Finans Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Finansal yönetim, iş kararlarının kalbinde yer alır. Bu uzman Masters kursu, finans uzmanı olarak başarılı bir kariyer için gerekli teori ve analitik teknikler ile donatılacaktır.

Finansal karar alma sürecinin ve sermayenin tahsisinde finansal piyasaların işleyişinin ve rolünün pratik bilgisinin uygulamalı deneyimini kazanacaksınız. Kurs ayrıca Brexit, petrol fiyat şokları ve finansal krizler gibi jeopolitik olaylara piyasa tepkilerini yorumlamak için gerekli niteliksel ve nicel teknikler hakkında bilgi verir.

Gerçek yaşam deneyimi kazanın

Finansal Tablolar Analiz modülümüzde, bir yatırımın satın alınması veya satılması tavsiyesinin geliştirilmesi için ekibin bir parçası olarak çalışacaksınız. Tezinizde gerçek dünyadaki bir soruyu tanımlayacak ve cevaplayacak ya da Finansal İfade Analizi'nde geliştirilen şirket analizi becerilerinizi genişleteceksiniz.

Yükseltilmiş Ticaret Kampı

Kurs ayrıca, ortak Amplify Trading tarafından işletilen yenilikçi bir haftalık küresel finans ticareti ve eğitim botu kampını da içermektedir. Önyükleme kampı 2015 yılında CFA Enstitüsü'nün Yenilikçi Eğitim Teslimi Ödülü'nü kazandı. Chicago Ticaret Borsası (CME) ile vadeli işlem sözleşmeleri yapacaksınız. Gerçek zamanlı olarak ticaret yapmanızı sağlayarak, ancak sanal parayla, önyükleme kampı, finansal piyasaların akademik anlayışı ile uygulamada nasıl işledikleri arasındaki boşluğu kapatıyor.

Öğrenci Yönetilen Yatırım Fonu

Öğrencilerimiz, Muhasebe ve Finans Bölümünde akademisyenlerimizin desteği ile bir Öğrenci Yönetilen Yatırım Fonu (SMIF) kurmuştur. Gerçek para ile yatırımları yönetme konusunda pratik deneyim kazanmanızı sağlar. Öğrenci önderliğindeki bir proje, mezun olmadan önce istihdam edilebilirliğinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır - size, yatırım değerlemesinin teorik yönleri hakkında pratik bir anlayış kazandırmak.

University of Stirling Yönetim Okulu University of Stirling

İskoçya'daki en iyi 5 kurumda ve İngiltere'de Muhasebe ve Finans için en iyi 15 kurumda (Times ve Sunday Times Good University Guide 2018) yer alıyoruz.

University of Stirling Yönetim Okulu University of Stirling sorumlu iş, politika ve uygulama ilkesi, yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır. Bu vizyon, öğrencilerimizi, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek küresel vatandaşlar olarak hareket etme becerileriyle etkin bir şekilde donatmamıza yardımcı olmaktadır.

Chartered Association for Business Schools üyesi olarak, sektörle güçlü bağlarımız var ve kısa bir süre önce yerel ve bölgesel kuruluşlarla ilişki kurmak için Küçük İşletme Şartı'nı almaya hak kazandık.

Hem MBA hem de MSc İşletme ve Yönetim (MBM) kursları için MBA (AMBA) Birliğinden akreditasyon almak için küresel düzeyde seçkin bir işletme okulundayız - ve İngiltere'de sadece 14'ten biri -.

Bizimle çalışmak için en önemli nedenler

# 1 Finansal Tablo Analiz Modülü 'gerçek dünya' yatırım deneyimine sahip olmanızı sağlar.

# 2 DataStream gibi finansal veri tabanlarına erişebilecek, güncel araştırma ve analizlere gerçek hayat bilgisi, gerçek zamanlı bilgi ve analizler sağlayabileceksiniz.

# 3 Amplify Trading tarafından yürütülen haftalık bir masterclass'ta ticaret pazarlarının pratik deneyiminden yararlanın

Kurs Hedefleri

Çok miktarda karmaşık bilginin eleştirel düşüncesinde, analizinde, sentezinde ve yorumlanmasında beceri geliştireceksiniz. Bu, argümanlar geliştirmek ve hem yazılı raporlarda hem de metinsel ve görsel yardımcılarla sözlü sunumlar yoluyla iletişim kurmayı içerir.

