Finans Teknolojisinde Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Yarın finans sektörü için hazırlanın Manchester Met. Dijital finans, blok zincirleme, makine öğrenmesi ve davranış bilimleri alanındaki en son gelişmeleri keşfedin.

genel bakış

FinTech (finansal teknoloji) ticareti bozuyor ve yeniden şekillendiriyor. Terim, şirketlerin bir işletmenin finansal yönlerini yönetmelerine yardımcı olmak için teknolojinin kullanıldığı her yerde uygulanır. Yeni yazılım ve uygulamalar, süreçler ve iş modelleri içerir.

Haziran 2017'de Ernst ve Young, FinTech'in çoğu pazarda ilk kitlesel kabulü gerçekleştirdiğini ve hız kazanmaya devam edeceğini bildirdi. İngiltere'de, FinTech Deloitte tarafından yaklaşık 7 milyar £ değerinde olmuştur, bu yüzden tüm büyük siyasi partilerin ekonomik stratejilerinde görmek şaşırtıcı değildir.

Bu heyecan verici ve gelişen alanda uzmanlığınızı geliştirmek için daha iyi bir zaman hiç olmadı.

Hızla Gelişen Finansal Piyasaları Anlamak

Bu ders finans, bilgi işlem, risk ve davranış bilimleri konusundaki uzmanlığımızı birleştirmektedir. Yenilikçi teknolojilere ve FinTech iş modellerinin yıkıcı doğasına bakacaksınız.

Size Fintech'in finans ve teknolojiyi nasıl birleştirdiğini ve şirketlerin ve tüketicilerin etkileşim şeklini değiştirdiğini göstereceğiz. Ayrıca şirketlerin faaliyet gösterdiği yasal ortamı nasıl etkilediğini de keşfedeceksiniz.

Finansal hizmetlerdeki programlama, iş analitiği, dijital strateji, veri bilimi, strateji ve risk gibi farklı unsurları ele alacaksınız.

uzunluk

 • 1 yıl: tam zamanlı
 • 2 yıl: yarı zamanlı

özellikler ve faydalar

 • Yer - Manchester, Avrupa'nın en büyük finans merkezlerinden biridir ve büyük organizasyonlara ve gelişen bir teknolojiye ev sahipliği yapar.
 • Yenilikçi öğretim - Bu kursun bir parçası olarak, gelecek yıllarda küresel finans sektörünü şekillendirecek iş modellerini ve teknolojilerini inceleyeceksiniz.
 • Mali uzmanlar - AJ Bell, Birleşmiş Milletler, UEFA ve Dünya Ticaret Örgütü gibi kuruluşlara danışmanlık yapan uzman akademisyenler ve önde gelen profesyonellerden öğrenin.
 • Sektörel bağlantılar ve içgörü - Konuk konferanslarında önde gelen FinTech uzmanlarından ve düzenli etkinliklerde işverenlerle iletişim ağından bilgi edinin.
 • Kariyer desteği - Çalışmalarınız boyunca Kariyerinizi ve İstihdam servisimiz aracılığıyla istihdam edilebilirliğinizi artırmanıza ve lisansüstü istihdamınızı güvence altına almanıza yardımcı olacağız.

Akreditasyonlar, Ödüller ve Onaylar

 • İşletme Okulu, MBA Derneği tarafından onaylanmıştır. AMBA akreditasyonu lisansüstü işletme eğitiminde en yüksek başarı standardını temsil eder.
 • İşletme Okulu, İşletme Koleji Okullarını Geliştirmek için Birlik tarafından onaylanmıştır. Bu, işletme ve yönetim eğitiminde küresel mükemmellik standartlarını karşıladığımız için uluslararası olarak tanındığımız anlamına gelir.

Kariyer olasılıkları

FinTech'e olan talep hızla artıyor. Son araştırmalar, işverenlerin programlama, veri analizi ve finans becerileri ile mezun olmaları gerektiğini göstermektedir.

Mezunlarımız yeteneklerini ve FinTech uzmanlığını finansal hizmetler sektöründe, ya yenilikçi 'yıkıcı' teknoloji şirketleri ve yeni kurulan şirketler ile ya da büyük bankacılık kurumları içinde kullanıyorlar.

