Felsefe Tarihinde MLitt

Genel

Program açıklaması

Felsefe Tarihi'ndeki MLitt, batı felsefesinin tarihi geleneklerine odaklanır ve öğrencilerin klasik dönemden erken analitik felsefeye kadar çeşitli dönemlerde çalışmalarına olanak sağlar.

Felsefenin Tarihi MLitt, St Andrews ve Stirling Yüksek Lisans Programı (SASP) tarafından yürütülen University of St Andrews Üniversitesi ve Stirling University of St Andrews gelen personel tarafından verilen bir yıllık yüksek lisans programıdır.

Klasik dönemden ortaçağ felsefesi, İskoç Aydınlanma ve Kant da dahil olmak üzere modern felsefe, erken analitik felsefeye kadar farklı felsefi dönemleri inceleme yeteneği sunar. Birbirine bağlı sorulara, bu süreleri kapsayan temalara ve konulara odaklanmakla ilgileniyorsanız, Felsefe Tarihi MLitt iyi bir seçimdir.

Önemli

 • St Andrews’deki Felsefe, İskoçya’da İngiltere’de, İngiltere’de İngiltere Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi 2014’te beşinci sırada yer aldı.
 • St Andrews ve Stirling Lisansüstü Programı, en son Felsefi Gurme Raporu'nda Birleşik Krallık'taki en iyi üçüncü Felsefe programı seçildi.
 • Öğrenciler, Platon'un klasik felsefesinden çağdaş filozofların çalışmalarına kadar uzanan konularla ilgi alanlarına en uygun modülleri seçebilirler.
 • Hem St Andrews hem de Stirling'deki süpervizörler MLitt tezini denetlemek için hazırlar.

Öğretim biçimi

Öğrenciler dersler, dersler ve okuma grupları aracılığıyla çeşitli felsefi dönemleri inceleme fırsatı buluyorlar. Modüller normalde dört ila on öğrenciden oluşan küçük gruplar halinde öğretilir.

Program, iki yarıyıl boyunca alınan (her biri derslerle değerlendirilen) altı öğretilmiş modülden ve seçtiğiniz bir alanda 15.000 kelimelik bir tezden oluşuyor.

Her MLitt öğrencisine yılın başında bir danışman atanır. Danışmanınız size makale planlama ve yazma, akademik davranış ve doktora için en iyi nasıl başvuracağınız konusunda danışmanlık konusunda kişisel rehberlik sağlayacaktır.

Yarı zamanlı çalışmalar

Felsefenin Tarihi MLitt, yarı zamanlı bir program olarak da alınabilir. Öğrencilerin iki yıl boyunca yılda üç modül almaları ve iki yaz boyunca da tez çalışmaları yapmaları bekleniyor.

Modüller

Bu programdaki modüller değişken dağıtım ve değerlendirme yöntemlerine sahiptir.

Zorunlu

Öğrenciler program boyunca üç zorunlu modüle sahip olmalıdırlar.

Dönem 1 - bu iki zorunlu modül Pazartesi günleri Stirling'de verilmektedir. Bir koç sizi Stirling'den ek bir ücret ödemeden götürür.

 • Felsefede Güncel Konular 1: epistemoloji ve etik üzerine odaklanmaktadır.
 • Araştırma Metodları: Felsefede bağımsız araştırma için gerekli olan yetenekleri geliştirmeyi amaçlar. Öğrenciler ilgi alanlarıyla en çok ilgilenen bir seminer grubuna katılmayı seçebilirler.

2. Yarıyıl

 • Felsefede Güncel Konular 2: dil felsefesini ve zihin felsefesini inceler.

İsteğe bağlı

Ayrıca felsefe tarihine odaklanan bir dizi modülden üç modül seçme şansına sahip olacaksınız. Bu modüller şunları içerebilir:

 • Klasik Felsefe,
 • Kant,
 • 19. Yüzyılda Ahlak ve Siyaset Felsefesi,
 • Analitik Felsefenin Kökenleri ve Tarihçesi,
 • Siyaset Felsefesi Tarihinde Metinler.

Mantık bilginizi tazelemek istiyorsanız veya bu alanda önceden sınırlı bir deneyime sahipseniz, yıl boyunca isteğe bağlı haftalık bir isteğe bağlı seminer olan Temel Mantık da vardır.

İsteğe bağlı modüller her yıl değişebilir ve bazıları yalnızca sınırlı sayıda öğrenciye izin verebilir.

