Erasmus Erasmus Mundus Ortak Yüksek Lisans COSI / Hesaplamalı Renk ve Spektral Görüntüleme

Genel

Program açıklaması

Erasmus Erasmus Mundus Ortak Yüksek Lisans COSI / Hesaplamalı Renk ve Spektral Görüntüleme / iki yıllık (120 AKTS) Erasmus Ortak Yüksek Lisans Derecesi, uygulamalı renk biliminde yeni nesil yüksek teknolojili endüstri uzmanlarını çeşitli üstün eğitimlerde yetiştirmeyi amaçlamaktadır. renk uzmanlarının bulunduğu sektörde yetenek açığı oluşturan çeşitli sektörlerde (multimedya, sağlık bakımı, kozmetik, otomotiv, gıda işleme gibi) çeşitli sektörlerdeki endüstriler (fotonik, optik, spektral görüntüleme, multimedya teknolojileri, bilgisayar grafikleri ve vizyon) yüksek talep. 2 odak alanı spektral teknolojiler ve uygulamalı renkli görüntülemedir.

COSI, dünyanın dört bir yanında 4 Avrupa üniversitesi (Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Jean Monnet Üniversitesi, Granada University of Eastern Finland ), 13 akademik ortak ve dünya genelinde 9 endüstri lideri ile dünya lideri üniversite-işletme işbirliğini size sunuyor.126839_Logos.png

Neden katılmalıyım?

Bizi eşsiz kılan şeyleri merak etmek mi?

“Dünya çapındaki renk pazarlarında Avrupa yüksek eğitimde mükemmellik”.

# Başka yerde bulamayacağın bir eğitim

COSI ve CIMET müfredatı, Avrupa ve uluslararası düzeyde benzersizdir. Renk bilimi uzmanlık kurslarını diğer yükseköğretim kurumlarında bulabilirsiniz, ancak önümüzdeki yıllarda endüstri için bir dönüm noktası programı olacağımıza eminiz.

# Avrupa akademik mükemmellik ve uluslararası tanınma

Size Avrupa yüksek öğreniminin sunduğu en iyisini sunuyoruz. COSI bir Erasmus Mundus Ortak Yüksek Lisans Derecesidir (EMJMD), yani programın gözden geçirilmesi, seçilmesi ve yeni Avrupa Birliği Eğitim ve Öğretim için tüm çerçeve çerçeve programı olan Erasmus'dan teknik ve finansal destek alması anlamına gelir. CIMET, bir önceki nesil Avrupa Birliği yüksek öğretim programı Erasmus Mundus altında başlatıldı.

EMJMD olmak, COSI'nin, Avrupa Erasmus yüksek öğrenim kurumları tarafından yapılan ilk teklif çağrısı sırasında sunulan 61 projeden bu etiketi alan tek 9 Ortak Yüksek Lisans Derecesinden biri olduğunu göz önünde bulundurarak gerçek bir mükemmellik etiketidir.

Program süresince edineceğiniz beceriler ve nitelikler, 3 ulusal yüksek lisans derecesi ve Avrupa Kredi Transfer ve Biriktirme Sistemi gibi ilave AB şeffaflığı ve tanıma araçları sayesinde, diğer eğitim kurumları ve işgücü piyasası tarafından geniş çapta tanınacak ve anlaşılacaktır. ECTS) ve diploma ekleri.

# Size deneyimli ve deneyimli bir ekip tarafından getirilen yeni bir girişim…

COSI yeni bir programdır, ancak 10 yıllık kurucu ortakların yakın işbirliği, güven, başarılar ve öğrenilen dersler üzerine inşa edilmiştir. Bu yüzden ilk alım için başvuruda bulunsanız bile, çok fazla deneme yanılma deneyimi yaşamaktan korkmayın: Gemiyi nasıl sabit tutacağımızı biliyoruz.

CIMET (Bilişim ve Medya Teknolojilerinde Renk), 2008'den bu yana, şimdi renk bilimleri ve görüntülemede endüstri lideri olan 87 mezun yetiştirmiştir.

# Gerçekten uluslararası bir program

Programlar tüm milletlere açık ve% 100 İngilizce olarak öğretiliyor. İlk COSI başvuru çağrısı ve ilk alım toplantısı için 39'dan az ülkeden başvuru aldık. Bu nedenle, çok çeşitli ufuklardan gelen ve programa farklı bakış açıları getiren bir öğrenci ve mezunlar topluluğuna katılmak için eşsiz bir fırsata sahip olacaksınız.

2 veya 3 Avrupa üniversitesinde, Fransa, İspanya ve ('tercih ettiğiniz uzmanlığa' bağlı olarak) uluslararası veya yerel ve uluslararası konuk öğretim görevlisi fakülteleri ile Finlandiya'da eğitim göreceksiniz. COSI ortaklarının araştırma merkezlerinin ve şirketlerinin bulunduğu 12 Avrupa ve Asya ülkesinden birinde (ve sayılıyor) eğitim alacaksınız.

Erasmus Mundus mezunları olarak, Avrupa'nın en büyük öğrenci birliği olan Erasmus Öğrenci Ağı'nın (ESN) bir parçası olacaksınız.

