Resmi açıklamayı okuyun

film

Sonoma State Üniversitesi'nde Film Çalışmaları Yüksek Lisans Programı (MA-FILM) lisans programı, öğrencilerin alt = "estetik ortam olarak film ve sosyal değişimin bir aracı olarak" bilgisini geliştirmek için tasarlanmış eşsiz bir disiplinlerarası derecesidir. Öğrencilere altta yatanları anlama araçları sağlamak, "bir iletişim biçimi olarak film ve ayrı bir sanat biçimi olarak. Ayrıca alt filmin ve dijital medyanın nasıl savunuculuk aracı olarak kullanılabileceğini de gösterecektir.

Sonoma State University'deki MA-FILM, California'da sunulan film programlarının en uygun fiyatlı mezunlarından biridir = California State University sisteminin bir parçası olan Sonoma State University, San Francisco'nun San Francisco eyaletinin kuzeyinde yer almaktadır. alt için favori konum = "sessiz çağdan beri film yapımcıları. SSU, öğrencilerin eğitim ve kariyer hedeflerini takip edebilecekleri güvenli, samimi ve canlı bir öğrenme ortamı sunmaktadır.

Programın Önemli Noktaları

 • İki yıl boyunca 30 birim alınır (dört yarıyıl)
 • Öğleden sonra ve akşam dersleri yoğun programlara uyacak
 • Alt = "film yapımcıları ve senaristler" ile küçük bir seminer ortamında işbirlikçi öğrenme
 • Öğrenciler alt = "kampüste ve daha geniş topluluktaki film ve dijital medya bilginleri" ile çalışır.
 • Kurs, dijital düzenleme ve post prodüksiyon içerir
 • Son nokta seçimi: akademik yüksek lisans tezi veya yaratıcı alt = "film projesi

Program Hedefi

MA-FILM programı öğrencileri, alt filmde ve medya endüstrisinde istihdam için hazırlar ve yüksek öğrenim ve sanat alanında bir kariyer için zemin hazırlar ve MA-FILM derecesinin tamamlanmasıyla öğrenciler:

 • Disiplinler arası projeler geliştirmek için birbiriyle bağlantılı alanlardan bilgi entegre edin
 • Altını değiştirir = "hızla değişen bir dünyada film ve medya metinleri
 • Alt = "filmin sosyal, kültürel, tarihsel ve politik perspektiflerini anlamak
 • Sözlü ve yazılı iletişimde özlü argümanları yorumlar ve ifade eder.
 • Alt = "film teorisi ve tarihini" daha büyük işbirlikçi işletmelere doğru uygular.
 • Yeni çıkan medya formlarını değerlendirmek için eleştirel ve analitik beceriler geliştirmek
 • Alt = "film yapımcıları belgesel özellikler de dahil olmak üzere daha büyük projelerde işbirliği yapın
 • Yeni medya araştırma alanları oluştur ve bağımsız medya projeleri tasarla

Program Çıktıları

 • Öğrenciler bağımsız olmaya hazırdılar = "film ve medya alimleri ve uygulayıcıları
 • Mesleklerinde lider olan eğitimli öğrenciler
 • Sosyal değişimi teşvik etme ve belgelemeyi taahhüt eden medya profesyonelleri

Programı tamamlamak ne kadar sürer?

Program, tipik lisansüstü ders yükü, iki yılda (dört yarıyıl) tamamlanabilen, her dönem için iki ders (8 adet) için tasarlanmıştır. Bu süre içinde, 30 birim tamamlayacaksınız: 24 adet içerik dersi ve final 6, yaratıcı bir proje ya da geleneksel bir tez biçiminde bir capstone kursunda. Öğrenciler istedikleri gibi ek seçmeli alabilirler.

Bir sömestrde daha fazla ders alabilir miyim?

