Finans master (MSc)

Genel

Program açıklaması

Finans sektöründeki en iyi kariyer fırsatları - Bankaların, sigorta şirketlerinin, özel sermaye şirketlerinin, girişim sermayedarlarının, hedge fonların, danışmanlık sektörünün (yeniden yapılanma) "Finans Yüksek Lisans" programından mezun olanlara, finansın tüm alanlarında yönetici pozisyonlar açıktır: veya kamu finans sektörü uzman eğitimli uzmanlarımız arıyor.

Bir bakışta

 • Derece : Yüksek Lisans
 • Çalışma süresi : 20 ay
 • Dil: İngilizce
 • Başlangıç : Eylül ve Ocak
 • ECTS : 120
 • Çift derece : Ortak üniversitelerimizin birinde bir dönem geçirerek çalışma dersini genişletmek mümkündür.
 • Ana Çalışma Alanı : Finans
 • Maliyetler : 26.040 Euro

Maç Özetleri

 • İngilizce dilinde eğitim dersi
 • Entegre dönem yurtdışında
 • 230'dan fazla ortak üniversite
 • Küçük gruplarda öğrenme
 • Bireysel kariyer danışmanlık hizmeti ve koçluk
 • Güçlü kurumsal ağ

Program yapısı

Aşağıda, Yüksek Lisans of Science çalışma programının örnek bir illüstrasyonunu bulabilirsiniz. İşletme dışı bir mezun tutmanız durumunda, EBS, bir hazırlık dönemini başarıyla tamamlayarak Yüksek Lisans Programlarımıza girme şansınızı sunar. Yüksek Lisans Programı sırasında, ilk iki yarıyılınızı EBS'de geçireceksiniz. Üçüncü dönem sonra 230 ortak üniversitemizden birinde geçirilecek. Çift diplomaya devam etmeye karar verdiyseniz, ilgili ortak kurumda yurtdışında ek bir dönem geçireceksiniz. Alman olmayan bir dereceye sahip öğrenciler için, üçüncü yarıyılı EBS'de de geçirebilmemiz için şans tanıyoruz.

Gereksinimler

 • En az 180 ECT krediyle lisans derecesi veya eşdeğeri tutun
 • Birinci sınıfınızda veya sonrasında en az on hafta boyunca staj yaptınız mı?
 • TOEFL, IELTS veya eşdeğeri
 • Geçerli GMAT, GRE veya EBSgrad

Dünyanın en iyi işletme okullarından birinde eğitim göreceksiniz: EBS Universität düzenli olarak en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır.

Dünya hızla değişiyor, sizi buna hazırlıyor olacağız: sizi son derece dinamik bir çevrede yönetim görevleri ve sosyal sorumluluk almaya ihtiyaç duyan beceriler ve yöntemsel uzmanlık ile donatıyoruz.

Sayısallaştırılmış bir ortamda güvenle gerçekleştirmeyi öğrenirsiniz: programlama dilleri, mesleki veri analizi veya bilgi yönetimi, sayısallaştırılmış bir dünyanın potansiyelinden yararlanmak ve yeni zemini kırmak için uygun dijital becerileri öğretiriz.

İki kere daha fayda sağlıyorsunuz: "International Dual Degree" çalışma programı ile iki tanınmış üniversiteden iki derece kazandınız. EBS Bachelor of Science ve son üç yarıyılda katıldığınız partner üniversiteden derece.

Eğitim programınızın tamamı İngilizce'dir: EBS'de uluslararası düzeyde ve uluslararası bir ortamda okumak için dersler ve etkinlikler elbette İngilizce'dir.

Gerçek katma değerli pratik bilgiler kazanırsınız: Çalışma programınızın başlangıcından itibaren son derece cazip kurumsal ortaklar ağımızdan yararlanacaksınız. Accenture, BCG, BMW, Danone, Deloitte, Deutsche Bank, Ernst & Young, L'Oréal, Morgan Stanley, P & G, PWC ve diğer şirketlerde stajlar düzenliyoruz. Kariyer Hizmet Merkezi'nden kariyerinizin başlangıcında da yoğun destek alacaksınız ve çalışmalarınız sırasında kurumsal temsilcilerle de irtibata geçeceksiniz.

Dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarında uluslararası tecrübe kazanırsınız: İlk üç yarıyılı EBS'de geçiriyorsunuz ve geri kalan çalışma süresince yabancı bir ortak üniversiteye geçiyorsunuz.

En iyi öğrenme kalitesinden yararlanırsınız: açık pratik ilgiyle ve çok sayıda vaka incelemesine sahip küçük gruplarda optimum öğrenme başarısı elde edersiniz. Eşsiz koçluk programı ve bireysel kişilik gelişimi için kapsamlı müfredat sizi mesleki kariyeriniz için iyi yerine koyar.

EBS'den mezun olduğunuzda, ortalamanın üzerinde bir başlangıç ​​maaşına ulaşırsınız: EBS'den bir derece, kariyerinizin başlangıcından size finansal fayda sağlar. Mezunlarımızın ortalama başlangıç ​​maaşı 56.000 Euro'dur (İstihdam Raporu 2016).

Eğitim programımızla iş piyasasında büyük talepler yaşarsınız: Mezunların% 85'i ilk iş tekliflerini eğitim süresince veya mezuniyet sonrası en geç 3 ayda alıyor (İstihdam Raporu 2016).

Son Güncelleme Ara 2017

Okul Hakkında

Under the umbrella of the private, state-recognised EBS Universität für Wirtschaft und Recht you will find a programme portfolio that is unique across Germany consisting of Bachelors, Law, Masters and ... Devamını oku

Under the umbrella of the private, state-recognised EBS Universität für Wirtschaft und Recht you will find a programme portfolio that is unique across Germany consisting of Bachelors, Law, Masters and doctoral programmes as well as top-class executive education for working professionals. Our Business and Law School reap the benefit from their synergies, building a strong foundation for innovative research and continuing education activities of high practical relevance. Daha Az