Bu uluslararası deneyimin çoğunu elde etmenize izin vermek için özel dikkat gösterildi: ev sahibi ülke dil kursları, kültürlerarası deneyimleri teşvik eden öğrenme tasarımı ve ağ iletişimi hizmetleri, sizi hayat boyu geçirecek bu deneyimde bulabileceklerinize birkaç örnek. yüksek yumuşak becerilere sahip çevik ve uluslararası fikirlere sahip profesyoneller gerektiren pozisyonlar için.

# Özelleştirilmiş akademik ve idari hizmetler

'Aile' içinde, yalnız bırakılmayacaksın.

COSI ve CIMET, öğrenme çıktılarınızı en üst düzeye çıkarmak ve kendi öğrenme tarzınızı geliştirmek için tasarlanmış çok çeşitli öğrenme teknolojileri sunar. Bu akademik desteğin kayda değer bir özelliği, her öğrencinin bir Akademik Danışman tarafından yönlendirilmesidir.

Çalışmaya odaklanmanıza izin vermek için, personel idari hayatınızı mümkün olduğunca kolaylaştırmak için buradadır. Bu, çevrimiçi başvurudan mezuniyete kadar bir ve sadece bir yönetimsel odak noktasına ve irtibat kişisine sahip olacağınız anlamına gelir. Bu aynı zamanda her bir ülkede doğrudan konut, sigorta ve bankacılık bürokrasisi ile doğrudan uğraşmanıza gerek kalmayacağı ve göçmenlik konularında destek alacağınız anlamına gelir.

Hayatımın 2 yıl en iyi koşullarda

Güvenli ülkelerde ve şehirlerde yaşayacaksınız.

Ve bir Erasmus Mundus öğrenci hayatı ders çalışmakla ilgili olmadığından, kampüsün kapsamlı sağlık, yemek, spor ve kültürel hizmetlerinden yararlanacaksınız.

# Dünyanın en cömert arasında saygın burslara erişim

ERASMUS finansal desteği ve endüstriyel ortaklarla yakın ilişkileri, en iyi uluslararası öğrencileri çekmek için iddialı bir burs stratejisi sunmamızı sağlar. Akademik başarılarınıza dayanarak, işe yerleştirme sırasında aylık olarak en fazla 50.000 EUR ve aylık 1200 EUR'ya sponsor olabilirsiniz. Yaşadığınız ülkenin tadını çıkaracak kadar büyük, yerel yaşam maliyeti göz önüne alındığında.

Bu aynı zamanda kendi kendine sponsor olan öğrenciler olarak, üstün akademik ve profesyonel geçmişe sahip bir öğrenci topluluğuna katıldığınızdan emin olabileceğiniz anlamına gelir.

# Hayalindeki mesleğini mezun olmadan önce al

Endüstriyel ortaklarımızın yetenek boşluklarının üstesinden gelmek, COSI Yüksek Lisans girişiminin ana odağıdır. İstihdam edilebilirliğinizin birinci önceliğimiz olması hiç şaşırtıcı değil.

Amacımız, COSI öğrencilerinin ilgili bir kısmının, okurken COSI ağı, işe alım etkinlikleri ve zorunlu işe yerleştirme yoluyla işlerini almalarıdır. Mezun olduktan sonraki 6 ay içerisinde% 100 istihdam oranına sahip iddialı ancak ulaşılabilir bir hedef belirledik.

COSI markasının endüstrilere karşı geniş çapta tanınması, endüstriyel ortaklarımızın COSI tasarımından öğretim etkinliklerine ve stratejik gelişime yapısal katılımı, yenilikçi yeterliliklerin ve müfredata yumuşak becerilerin dahil edilmesi: bunlar sadece birkaç adım ödüllendirici ve anlamlı bir iş elde edersiniz.

Doktora programındaki mezunların% 75'i CIMET'in istihdam oranı% 95'in üzerindedir. çalışmaları.

# Renk biliminin kenarında yenilikçi teknolojiler ve ürünler

Laboratuar oturumları ve endüstriyel vaka çalışmaları, en son endüstriyel ekipmanlarla ve Microsoft Kinect sensör, Emotiv EEG sistemi ve Google glass gibi ürünlerden birkaçını belirtmenize izin verecektir. Bir öğrenci olarak, tüm akademik ve endüstriyel ortaklarımızın olanaklarına (araştırma birimleri, laboratuarlar) erişebileceksiniz.

Hızla gelişen sektörlerde, bu risk iş piyasasına güçlü bir rekabet avantajı ile girmenize olanak sağlayacaktır.

# Sosyal etkileri en üst düzeye çıkaran sorumlu bir girişimin parçası olun

En önemli olan şeye iyi bakıyoruz: insanlar ve çevre. Bu üçlü alt satırda şu anlama gelir:

  • Öğrenci ve öğretim düzeyinde cinsiyet eşitliğini teşvik etmek;
  • Çevresel etkimizi en aza indirgemek;
  • COSI programına tam olarak katılabilmeleri ve COSI toplum yaşamına katılabilmelerini sağlamak için, ayrımcı olmayan seçimin ve engelli kişilerin desteklenmesinin sağlanması;
  • monitor
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuo ... Devamını oku

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuopio Daha Az
Joensuu , Kuopio + 1 Daha fazla Daha az