Ermenistan'da Yüksek Lisans Dereceleri

Ermenistan'da Yüksek Lisans Programları 2018/2019

Ermenistan Eğitim

Ermenistan'da Yükseköğretim

Devlet yüksek öğretim kurumları Eğitim ve Bilim Bakanlığı gözetiminde birincil derecede etkilenir.26 devlet yüksek öğretim kurumları vardır. Bu on altı Eğitim ve Bilim Bakanlığı sistemine aittir. Dört devletlerarası anlaşmalarla kurulan ve MES tarafından finanse edilmiştir. Polis ve Kolluk, Bakanlığı Acil ve Kutsal Etchimiadzin annesi bakınız: aşağıdaki alanların her birinde sistemde bir yükseköğretim kurumu bulunmaktadır.

 

Ermenistan'da Popüler üniversiteler

Ermenistan'da en popüler üniversitelerinden biri Kilikya Ermenistan'da Ermeni Tıp Fakültesi olduğunu. 1989 yılında kurulan, o tıbbi kariyer ve Ermenistan'da çok gerekli bir emtia tıbbi teknoloji ve teknikleri üzerinde duruluyor. Bu kapasite hizmet için eve geri dönebilmek için bu çok gerekli alanda gençler yetiştirmek istiyoruz. Başka bir tanınmış kuruluşları Ermenistan Ermeni Üniversitesi. Onlar İş ve Hukuk yüksek lisans programları bulunmaktadır. Yaklaşık 1 genelde programları.Lisans programları için uzunluğu ve ek bir yıl kadar 5 ila 2 yıl bir yüksek lisans programını tamamlamak için. Bu, bir üçüncü tanınmış okul başkenti bulunan Erivan QSI Uluslararası Okulu ve Erivan Devlet Üniversitesi bulunduğunuz program türüne göre değişir.

 

Öğrenim ücretleri

Öğrenim ücretleri yasal kararlar bir dizi nedeniyle son birkaç yıl içinde, toplam yaklaşık% 30 oranında arttı ve bu bazı öğrenciler bazı ekonomik sıkıntı yaratmıştı. Orada giderlerin bir kısmı ile yardımcı olmak için bir kaç program var, ancak yüksek öğrenim zammı onların eğitim ve bir derece elde etmek için gerekli diğer giderler göze böylece bazı öğrenciler bir süre çalışmaya zorlamak vardır.

 

Öğrenci vizesi için uygunluk

Öğrenci vize Ermenistan'da elde etmek nispeten kolaydır.Sen basit bir süreç sayesinde vize online uygulayabilir veya konsolosluk veya resmi ofisi ile evrak doldurarak ve çevirerek eski moda bir şekilde uygulanabilir. Bazı öğrencilerin vize veya pasaport almak için bir vize hizmet şirketi kullanın. Kontrol edin ve vize hizmeti ile ilgili fiyatları karşılaştırın için ödediği kadar hizmet ücretleri değişir. İyi yanı, onlar sizin için her şeyi dikkat çekmek ve don 't bir şey hakkında endişelenmenize gerek. Olabilir

 

Neden Ermenistan eğitim?

Ermeni Eğer dünyanın başka hiçbir yerde göremiyorum geçmiş, güzel manzaralar, yüksek dağların ve benzersiz oluşumları mirası ile zengin ilginç bir ülke. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında yüksek öğrenim olanakları sayısı biraz sınırlı iken, Tıp alanında, Hukuk, ya da Business ağır yoğunlaşacağı Bu alanlardan biri yapmak istiyorsanız gitmek için harika bir yer yapmak hayatınızı 's kariyer.Genellikle kendi işini kurmak veya kendi araştırma ya da iş girişim ile federal yardım almak için yollar sunulmaktadır iade insanlar bir kez ülkeye dönmek için Ermenistan'a dönmek için fırsatlar cazip.

Ermenistan 'ın zengin kültürü, daha iyi için çalışmaya çalışın bireylerin çalışma toplum ve farklı iklim ve iş fırsatları ile, Ermenistan deneyimlerini çeşitlendirmek ve içine taşıyabileceği temel becerileri kazanmak isteyen birisi için büyük bir fırsat sunuyor eğitim tamamlanmasından sonra başarılı bir kariyer ve yaşam.

