Finans Yüksek Lisansı

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Yüksek Lisans derecemiz, öğrencilerin finans ve ekonomi becerilerini pekiştirmek ve geliştirmek için bir çerçeve sağlamak için tasarlanmıştır. Öğrenciler, deneyimli finans uzmanlarından bilgi edinme ve uygulamaya hazırlık veya ileri mesleki eğitim için gelişmiş bilgi geliştirme şansına sahip olurlar.

Deregülasyon, küreselleşme ve dünya çapındaki ekonomik krizin uluslararası hisse senedi piyasaları üzerindeki etkisi finans konusuna ilginin artmasına neden olmuştur. Günümüz pazarındaki profesyonellerin, hem finansal hem de ekonomik nitelikteki yatırımları yönetmede usta olmaları ve çok önemli kararlar alabilmek için sağlam ve bilgili bir yargıda bulunmaları gerekmektedir.

Lincoln Yüksek Lisans Finansmanı, öğrencilere ilgili çağdaş teori ve araştırma bağlamında uygulamayı keşfetme fırsatı sunar. Öğrenciler, kantitatif yöntemlere odaklanarak ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirerek, ileri teknikleri incelemek için temel teorilerin ötesine geçebilirler. Program hem nitel hem de araştırma odaklı bir niteliktedir.

Nasıl Çalışıyorsunuz?

Öğrencilere, finans alanında araştırma uzmanı olan personel tarafından, uygulama veya ileri mesleki eğitime hazırlık konusunda ileri düzeyde bilgi ve beceri geliştirme olanağı tanıyacak.

Sertifika Seviyesinde öğrenciler dört zorunlu modülleri inceleyecek:

  • Finansal Raporlama
  • Kurumsal Finansman 1
  • Portföy Analizi
  • Ekonomi ve Finans için Kantitatif Yöntemler 1

Bunu takiben, Diploma Seviyesi dört zorunlu dersler daha içerir:

  • Tahvil Piyasaları ve Yatırım Analizi
  • Kurumsal Finansman 2
  • Uluslararası Makroekonomi ve Finans
  • Ekonomi ve Finans için Kantitatif Yöntemler 2

Öğrenciler daha sonra bir araştırma yöntemleri modülü tarafından desteklenen bir tez ile programın son ustasını tamamlarlar.

Yarı zamanlı öğrenciler programı iki yıl içinde tamamlayacaklar. Yarı zamanlı çalışma için program yapısı program liderinin takdirindedir.

İletişim saatleri

Sertifika ve Diploma seviyesindeki her bir öğretilen modülün, haftada 12 hafta boyunca zamanlanmış temas süresine (dersler, seminerler ve atölye çalışmaları) ek olarak artı değerlendirmesi vardır. Normalde her dönem için dört modül ve haftada 12 saat çalışacaksınız.

Tam zamanlı veya yarı zamanlı bir öğrenci olup olmadığına bakılmaksızın, çalışma saatinizin dönemden vadeye değişebileceğini ve hafta boyunca yayılabileceğini unutmayın.

Lisansüstü seviye çalışması, konferans ve seminerlerde yer alan materyalleri araştıran önemli bir bağımsız çalışma oranını içerir. Genel bir rehber olarak, sınıftaki her saat için öğrencilerin bağımsız bir çalışmada en az dört-beş saat harcaması beklenir. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen program lideri ile irtibata geçiniz.

Nasıl Değerlendirilir?

Değerlendirme yöntemleri, her bir modülün farklı teorik ve pratik yaklaşımlarını ve öğrenme çıktılarını yansıtmaktadır. Görünmeyen yazılı sınavları ve bireysel dersleri içerir.

Seminerlerde problem çözme veya sınıf testleri gibi biçimlendirici değerlendirmeler programa entegre edilmiştir. Değerlendirmenin biçimlendirici veya özetleyici olmasına rağmen, öğrencilere öğrenme sürecine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla geribildirim verilecektir. Bazı ödev ve modül projeleri öğretim döneminde işaretlenecek ve iade edilecek, öğrencilere yazılı geri bildirimde bulunacak ve final değerlendirmesinden önce üzerinde çalışabilecekleri zamandaki sorunları tespit edebileceklerdir.

Giriş koşulları

Birinci veya ikinci sınıf, A Seviye Matematikte derece ve derece C onurlandırır.

Kantitatif sosyal bilimler, mühendislik ve BT arkaplanından öğrenciler başvuruda bulunurlar. Öğrencilerin matematik ve istatistik hakkında sağlam bir çalışma bilgisi göstermeleri beklenir.

Alternatif olarak, ilgili bir alandaki önceki iş deneyimi, öğretim ekibinin takdirine bağlı olarak bir dereceye kadar dikkate alınacaktır.

Uluslararası Öğrenciler IELTS 6.0'da İngilizce dilini her bir elementte veya eşdeğerinde en az 5.5 olacak şekilde gerektirir. http://www.lincoln.ac.uk/englishrequirements

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Since being opened by Queen Elizabeth II in 1996, the University of Lincoln has invested more than £300 million in its buildings and facilities.

Since being opened by Queen Elizabeth II in 1996, the University of Lincoln has invested more than £300 million in its buildings and facilities. Daha Az