İşletme ve Hukuk Fakültesi Kariyer ve İstihdam Hizmeti, burada bulunduğunuz süre zarfında ve mezun olduktan sonra üç yıla kadar size destek olmak için burada. Özgeçmişinizi yazmaktan bir röportaj için hazırlanmaya kadar her konuda size yardımcı olabilirler.

Mezun olarak hayata hazırlanmak için, işverenlerle kariyer fuarları, misafir konuşmacılar ve stajlar aracılığıyla bağlantı kurma fırsatınız da olacaktır.

Mezunların% 92'si mezun olduktan sonra altı ay içinde doğrudan işe ya da ileri eğitim görüyor.

DLHE anketi 2017, istihdama veya daha fazla çalışmaya hazır olan ve hedefleri bilinen tüm katılımcılar için.

Giriş koşulları

Asgari 2.2 İngiltere derecesi veya uluslararası eşdeğeri. Çalışılan konular ile ilgili herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır. Mesleki deneyim olgun öğrenciler için de dikkate alınacaktır.

Yurtdışı başvuru sahipleri, herhangi bir kategoride 5.5'ten az olmayan veya eşdeğer kabul edilmiş İngilizce yeterliliği olan toplam 6.5 puanla IELTS'e ihtiyaç duyacaktır.

Lütfen dikkat: bu kursa başvurmak için yalnızca bir referans sağlamanız gerekir.

Uzmanlarla Tanışın

kurs ayrıntıları

FinTech ticareti bozuyor ve yeniden şekillendiriyor. Bankamıza cep takan mobil uygulamalardan geleneksel sınırları yıkan kripto para birimlerine, bir finansal devrim yaşıyoruz. Efendimiz bu işe karışma şansın. Bizimle çalışın ve küresel finans sektörünü şekillendiren iş modelleri ve teknolojileri hakkında derinlemesine bilgi geliştirin.

Bizi, dünyada talep gören değerli bir dizi profesyonel beceri ile bırakacaksınız. Yenilikçi 'yıkıcı' teknoloji firmalarından ve yeni başlayanlardan büyük bankacılık kurumlarına kadar bir dizi finansal hizmet şirketindeki üst düzey roller için başvuru yapmaya hazır olacaksınız.

Yıl 1

Teknolojide Yenilikler ve Uygulamalı Blok Zincirleme Teknolojisi alanındaki yeniliklerin yanı sıra kapsamlı bir danışmanlığa dayalı tez içeren yedi ana ünite çalışacaksınız. Ayrıca, iki seçenek birimini de inceleyeceksiniz - kursunuzu ilgi alanlarınıza göre uyarlamanıza olanak tanır.

Yıl boyunca (ya da iki, yarı zamanlı çalışıyorsanız), staj programımıza katılarak öğreniminizi pratikte uygulama şansınız da olacaktır.

Aşağıdaki birimler Eylül 2020'ye giriş için ders içeriğini gösterir.

Çekirdek Üniteler

Yüksek Lisans Seviyesi Öğrenme

Bu heyecan verici ünite, tüm öğrencilerimiz için lisansüstü eğitim dünyasına bir giriş niteliğindedir. Bu ünite, çok çeşitli önceki eğitimsel ve mesleki deneyimlere sahip öğrencileri bir araya getirir. Bu birimin odağı, bu geniş kapsamlı deneyimleri bu lisansüstü yeterlilikte başarılı bir şekilde yer almak için gereken araçlara ve yeteneklere nasıl dönüştürebileceğimizi göstermektir. Bu nedenle, çeşitli öğrenme ve öğretme yaklaşımlarıyla eleştirel düşünmeyi ve yazmayı teşvik edecektir. Bu ünitenin sonunda, tüm öğrenciler, önceki akademik deneyimlerinden bağımsız olarak, Muhasebe, Finans ve Bankacılık alanında lisansüstü bir yeterlilik kazanma kabiliyetlerine daha fazla güvenmelidir.

Genişletilmiş Araştırma Önerisi / Tez

Bu ünitede öğrencilerin karmaşık bir yönetsel veya işletme sorununu tanımlaması, yapılandırması, çerçevelemesi ve araştırması ve başarılarının ve sonuçlarının önemli bir yazılı belgesini üretmeleri beklenir. Bu proje, hedeflenen faaliyet ve geri bildirimin belirli zaman dilimlerinde kullanılmasına izin vermek için iki farklı değerlendirme noktasına ayrılmıştır.