Ermenistan hakkında

Kuzeydoğu Ermeni Highlands bulunan Ermenistan Cumhuriyeti 38 derece ve 42 derece ekvatorun Kuzey arasında yer almaktadır. Bölgede en yüksek dağı, Mt tanınan. Ararat, hem de uzun kışlar gibi, Ermenistan aynı zamanda dünyanın ikinci büyük gölü, Ermeni Highlands Sevan Gölü sahiptir.

Kendi toplumu ile ilgili olarak, Ermeni 'nüfusunun yaklaşık% 95 Hristiyan ve Orta Doğu'da Hıristiyanlığı ilk ülkelerinden biri oldu. Ermenistan'da ekonomisi büyük ölçüde Azerbaycan, birkaç yıldır tüm şiddetiyle sürerken bir savaş ile çatışma tarafından zarar vermiştir. Komşu Türkiye, Dağlık Karabağ, Türkiye ve Ermenistan için yakındaki bir bölgenin kendi kontrolü nedeniyle Ermenistan'a ekonomik abluka uyguluyor.

Işlerin mevcut ekonomik durumu ve tıbbi tedavi ve sınırlı sayıda ve yüksek maliyet nedeniyle Ermeni halkına uygulanan zorunlu sağlık sigortası vardır.Diğer yerler ve iletişim maliyetleri dünyanın en düşük arasındadır göre Ermenistan'da yaşayan maliyeti nispeten düşüktür.

Ermenistan'ın başkenti Erivan ve çoğu yüksek öğrenim ve orta öğretim üniversitelerin bulunduğu olmasıdır.

 

Ermenistan hakkında önemli bilgiler

  • Ermenistan'ın başkenti Erivan olduğunu.
  • Resmi dil Ermeni olduğunu.
  • Nüfus 3,1 milyon kişi.
  • Onlar bir başkan ve temsili demokrasi ile bir Cumhuriyetidir.
  • Hıristiyanlık çoğunluk dindir.
  • Ermenistan tüm sakinleri içeri katılmak zorunlu bir sağlık planı vardır < / Li>

 

Ermenistan 'ın İklim

Ermenistan'da iklim son derece sıcak yazlar ve çok soğuk kışlar vardır, yani son derece kıta. Sonbaharlar onların güzel, parlak yaprakları ile tanınırlar. Ermenistan iyi kış sezonunda kar yağışı onun büyük miktarlarda bilinen ve birçok kişi ağır kar yağışları sırasında kayak etrafında kilometre gelmek olduğunu.

 

Ermeni Para Birimi

Dram Ermenistan'ın para birimi resmi para birimidir. Bundan başka, 100 luma ayrılmıştır. Kelime dram "para, " anlamına gelir ve Yunan drahmi ile ilişkilidir. Gümüş sikkeler ilk kullanıldığı zaman kullanılan dram ilk örneği 1.199 den 1.375 oldu. Ermeni para biriminin simgesini (dram) olan  Ermeni Dramı sign.svg  .

 

Ermenistan'da Din

Ermeniler Hıristiyan% 97 kadar olan ve Ermeni Apostolik Kilisesi olarak bilinen kendi kilise var. En Ermenilerin din bu dalı izleyin. Kilise 301 hakkında MS bir devlet dini haline Hıristiyanlığın ilk şubesini oldu. Büyük dini azınlık Roma Roma Katolik Kilisesi'ne bağlı Katolik olduğunu. İslam gibi Hıristiyan olmayan dinlerin tarihsel ve politik nedenlerle bir dizi nedeniyle küçük.

Bilgiler Ermenistan

Ermenistan Güney Kafkasya'da yer alan ve eski Sovyet cumhuriyetlerinin en küçük olduğunu. Bu doğu Azerbaycan, güneyinde İran ve batısında Türkiye, kuzeyde Gürcistan ile çevrilidir. Ermenistan gelişmekte olan bir demokrasi ve 2011 itibariyle ortak üyesi olmak için Avrupa Birliği ile müzakere edildi. Bir AB üyesi gerekli standart ve kriterleri yerine getirmesi olmak hakkına sahiptir. Ermenistan Hükümeti dış politika önemli bir öncelik olarak Avrupa entegrasyonu tutar.

 

Sermaye: Erivan
Resmi Diller: Ermeni
Hükümet: Presidential republic
Nüfus: 3.262.200
Gayri Safi Yurtiçi Hasıla: 17941000000 $
Para birimi: Dram (դր.) (AMD)
Zaman dilimi: (UTC 4)