversitelerde (IUSD- Ain Shams University İşbirliği ortakları) yurtdışında okuma imkanına sahip olacaklardır. Erasmus Öğrenci Değişim programı ile Stuttgart Üniversitesi ile finanse edilen dönemler arası fırsatlar var.

Ain Shams University MSC IUSD Kahire programına başvurmak için, lütfen aşağıda verilen belgeleri sadece 15 Şubat 2019, 11:59 saatleri arasında (Kahire Yerel Saati: GMT 2) online olarak uygulama portalına gönderin.

derece

Katılımcılar Ain Shams University tarafından verilen bir Yüksek Lisans Bilim »Entegre Şehircilik ve Sürdürülebilir Tasarım« alırlar.

Öğretim Dili

ingilizce

Programın başlangıcı

Eylül ortasında, 1 Eylül'den başlayarak tanıtım programı

Uygulama

Ain Shams University MSC IUSD Kahire programına başvurmak için lütfen aşağıdaki belgeleri çevrimiçi olarak en geç 15 Şubat'a kadar uygulama portalına gönderin.

1 Başvuru formları

  • Başvuru formu Ain Shams University (portal üzerinden indirin)

2 Niteliklerin kopyaları

a. Üniversite transkripti (İngilizce)

b. Üniversite derecesi (İngilizce)

c. İngilizce yeterlilik (İngilizce)

Lütfen Dikkat: İngilizce yeterliliğinin kanıtı haricinde, bu belgelerin kopyalarının resmi olarak doğrulanması / belgelendirilmesi ve İngilizce'ye çevrilmesi gerekmektedir.

Sadece IELTS (genel veya akademik, min. Band 6) veya TOEFL (minimum 550 kağıt tabanlı , 213 bilgisayar tabanlı , 79 internet tabanlı) kabul edilir.

d. Ulusal Pasaportunuzun taranmış kopyası.

3 Motivasyon, profesyonel ve akademik deneyimler

a. Portföy (İngilizce, A4 Formatında 6 sayfadan daha uzun değil)

Lütfen Dikkat: portföyünüzün içeriği ve katkınız açısından IUSD ders içeriğiyle ilgili yazılı açıklama ve (varsa) seçilen projelerin grafik resmini içeren bir proje listesi veya bir çalışma örneği (öğrenci veya profesyonel projeler) içermelidir . İlgili projede rol. Tüm başvuru sahiplerinin eşit muamele görmesini sağlamak için, 6'dan fazla sayfanın portföyleri dikkate alınmayacaktır.

b. Motivasyon mektubu (İngilizce, 350 kelimeden fazla değil)

Lütfen Dikkat: Motivasyon mektubunuz için önerilen içerikler; Bu özel programla niçin ilgileniyorsunuz - içeriği ve odak noktası? Bu programla ilgili olan ve üzerine inşa edebileceğiniz önceki akademik kariyeriniz boyunca hangi özel nitelik ve becerileri kazandınız? Bu programın amaçlarına katkıda bulunacak belirli bir mesleki deneyiminiz var mı? Yüksek lisans derecesini aldıktan sonra kariyerinizi nasıl geliştirmeyi umuyorsunuz ?

(IUSD Çift Diploma programı için de başvuruda bulunmanız durumunda, lütfen programların içeriğine ve bunun MENA bölgesinde bulunan Almanya ve Arap ülkelerine odaklandığınızı belirtin).

c. İki tavsiye mektubu (İngilizce, her biri 350 kelimeden fazla değil)

Tavsiye mektuplarınız akademik, profesyonel veya mümkünse mevcut bir işverenden olabilir. Mektupların imzalanması ve tarihlendirilmesi gerekiyor.

d. Özgeçmiş (lütfen CV için Europass Örnek Formunu kullanın)

boyun eğme

Lütfen bu dosyaların tam bir setini Ain Shams çevrimiçi uygulama portalına yükleyin. Uygulama Portalı El Kitabı, başvuru süreci boyunca size yol gösterecektir. Bir teklif gelene kadar lütfen herhangi bir basılı kopya göndermeyin. Teklifler, Ain Shams University giriş için gerekli tüm basılı belgelerin zamanında sunulmasına şart Ain Shams University . Adayların belgelerini hazırlamaya başlamasını öneriyoruz.

Çalışma ücretleri

Uluslararası Öğrenciler İçin:

IUSD-Kahire'nin çalışma ücretleri, her akademik yıl için * 5000 Avro olarak belirlenmiştir.

Bu Ücretler dahil yönetim ücretleri, ders teklifleri, laboratuar ekipmanlarına erişim, bilgisayar sistemleri

Her öğrenci, 1. ve 2. akademik yılın başında öğrenim ücretini tam olarak ödemek ya da 1., 2., 3. ve 4. yarıyılların her birinin başında bir akademik yılın ücretlerinin yarısını ödemek durumundadır.

* Ücretler, IUSD-ASU yönetim kurulu komitesi aracılığıyla Yıllık Revizyon'a tabidir.

Kahire'de aylık yaşam masrafları

  • Kiralık oda kirası 140, - € - 300, - €
  • Yaşam giderleri 50, - € - 130, - €
  • Cep telefonu 10 €
  • Halk sağlığı sigortası 65 €
  • Toplu taşıma 15 €
  • Taksi taşımacılığı 110 €

Mısırlı Öğrenciler İçin:

Mısırlı öğrenciler için IUSD-Kahire çalışma ücretleri, her yarıyılın başında öğrenci sicilinin (CH) sayısına göre hesaplanır. 2017-2018 akademik yılı için bir CH'nin değeri 950 EGP'ye ayarlanmıştır. Bu ücretler yönetim ücretlerini, gezi ücretlerini, kurs tekliflerini, laboratuar ekipmanına erişimi, bilgisayar sistemlerini kapsamaktadır.

CH'nin değeri IUSD-ASU yönetim kurulu komitesi aracılığıyla Yıllık Revizyon'a tabi tutulur.

Dönem başına ortalama ücret 14.000 EGP'dir. (her dönem için CH'nin sayısına göre değişir.)

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Ain Shams University, as the third Egyptian university, was founded in July 1950 under the name of "Ibrahim Pasha University". It participated with the two earlier universities, "Cairo University" (Fu ... Devamını oku

Ain Shams University, as the third Egyptian university, was founded in July 1950 under the name of "Ibrahim Pasha University". It participated with the two earlier universities, "Cairo University" (Fua'd the 1st ) and "Alexandria University" (Farouk the 1st) in fulfilling the message of universities and meeting the increasing demand of youth for higher education. When it was first established, Ain Shams University comprised a number of distinguished faculties and academic institutes, which were later developed into university. Daha Az