Analize odaklanacağınız temel alanlar şunları içerir:

 • kurumsal finansal kararlar
 • davranışsal önyargı
 • finansal tablolar
 • türevler
 • yatırım portföyleri
 • yatırım kararları
 • risk ve ekonomik veriler

Geleceğin İş Liderlerini Hazırlamak

University of Stirling Yönetim Okulu University of Stirling lisansüstü eğitim, ders kitaplarının ve konferans salonlarının ötesine geçerek kişisel ve profesyonel gelişiminize odaklanıyoruz.

Eşsiz Uçan Başlangıç ​​Liderlik programımız, başarılı bir kariyer oluşturmak için gerekli olan farkındalık, bilgi ve teknikleri size sunar. Bunlar etkili halkla ilişkiler gibi pratik becerilerden, zor durumlarda baskı altında çalışmak için yollar geliştirmeye ve çatışmayı yönetmeye kadar uzanır. Uçan Başlangıç ​​hakkında daha fazla bilgi edinin .

Gerçek Dünya Deneyimini Geliştirme

İstihdam edilebilirliğin artırılmasına odaklanmamızın bir parçası olarak, yoğun bir ticaret önyükleme kampı sunuyoruz. Endüstrinin eğitim uzmanı Amplify Trading ile birlikte kampüse teslim edilen kurs, finansal piyasaların akademik teorileri ile gerçek dünya arasındaki uçurumu kapatmanıza yardımcı olur.

Ticaret önyükleme kampımızla ilgili daha fazla bilgi edinin.

İngiltere'de eğitim görmek için geliyor?

Başarıya Hazırlık, öğrenim görmek için İngiltere'ye gelen uluslararası öğrenciler için etkileşimli bir web öğrenme aracıdır. Daha fazla bilgi almak için Başarıya Hazırlık web sitesine bir göz atın.

Profesyonel akreditasyonlar

Kurs, Charter Financial Analyst (CFA) programının büyük bölümünü kapsamakta ve CFA Charterholder statüsünü elde etmenize yardımcı olmaktadır.

Kurs ayrıntıları

MSc Finance bir yıllık, tam zamanlı bir derstir. Her iki 15 haftalık dönem boyunca on tane öğretilen modül, ardından denetimli bir tez takip edeceksiniz.

öğretim

Öğretim, konferanslar, seminerler, problem çözme dersleri, bilgisayar atölyeleri ve pratik vaka çalışmaları ile gerçekleştirilmektedir.

Çalışanlarımızın birçoğu, önde gelen uluslararası dergilerde araştırma yayınlamakta ve finans alanında yeni politika ve uygulamalar geliştirmekte ve yenilikçi öğretim yapmakla uğraşmaktadır.

Konuk dersleri

MSc Finance'de bir öğrenci olarak, düzenli misafir konferanslarına gitme şansınız var. Bunlar tipik olarak bir Çarşamba öğleden sonra yapılır ve önde gelen finans kurumlarından, düşünce kuruluşlarından, düzenleyici ve profesyonel kurumlardan seçkin konuşmacılar tarafından verilir. 2016 ve 2017 yıllarında konuşmacılarımız şunları içermektedir:

 • Russell Napier - ERIC'in kurucu ortağı (Electronic Research Interchange)
 • Nick Bartlett - İngiltere CFA Toplumunda Eğitim Direktörü
 • Ross Lorrimer - State Street şirketinde Client Service Associate
 • Maxim Skorniakov - Walter Scott Global Yatırım Yönetimi şirketinde Investment Manager
 • Richard Dunber - Aberdeen Varlık Yönetiminde Ekonomik ve Tematik Araştırma Başkanı
 • Kweku Adoboli - UBS şirketinde eski Trader
 • John Goodwin - Lego Genel Müdür Yardımcısı ve CFO
 • Colin McLean - SVM Asset Management şirketinde CEO

değerlendirme

Değerlendirme, çoktan seçmeli ve yazılı sınıf testleri, yazılı ödevler, grup ödevleri ve yazılı sınavlar dahil olmak üzere sunumların birleşiminden oluşur.

Kurs direktörü

Dr Isaac Tabner

44 (0) 1786 467455

MScFinance@stir.ac.uk

Ücretler - 2018/2019

 • Ana Sayfa / AB: 7,900 Sterlin
 • Yurtdışı: £ 15,250
Son Güncelleme May 2018

Okul Hakkında

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society.

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society. Daha Az