Fikri Mülkiyet Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri'nde 25 yılı aşkın bir süredir en iyi 10 IP hukuk programı ( ABD Haberleri tarafından sıralandığı gibi)

Bir IP lideri, UNH Yasası ve Franklin Pierce Fikri Mülkiyet Merkezi olarak 40 yıldan fazla tecrübesi ile yetenekli bir fakülte, küresel bir etkili IP uygulayıcıları ağı ve zengin bir IP kaynakları ve programları dizisi bulunmaktadır. Ülkedeki en kapsamlı IP müfredatlarından birinden yararlanın ve geniş bir yelpazede son teknoloji IP sorunlarına kendinizi bırakın.

Yüksek Lisans'ın IP adresi konut, sınırlı konut ve çevrimiçi formatlarda (patent yasasında çevrimiçi ve sınırlı konut odaklı) mevcuttur.

Genel Gereksinimler

Yüksek lisans için tavsiye edilmek üzere tüm adaylar asgari sayıda krediyi başarılı bir şekilde tamamlamalı, gerekli dersleri tamamlamalı, okulun ikametgâhını veya sürekli kayıt zorunluluğunu yerine getirmeli, BM Hukuku'na karşı tüm mali yükümlülüklerini yerine getirmeli ve BM Hukuku Davranış Kurallarına uymalıdır. Aksi belirtilmediği sürece, tüm kurallar, kayıtlı oldukları program ne olursa olsun, Yüksek Lisans adayları için geçerlidir.

Gerekli Krediler

 1. Kredi Sayısı. Yüksek lisans adayları, zorunlu ve seçmeli müfredat seçiminden en az otuz (30) krediyi başarıyla tamamlamak zorundadır.
 2. Dönem başına en fazla kredi
  1. Yerleşik Yüksek Lisans adayları, akademik dönem başına on yedi (17) krediye kayıt olamaz.
  2. Çevrimiçi Yüksek Lisans adayları, akademik dönem başına oniki (12) krediye veya yaz dönemi başına 12 krediye kaydolamazlar.
  3. Sınırlı Konut Yüksek Lisansı adayları ikamet ettikleri sırada on iki (12) krediye kaydolamazlar. Daha sonra, maksimum kredi kayıtları çevrimiçi Yüksek Lisans adayları ile aynıdır.
 3. Program Başına Maksimum Kredi Sayısı
  1. Yerleşik Yüksek Lisans adayları öğrenim gördükleri otuz altı (36) kredinin bir parçası olarak başvurabilirler. Adayın akademik açıdan iyi durumda olması ve (2) 'de belirtilen dönemlik kredi limitlerini aşmaması halinde, mevcut kredi / kredi oranı üzerinden ek krediler alınabilir.
  2. Çevrimiçi Yüksek Lisans adayları 30 kredi kazanabilir.
  3. Sınırlı Konut Yüksek Lisans adayları 30 kredilik girişim yapabilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of New Hampshire Franklin PIerce School of Law is an intimate, innovative law school, committed to developing students who enjoy challenging dialogue from the first moments of orientati ... Devamını oku

The University of New Hampshire Franklin PIerce School of Law is an intimate, innovative law school, committed to developing students who enjoy challenging dialogue from the first moments of orientation, embrace practice-based learning, and stand ready to join the ranks of alumni who are global leaders in intellectual property, general practice, public interest and social justice, and commerce and technology. Daha Az