Bu ünite, öğrencilerin özel bir süpervizörün desteğiyle bazı bağımsız araştırmalara katılmaları için özellikle heyecan verici bir fırsat sunuyor. Seçilen konu sizi ilgilendiren ve zorlayan konu olacaktır. Kurumların sosyal sorumluluk uygulamalarına ilginiz varsa veya üst yönetim ekiplerinin verdiği temettü kararlarından etkilenmişseniz, bu alanları daha ayrıntılı bir şekilde keşfetme şansınız budur. Belki de lisansüstü kariyerinizi nereye odaklamak istediğinizi ve buna bağlı olarak bu pozisyonla ilgili bazı bağımsız çalışmalara katılmayı istediğinizi öğrendiniz.

Özel bir tez danışmanı tarafından destekleneceğinden, bu kişiyi geçerek fikir ve taslaklar yayınlayabilirsiniz. Bu bağımsız çalışmayı desteklemek için çok çeşitli atölye çalışmalarından da yararlanabilirsiniz. Ancak her şeyden önce, gelecekteki lisansüstü pozisyonlarını ne zaman arayacağınız konusunda güvende hissetmeniz gereken bir dizi beceri geliştirebileceksiniz.

Teknolojide Yenilikler

Ünite, öğrenciye finansal teknolojiler ve finansal sektördeki umut vaat eden uygulamaları hakkında bir temel vermeyi amaçlamaktadır. Bunun bir parçası olarak, öğrenci, bu teknolojilerin yıkıcı etkisini ve içerdiği riskleri eleştirel bir şekilde inceleyecektir. Birçoğumuz son yıllarda ortaya çıkan daha belirgin finansal teknolojilerden bazılarına aşina olsak da, teknolojideki yeniliklerin piyasayı ne ölçüde yakaladığı görülüyor. Teknolojideki yenilikleri gerçek hayattaki gelişmeler ve uygulamalar yoluyla keşfederek, geleneksel etkinlikleri birleştirmeye ve değiştirmeye ne kadar başladıklarını daha fazla takdir etme şansına sahip olacaksınız.

Finansal Strateji, Düzenleme ve İşletme Başarısızlığından Kaçınma

Finansal teknolojiler iş ve bireylerin günlük aktivitelerinde gün geçtikçe daha yaygın hale geldiğinden, geçmiş iş başarısızlıklarını anlamak esastır.

Bu ünite, hem kurumsal hem de piyasa başarısızlıklarının tarihsel örneklerini keşfetmek için vaka incelemesine dayalı bir yaklaşım kullanarak öğrencinin finansal risk ve düzenleme anlayışını geliştirecektir. Bu etkinlik kombinasyonunu daha ayrıntılı olarak keşfederek, finansal teknolojilerin ileriye dönük düzenlemelerle nasıl etkileşime girebileceğini anlamak için daha iyi bir konumda olacaksınız.

Yönetim için Davranış Bilimi

Finansal Teknolojide veya onunla birlikte çalışsanız, insan davranışının ekonomik ortamdaki karar alma ve faaliyet üzerindeki etkisini anlamak önemlidir. Endüstri 4.0 kavramını ve makinelerin insanların çalışma ortamının birçok yönündeki yerini alma potansiyelini tartışırken, insanların birçok örgütsel rolde daha fazla analiz ve karar alma ihtimalinin yüksek olduğu da kabul edilmiştir. Bu birim, Davranış Bilimi ve bunun yöneticiler tarafından uygulanmasına genel bir giriş sağlar. Birim, işyerinde hedef önlemleri iyileştirmeye yönelik müdahalelerin tasarımına yol açan ilgili davranış önyargılarını, sezgisel ve davranışsal olayları kapsar.

İş Modeli İnovasyonu ve FinTech

İş Modeli İnovasyonu

Keşif Programlama

Bilişim amaçlı olmayan mezunlara yönelik yoğun bir programlama kursu. Bir dizi gerçek dünya problemini çözmek için keşif programlarının kullanımını desteklemek için programlama temellerini kapsar.