Tez

MLitt'in son elemanı, 15.000 kelimelik bir tezdir. Tez, ilgilendiğiniz bir Felsefe alanında olmalıdır; 2. Yarıyıl boyunca tez için bir konu düşünmeye başlamanız teşvik edilecektir. Her öğrenci, tezleri aracılığıyla ilgili bir danışman tarafından Bölüm'den desteklenir.

Öğrenciler, MLitt için tez şartını tamamlamamayı seçtikleri takdirde, uygun bir adayın bir Yüksek Lisans Diploması almasına izin veren bir çıkış ödülü bulunmaktadır. Bir çıkış ödülü seçerek, ikinci yarıyılın sonunda derecenizi tamamlayacak ve bir MLitt yerine bir PGDip alacaksınız.

Burada listelenen modüller gösterge niteliğindedir ve 2019 girişi için çalışacaklarının garantisi yoktur.

Kariyer

Felsefede yeni mezunlar şu alanlarda açık bulmuşlardır:

 • yerel hükümet
 • televizyon yapımı (Sky Sports)
 • Ulusal Sağlık Hizmeti
 • Kooperatif Bankası
 • sigorta
 • Kraliyet Savcılığı Hizmeti
 • yayıncılık
 • Japonya'da İngilizce öğretmek

Kariyer Merkezi, tüm öğrencilere lisansüstü derslerinde bire bir danışmanlık hizmeti sunar ve öğrencilere istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için bir etkinlik programı sunar.

Giriş koşulları

 • Çok güçlü bir 2.1 Mezuniyet derecesi veya Felsefe dahil. Felsefe lisans derecesine sahip değilseniz, Felsefe Dönüşümüne ilgi duyabilirsiniz.
 • İngiltere dışında birinci dereceden eğitim aldıysanız, uluslararası giriş şartlarına bakınız.
 • İngilizce dil yeterliliği.

Listelenen yeterlilikler giriş için minimum gerekliliklerin göstergesidir. Bazı akademik okullar başvuru sahiplerinden asgari seviyeden önemli ölçüde daha yüksek puanlar almalarını ister. Listelenen giriş koşullarını almak, Üniversite'nin, uygun olan yerlerde, yazı örneği, kişisel beyan ve destekleyici belgeler dahil olmak üzere her başvurunun tüm yönlerini göz önünde bulundurduğundan, size bir yer garanti etmeyecektir.

Uygulama Gereksinimleri

 • ÖZGEÇMİŞ,
 • kişisel beyan (isteğe bağlı),
 • Bir akademik yazılı çalışma örneği (en fazla 2.500 kelime),
 • iki orijinal imzalı akademik referans,
 • akademik transkript ve diploma sertifikaları,
 • İngilizce dil yeterlilik kanıtı (eğer İngilizce ilk diliniz değilse gereklidir).

Finansman

Üç Aylık Felsefi Burslar

SASP, 2019-2020 yılları arasında, Felsefi Çeyrek günlüğü dergisinin sağladığı cömert fonlama nezaketinde MLitt programındaki öğrencilere bir dizi burs fonu verecek. Her bir bursiyer, Ev / AB ücret düzeyindeki öğrenim ücretlerini karşılayacaktır. Yurtiçi / AB ücret feragatnamesi, daha sonra diğer kaynaklardan gelen öğrenim ücretinin geri kalanını karşılamak zorunda kalacak olan Yurtdışı ücret ödeyen bir öğrenciye verilebilir.

Son Mezun İndirimi

University of St Andrews , son üç akademik yıl içinde mezun olabilen veya St Andrews’ten mezun olan ve St Andrews University of St Andrews yüksek lisans programına başlayan öğrencilere lisansüstü öğrenim ücretlerinde% 10 indirim sunmaktadır.

Diğer lisansüstü burslar

St Andrews ve Stirling, burs olanakları ile yüksek öğrenimde mümkün olduğunca çok sayıda öğrencinin devam etmesine yardımcı olmaya kararlıdır. Üniversite veya doğrudan yardım kuruluşları aracılığıyla başvurabileceğiniz çok çeşitli lisansüstü burslar bulunmaktadır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coas ... Devamını oku

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coast of Scotland, students may find themselves crossing golf-courses on their way to class, or jogging along the beach after dinner. Not only does the University have a world-class reputation, but it also offers a diverse range of social activities, including over 140 student societies and 50 sports clubs. Historic buildings are juxtaposed against the modern facilities, and the many student traditions truly make studying at St Andrews an unforgettable experience. Daha Az