Felsefe Araştırma Master (MA)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu tam zamanlı araştırma ustası University of Antwerp Felsefe Bölümü ( UAntwerp ), Ghent Üniversitesi Felsefe ve Ahlak Bilimi Bölümü (UGent) ve Vrije Universiteit Brussel'in Felsefe ve Ahlak Bilimleri Bölümü ( VUB). Program felsefe araştırma kariyeri geliştirmek isteyen mükemmel öğrenciler için üst düzey eğitim sunmaktadır.

Program İçeriği

Öğrenciler onları akademik makalelerin kurşun yazarları olarak hareket sağlayan akademik yazma, eğitilirler.

Araştırma seminerleri programın çekirdeğini oluşturur ve çok çeşitli felsefi alanları kapsar. Bazıları sosyal olarak ilgili konularla (yani uygulamalı felsefe), diğerleri ise daha temel, tamamen felsefi alanlarla ilgilidir.

Şu konularda araştırma seminerleri sunuyoruz: Ahlak Psikolojisi ve Meta-Etik; Ampirik Etik; Rawls Sonrası Siyasi Felsefe: Eşitlik, Adalet ve Çeşitlilik; Biyoetik; Medya Felsefesi ve Medya Teorisi; Toplumsal Cinsiyet, Cinsellik ve Çeşitlilik Felsefesi ve Etiği; Mantık; Biyomedikal ve Sosyal Bilimler Felsefesi; Matematik ve Doğa Bilimleri Felsefesi; Bilim Tarihi ve Felsefesi; Zihin ve Biliş Felsefesi; Felsefi Antropoloji; Çağdaş Kıta Felsefesi; Din ve Sekülerleşme; Eski ve Ortaçağ Felsefesi ve Dininin Tarihi ve Kabulü; Erken Modern Felsefe Tarihi; Kant ve Kantian Sonrası Felsefe; ve Estetik / Sanat Felsefesi.

Tüm araştırma seminerleri İngilizce olarak verilmektedir .

Kariyer yolu

Program, öğrencileri felsefede bir araştırma kariyerine hazırlar. Öğrenciler, örneğin Araştırma Vakfı Flanders (FWO) veya katılımcı üniversitelerin araştırma konseyleri veya kendi araştırma önerileri ile doktora öncesi burslara başvurmaya teşvik edilir. Öğrenciler ayrıca kendi uzmanlık alanlarına giren önceden belirlenmiş bir araştırma projesi ile doktora pozisyonlarına başvurmalıdır. Bu pozisyonlar düzenli olarak akademik bültenlerde ve e-posta listelerinde ilan edilir.

Neden UAntwerp ?

Felsefe Araştırma Yüksek Lisans mezunları, felsefi bir araştırma projesi geliştirebilir ve yerel, ulusal veya uluslararası fon kurumlarına sunulabilecek bir fon uygulaması hazırlayabilirler. Uzmanlık alanlarında kendi alanlarındaki uluslararası alanda tanınmış en son teknolojiye ilişkin usulüne uygun olarak kurulmuş bir kavrayışa dayanan özgün ve yenilikçi araştırma problemleri formüle edebilmektedirler. Bu programın mezunları seçilen araştırma problemlerine özgün çözümler üretebilir ve vakalarını açık ve ikna edici bir şekilde tartışabilirler.

128905_Philosophy_Fotofiche_1180op361.jpg

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

The University of Antwerp is ranked 7th in THE Young Universities Rankings 2019: Millenial universities. It has about 20,000 students, which makes it the third-largest university in Flanders. 19% of o ... Devamını oku

The University of Antwerp is ranked 7th in THE Young Universities Rankings 2019: Millenial universities. It has about 20,000 students, which makes it the third-largest university in Flanders. 19% of our student population comes from abroad. Daha Az