Değerlendirme Ağırlıkları ve İrtibat Saatleri

10 kredi, derslerin, seminerlerin ve pratik oturumların ve bağımsız çalışmaların bir birleşimi olan 100 saatlik bir çalışma anlamına gelir. Bir Yüksek Lisans derecesi tipik olarak 180 kredi, bir PGDip 120 kredi, bir PGCert 60 kredi ve bir MFA 300 kredi içerir. Çalışma sürenizin ve kursun değerlendirilmesinin tam bileşimi, seçenek tercihlerinize ve öğrenme tarzınıza göre değişecektir, ancak bu olabilir:

Ders çalışma

 • Tam zamanlı:% 30 ders, seminer veya benzeri; % 0 yerleştirme; % 70 bağımsız çalışma
 • Yarı zamanlı:% 30 ders, seminer veya benzeri; % 0 yerleştirme; % 70 bağımsız çalışma

değerlendirme

 • Tam zamanlı:% 90 kurs; % 0 pratik; % 10 sınav
 • Yarı zamanlı:% 90 kurs; % 0 pratik; % 10 sınav

Muhasebe, Finans ve Bankacılık Bölümü

Muhasebe, Finans ve Bankacılık Departmanımız İngiltere'nin Kuzey batısındaki en büyük muhasebe eğitimi sağlayıcısıdır.

Departman, mesleğinde aktif uzmanlar aracılığıyla, endüstri kuruluşları arasında mükemmel ilişkiler ve eleştirel düşünme, istihdam edilebilirlik, esneklik ve profesyonelliği teşvik etmek için işbirliğine dayalı bir yaklaşımla kapsamlı bir endüstri deneyimi sunar.

harç

İngiltere ve AB Öğrencileri
 • İngiltere ve AB öğrencileri: Tam zamanlı ücret: Yıllık 9.250 £. Öğrenim ücretleri, normal zaman diliminde tamamlamanızı sağladığınız kursunuzun her yılı için aynı kalacaktır (tekrarlama yılı veya çalışmanın sonu yok).
 • İngiltere ve AB öğrencileri: Yarı zamanlı ücret: yılda 30 kredilik ders başına £ 1542. Öğrenim ücretleri, kursunuzun her bir yılı için normal süre içinde tamamlamanızı sağlayacak şekilde kalır (tekrarlanan yıllar veya çalışmadaki aralar yoktur).
AB üyesi olmayan ve Kanal Adası Öğrencileri
 • AB üyesi olmayan uluslararası ve Kanal Adası öğrencileri: Tam zamanlı ücret: Yıllık 16.500 £. Öğrenim ücretleri, normal zaman diliminde tamamlamanızı sağladığınız kursunuzun her yılı için aynı kalacaktır (tekrarlama yılı veya çalışmanın sonu yok).
 • AB üyesi olmayan uluslararası ve Kanal Adası öğrencileri: Part-time ücret: yılda 30 kredilik £ 3050. Öğrenim ücretleri, kursunuzun her bir yılı için normal süre içinde tamamlamanızı sağlayacak şekilde kalır (tekrarlanan yıllar veya çalışmadaki aralar yoktur).
ek bilgi

Bir Yüksek Lisans yeterliliği tipik olarak 180 kredi, bir PGDip 120 kredisi, bir PGCert 60 kredisi ve bir MFA 300 kredisi içerir. Kurs, normal zaman diliminde tamamlanmışsa (çalışma yılı tekrarı veya molaları yoksa), öğrenim ücretleri her yıl için aynı kalacaktır.

Yarı zamanlı öğrenciler her akademik yılda en fazla 90 kredi alabilir.

Ek maliyetler

Kurs için gerekli olan kitapların tümüne kütüphaneden erişilebilir. Üniversitede ayrıca PC laboratuvarları ve bir dizüstü bilgisayar kredisi hizmeti bulunmaktadır. Bununla birlikte, birçok öğrenci, ders ve / veya bir dizüstü bilgisayar için bazı temel ders kitaplarını satın almayı seçmektedir. Öğrencilerin ödevlerini ve diğer belgeleri de yazdırması gerekebilir. Kampüs yazdırma maliyetleri sayfa başına 5 sayfadan başlar. Tahmini maliyetler bir dizüstü bilgisayar için 300 £, kitap ve baskı için 100 £ 'dır. Toplam isteğe bağlı maliyet: £ 400.

Son Güncelleme Eki 2019

Okul Hakkında

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 c ... Devamını oku

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 countries. We are ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years old according to the Times Higher Education Young University Rankings 2019 which is a measure of our commitment to delivering and supporting quality research and teaching. Daha Az

Akreditasyonlar

AACSB Accredited