Finans Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

Tampa Üniversitesi Finans Yüksek Lisansı, öğrencileri sürekli değişen finans endüstrisindeki kariyerlere hazırlar. Yatırım endüstrisindeki ve finansal piyasalardaki değişiklikler, bilgi edinildikçe ve iş ortamı değiştikçe değer arttırıcı kararlar almak için iyi eğitimli finansal uzmanlar gerektirir.

Finans öğrencileri, özel sektör ve hükümetteki kariyerlere bankacılık, aracılık, bireysel ve kurumsal yatırımlar, sigorta, finansal analiz ve planlama, portföy yönetimi ve daha pek çok alanda hazırlanır. Bazı kurslar, CFA Enstitüsü tarafından sağlanan CFA müfredatını bütünleştirmiştir ve CFA® Programının Aday Bilgi Birimi'ne (CBOK) dayanmaktadır. Bu derslerdeki konular öğrencilere CFA® sınavına hazırlanmalarında yardımcı olur. *

Üniversite, Bloomberg Professional ™ gerçek zamanlı işlem bilgisi ve uygulamalı finansal yönetim deneyimi sağlayan Huizenga Aile Vakfı Ticaret Merkezi gibi en gelişmiş kaynakları sunmaktadır.

* CFA Enstitüsü, CFA® ve Chartered Financial Analyst®, CFA Institute şirketine ait ticari markalardır. CFA Enstitüsü, Tampa Üniversitesi tarafından sunulan ürün veya hizmetlerin doğruluğunu onaylamaz, tanıtmaz, incelemez veya garanti etmez veya Tampa Üniversitesi tarafından talep edilen geçiş oranlarını doğrulamaz veya onaylamaz.

Değişimi Yönet. Değer Yaratın.

UT'nin Finans programındaki titiz MS'si, öğrencilere sürekli değişen küresel finans endüstrisinde başarılı olmaları için gereken eğitimi verir. Günümüzün yatırım ve finans dünyasının karmaşık doğası, değişimi yönetmek ve değer yaratmak için gelişmiş nicel, analitik ve karar verme becerilerine sahip profesyoneller gerektirir.

Sykes İşletme Koleji'nin önde gelen finans müfredatı, pratik finansal yönetim ve modern değerlemeye odaklanır ve öğrencileri bankacılık, aracılık, bireysel ve kurumsal yatırımlar, sigorta, portföy yönetimi ve finansal analiz ve planlama gibi alanlarda kariyer için nitelendirir. Endüstrinin mevcut gerçeklerine ve en iyi uygulamalarına dayanan kurslar, öğrencilerin finans kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı olmak ve Şartlı Mali Analist (CFA) ortak bilgi birikimi (CBOK) Seviye I, II ve III'e hazırlanmak için hazırlanmıştır. UT finans profesörleri - iki CFA charter sahibi dahil - öğrencileri finans endüstrisinde ilerlemelerine yardımcı olmak için CFA sınavının mümkün olduğunca fazla bölümünü almaya teşvik ederler. Sykes İşletme Fakültesi, CFA Tampa Bay ve Becker / Stalla CFA Review ile stratejik ortaklıklar kurmaktadır.

Öğrenciler, Finans seçmeli derslerinde risk sermayesi ve alternatif yatırımlar, ticari gayrimenkul değerlemesi, muhasebe ve değer yaratma, gelişmiş yatırımlar ve portföy yönetimi ve gelişmiş kurumsal finansman gibi özel ilgi alanlarından yararlanabilirler. Finans alanında MBA derecesi de sunulmaktadır.

Uluslararası Tanınan Program

Sykes İşletme Fakültesi, dünya genelindeki işletme okullarının sadece yüzde altı tarafından düzenlenen bir onur olan AACSB International (İşletme Yüksek Okulları Derneği) tarafından lisans ve lisans düzeyinde akredite edilmiştir. ABD’de Bloomberg Businessweek’in ABD’de en iyi 85 yüksek lisans derecesine sahip bir işletme okulu olduğunu ve 2007’den beri Princeton Review tarafından dünyanın en iyi işletme okulları arasına seçildi.

Teknoloji ile Eğitim

Finans öğrencileri MS, yalnızca uzmanlık bilgisine sahip profesörlere doğrudan erişime sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda SAP'nin compustat veritabanı, Oracle'ın Crystal Ball simülasyon yazılımı ve Bloomberg'in Profesyonel veri terminali de dahil olmak üzere en güncel teknolojiyi kullanmayı öğrenirler. UT'nin yüksek teknoloji ürünü ticaret odası, öğrencilere yatırım yönetiminde uygulamalı deneyim sunar. Teknoloji ile eğitim, öğrencilere sektördeki diğer iş başvuru sahipleri karşısında rekabet avantajı sağlar.