Okuma miktarı, verilen ödevlerin sayısı ve derinliği göz önünde bulundurulduğunda, her dönem için ikiden fazla ders almanızı önermiyoruz. Bununla birlikte, öğrenciler Kış ve Yaz Stajları sırasında ek seçmeli yüksek lisans eğitimini tamamlama olanağına sahip olacaklardır.

Sınıflar ne zaman sunulur?

Sınıflar normal şartlarda tam zamanlı çalışma programlarına uyum sağlamak için öğleden sonraları ve akşamları sunulacaktır.

Bu program benim ilgi alanlarına uygun mu?

İki parça, Film Çalışmaları ve Dijital Medya sunuyoruz. Film Çalışmaları pisti, öğrencilere altta yer alan "bir iletişim biçimi ve ayrı bir sanat biçimi olarak filmi anlama" araçlarını sunar. Dijital Medya parçası, öğrencilere üretimde deneyim kazandırmak için tasarlanmıştır.

Dijital Medya parçası ilginç geliyor. Kendi altımı yapacak mıyım "film?

Evet! Dijital Medya izini takip ediyorsanız, kendi kısa alt = = filminizi oluşturma veya nihai yaratıcı projeniz olarak kendi senaryonuzu tamamlama olanağına sahip olacaksınız.

Film Çalışmaları ve Dijital Medya'da ders alabilir miyim?

Evet. Program, öğrencilerin dijital alt = "ilk yıllarında film yapımcılığı" alanında en az bir giriş dersi almasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Öğrenciler daha sonra ileri düzey teknoloji ile ilgilenmek için geleneksel Film Çalışmaları yolunu veya Dijital Medyadaki izini takip etme seçeneğine sahiptir. Bu alanlardaki dersler, her iki izi de takip edebilirsiniz, ancak bu, mezuniyet tarihini, dersi tamamlamak için ekstra zaman gerekeceği için geciktirir.

Bir alt filmi "filmle ilgili stajı tamamlama şansım olacak mı?"

Evet. Programımız, alt sınıfa yerleştirmek için aktif olarak çalışacaktır. "Programınızdaki ikinci yıl boyunca filmle ilgili stajlar. Staj olanakları arasında yerel alt =" film yapımcıları "," film ve dijital medya projeleri "; alt = "film festivalleri; Müzeler ve alt = "film enstitüleri" de dahil olmak üzere yerel sanatlar ve kültür merkezleri ile birlikte çalışmak.

Programın ücreti ne kadar?

Program sınıfları, kayıt sırasında ödenmesi gereken şu anda 550 dolarlık birim başına bir ücret karşılığında sunulur. Her dört ünite sınıfı 2200 dolardır; Bir sömestrde iki sınıf 4,400 $ 'a geliyor. 30 birim için toplam 16.500 $.

Mali yardım mevcut mu?

Evet, federal ve eyalet yardımı var. Ayrıntılar için www.sonoma.edu/finaid adresindeki SSU Mali Yardım web sitesine bakın. Eyalet önceliği son tarihi 30 Kasım, Federal son tarihi 2 Mart. Ayrıca işvereninize eğitimin faydalarını kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Uygulamanın temel gereksinimleri nelerdir?

Akredite bir kurumdan lisans derecesine sahip olmalısınız, son 60 ünite / 90 çeyreğinde en az bir B (3.0) not ortalamasına (GPA) sahip olmalısınız. 2.5 veya üstü not ortalamasına sahip güçlü adaylar dikkate alınacaktır.

Başvurma sırasında gereksinimlerim üzerinde çalışabilir miyim?

Evet, dereceniz bahar yarıyılı / çeyrek dönem kayıtlarının sonunda verilir. Halen devam eden bir çalışmanız varsa, derecenizi tamamlamanız için şartlı kabul koşulu verilir.

Program dili:
Ingilizce

California State University Sonoma için 1 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme March 11, 2019
Bu kurs bir Campus based
Start Date
Eyl. 2019
Duration
2 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
550 USD
- birim başına fiyat
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl. 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eyl. 2019