SAP uygulamak

Dünyanın lider kurumsal sistem platformu olan SAP, Fortune 500 şirketleri için popüler bir araç haline geldi. Uygulamalı kurumsal finansmandaki Sykes College of Business müfredatı sınıfta SAP kullanır, böylece öğrenciler işyerinde kullanmaları muhtemel sistemleri öğrenirler. Bu, mezunlara önemli bir rekabet avantajı sağlayarak, çağdaş finans teorisi ve işletme sistemlerini uygulamada finans öğrencilerinin eğitilmesinde ön plana çıkmaktadır. Halen UT, SAP'yi lisansüstü finans programına entegre eden az sayıdaki üniversiteden biri.

UT, yılda bir kez, yüksek oranda pazarlanabilir bir sertifika olan SAP ERP 6.0 ile öğrencileri SAP Sertifikalı İş Ortağı olmaya hazırlamak için yoğun bir eğitim sağlayan TERP10 Akademisi'ni de sunmaktadır. 10 günlük kurs, tedarik, üretim, planlama, proje yönetimi, satış, müşteri hizmetleri, varlık yönetimi, finansal muhasebe, insan kaynakları ve analitik dahil olmak üzere SAP'daki temel bütünleştirici iş süreçlerini kapsar. Kursun son gününde, öğrenciler sınava girmeyi tercih edebilir.

Monte Carlo simülasyonu

Uluslararası finans derslerinde, Monte Carlo simülasyonunun - nicel analiz ve karar vermedeki riskin değerlendirilmesine yardımcı olan teknoloji - uluslararası finans derslerinde, öğrencilerin iş modellerinde riskleri ve getirileri iyice değerlendirmelerini sağlar. Birçok öğrenci bu beceriyi işyerinde kullanmaya devam eder.

Bloomberg Sertifikası

Sykes İşletme Fakültesi içindeki Huizenga Finansal Ticaret Merkezi, yatırımlarda kariyer yapmak isteyen öğrencilere son teknoloji ürünü bir öğrenme merkezi sunmaktadır. Merkez, öğrencilere Bloomberg sertifikası alma fırsatı veren Bloomberg ProfessionalTM gerçek zamanlı işlem bilgilerine erişim içerir.

123784_UT-12.jpgKüresel Ekonomiye Hazırlanmak

Günümüzün işletmeleri, farklı kültürlerden, ekonomilerden ve zihniyetten etkilenen küresel bir pazarda rekabet etmektedir. UT öğrencilerinin bu farklılıkların uluslararası iş ilişkilerini ve operasyonlarını nasıl etkilediğini anlamaları çok önemlidir. Sykes College of Business eğitiminin temelini oluşturan, kültürler arası işletme kavramları müfredat boyunca yayılır, küresel bir bakış açısı sunar ve burs ve seyahat için paha biçilemez fırsatlar sunar.

Küresel ekonomiler birbirine karışmaya ve daralmaya devam ettikçe, Sykes İşletme Koleji'nin işyerinde mevcut kültürlerin erime kabını tanıyan mezunlar üretmesi için kilit bir girişimdir. Finans derslerinde yüksek lisans uluslararası finansal piyasaları, uluslararası parite koşullarını, yabancı para akış riskinden korunma, arbitraj portföyleri, uluslararası sermaye bütçelemesi, uluslararası portföy tahsisi ve uluslararası sermaye maliyetini tartışmaktadır. Öğrenciler ayrıca UT'nin yurtdışındaki güçlü çalışmalarına sunulan fırsatlara katılma olanağına da sahip. Profesörler, her yıl Asya, Güney Amerika ve Avrupa'ya çeşitli eğitim gezileri düzenlemektedir. UT finans mezunlarını işe alan şirketler şunlardır:

 • Amerika Bankası
 • Bloomberg LP
 • Citi
 • Deloitte
 • Depo Güven
 • EY
 • Franklin Templeton Yatırımları
 • GE
 • Microsoft şirketi
 • PwC
 • Raymond James
 • SAP
 • Sykes Enterprises
 • T. Rowe Fiyatı
 • TIAA-CREF
 • USAA
 • Wells Fargo

Başvuru Koşulları ve Belgeleri

Başvurmak için lütfen kağıt ya da çevrimiçi başvuru formunu doldurunuz. Lisansüstü ve Sürekli Çalışmalar Ofisi gerekli tüm materyalleri alana kadar başvurular gözden geçirilmez. Materyaller alındıktan ve değerlendirildikten sonra öğrencilere kabul kararları bildirilir.

 • Tamamlanmış uygulama.
 • 40 $ başvuru ücreti.
 • Önceki tüm üniversite çalışmalarının resmi transkriptleri doğrudan her kurumdan alınmıştır.
 • Lisansüstü Yönetim Kabul Testi (GMAT) veya Lisansüstü Kayıtlar Sınavı (GRE) gereklidir. Onay bekleyen adaylar, aşağıdaki kriterleri karşıladıkları takdirde GMAT’tan kabul danışmanları aracılığıyla feragat etme talebinde bulunabilirler:
  • CFA sınavının herhangi bir seviyesini geçti Finans başvuru sahiplerinde yüksek lisans
   VEYA
  • Yeterli kanıtı sunan Finans başvuru sahiplerinde Yüksek Lisans aşağıdaki kriterleri yerine getirirler:
   • Son beş yıldaki üç ya da daha fazla ilgili profesyonel iş deneyimi (ilgili profesyonel iş deneyimi, aşağıdaki alanların herhangi birinde giriş seviyesinin üzerindedir: yatırım bankacılığı, araştırma analisti, özel sermaye, birleşme ve satın almalar, risk sermayesi ve portföy yönetimi) . Başvuru sahibi listede yer almayan herhangi bir iş deneyimini incelemeye sunmalıdır. İdari, arka ofis ve satış pozisyonları genellikle GMAT'tan feragat etmeye hak kazanmaz. Uygulamalarında nicel ve analitik beceri gerektiren meslekler tercih edilir.
   • Genel not ortalaması 3.0 veya daha iyisi olan, bölgesel olarak onaylanmış bir kurumdan işletme derecesi.
   • Aşağıdaki derslerin her birinde B notu ya da daha iyi bir not aldı: ACC202, ACC203, FIN 310, ECO 204, ECO 205, QMB 210, MKT 300 (veya lisans kurumunuzdaki bu derslerin karşılığı).

   LÜTFEN DİKKAT: Yukarıda listelenen kriterlere uymak sadece GMAT'dan feragat talebinde bulunan bir öğrenciyi hak eder. Tüm GMAT feragatleri bireysel olarak gözden geçirilir ve bir komite tarafından onaylanmalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen kabul danışmanınıza başvurun.
Başvuranın mesleki geçmişine ve akademik potansiyeline sahip olan kişiler tarafından doldurulmuş iki profesyonel referans formu (PDF). Tercih edilirse tavsiye mektupları kabul edilir.Profesyonel özgeçmiş.Kişisel Açıklama: Yaklaşık 500-1.000 kelimeyle, mesleki hedeflerinizi ve Tampa Üniversitesi'nden bir yüksek lisans derecesinin bu hedeflere ulaşmanıza nasıl yardımcı olacağını açıklayın. Ayrıca, lisansüstü programa neye katkıda bulunabileceğinizi vurgulamak isteyebilirsiniz.Bireysel görüşmeler önerilir, ancak zorunlu değildir.İş deneyimi tavsiye edilir ancak gerekli değildir.Uluslararası başvuru sahipleri: Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL) veya Uluslararası İngilizce Dil Testi Sistemi (IELTS) puan raporu.

Son başvuru tarihi

Başvurular sonbahar, ilkbahar ve yaz dönemlerinde yuvarlanma bazında değerlendirilir. Nitelikli öğrenciler, ilgili dönem için alanlar doluncaya kadar kabul edilir. Dönme temeli nedeniyle, girişler rekabetçidir ve son başvuru tarihi olmadığından öğrencinin erken başvurması teşvik edilir. Kararlar, öğrencinin başvurusunu tamamlamasından sonraki birkaç hafta içinde verilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Tampa’s Sykes College of Business is a leading private institution focused on the development of tomorrow’s global leaders. Our commitment to excellence is reflected in our AACSB acc ... Devamını oku

The University of Tampa’s Sykes College of Business is a leading private institution focused on the development of tomorrow’s global leaders. Our commitment to excellence is reflected in our AACSB accreditation — a recognition that places us among the top 5 percent of graduate business schools worldwide. Daha Az

Akreditasyonlar

AACSB Accredited