Finans Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

Başarılı profesyoneller üretmeye adanmış bir program

Finansta Bilim Ustası finansta odaklı eğitim ile özel bir müfredat sunuyor. Derecesi yatırım bankacılığı, kurumsal finansman ve / veya finansal türevlerde ileri, uygulamalı ve teorik deneyim sunmak için tasarlanmıştır. Alabama Üniversitesi CFA Enstitüsü tarafından tanınır.

Program İzleri

Aşağıdakiler, öğrencilerin izleyebilecekleri resmi izlere örnektir. Belirli bir parçayı takip etmeniz gerekmez. Kurumsal finansman yolu, Home Depot, International Paper ve Federal Express gibi büyük şirketlerde kariyer yapmak isteyen MSF öğrencileri için tasarlanmıştır. Finansal mühendislik yolu, Goldman Sachs, Bank of America ve Bölgeler Bankası gibi finansal hizmetler sektöründe kariyer arayan MSF öğrencileri için tasarlanmıştır.

Finansal Mühendislik

Seçenekler, vadeli işlemler ve takaslar gibi türev sözleşmelerin patlayıcı büyümesinin yanı sıra ipoteğe dayalı menkul kıymetler ve yapılandırılmış notlar gibi sürekli genişleyen yeni tasarlanmış bir menkul kıymetler seti ile bu alanda farklı yetkinliklere sahip olan talep büyüdü. Bu talebe cevap vererek, finansal riski yönetmek için modern tekniklere odaklanan bir finansal mühendislik yolu sunuyoruz.

MSF içindeki Finansal Mühendislik Pisti, güçlü bir nicel matematik geçmişi olan öğrencilere açıktır. Bu parçanın ana odağı, finansal riski yönetmek için modern tekniklere hakim olmaktır. Bu konsantrasyonu seçen öğrenciler, türev enstrümanları değerlemede ve bu türev enstrümanlarla finansal riski yönetmede en yeni tekniklerde eğitim alma fırsatına sahip olacaklar. Nesneye yönelik bir çerçevede bilgisayar tabanlı çözüm tasarımına vurgu yapılacaktır.

Kurumsal Finansman

Kurumsal finansın artan önemi ile birlikte, akıllıca kurumsal finansman kararları verebilen kişi talebi artmıştır. Bu talebe cevap vererek, Alabama Üniversitesi Ekonomi, Finans ve Hukuki Araştırmalar Bölümü, kurumsal finansman sorunlarını çözmek için modern tekniklere odaklanan bir dizi ders sunar.

MSF programındaki Kurumsal Finansman Pisti, finansal karar vermede ileri düzeyde uygulamalı uzmanlık sunmak için tasarlanmıştır. Bu parçanın ana odağı, finansal ve stratejik iş problemlerini analiz etmek ve çözmek. Bu yoğunlaşmayı seçen öğrenciler, finansal finans kavramlarını, lisans finans müfredatında ele alınmayan kurumsal finans alanlarına odaklanan gerçek dünyadaki iş problemlerine uygulama fırsatı bulacaklar. Bu program, öğrencilere büyük şirketlerin problem çözme alanlarında, bir yatırım bankacılığı firmasıyla iş danışmanlığı alanında ya da küçük işletme kuruluşlarının finansal yönlerini ayarlama ve çalıştırmalarında çalışmak için gereken daha gelişmiş bir altyapı sağlamak için tasarlanmıştır .

Emlak

Gayrimenkul izleme, gayrimenkulle ilgili kariyerlere ilgi duyan öğrencilere, emlak finansmanı, değerleme, emlak vergilendirmesi ve yatırım analizi de dahil olmak üzere, emlak temelleri konusunda titiz bir altyapıya sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Öğrenciler ayrıca çoklu kariyer gelişim yollarını desteklemek amacıyla mülk yönetimi ve arazi kullanımı ve geliştirme kavramlarıyla tanışacaklar.

Varlık ve portföy analizini, bankacılık, kantitatif yöntemleri ve ekonomiyi kapsayan disiplinlerarası kurslar, analitik düşünmeyi, yaratıcı problem çözmeyi ve stratejik karar vermeyi teşvik etmek için yapılandırılmış olan gayrimenkul parkurunu desteklemektedir.

Müfredata Genel Bakış

Finans programında Yüksek Lisans of Science Finans odaklı eğitim ile özel bir müfredat sunuyor. Çalışmanın seyri aşağıdaki konulara bakış açısı sağlamak için tasarlanmıştır:

 1. finansal aracıların önemli rolü;
 2. finansal aracıların yönetimi ve katıldıkları pazarların anlaşılması;
 3. hisse senetleri, tahviller, türevler ve diğer özel varlıklar gibi finansal varlıkların değerlemesi ve bir portföyde nasıl yönetildikleri;
 4. faiz oranlarının ve varlıklardan getiri oranlarının belirlenmesi ve davranışı; ve
 5. Kurumsal davranışların teşvik ve belirleyicileri.

Finans Bilim Ustası yatırımlar, bankacılık, kurumsal finansman ve / veya finans mühendisliği alanında ileri uygulamalı ve teorik uzmanlık sunmak için tasarlanmıştır. Bu yüksek lisans programındaki finansal risk stratejisi izlemesi, finansal riski yönetmek için modern teknikleri ele almaktadır. Bu parçayı seçen öğrenciler, ipotek destekli menkul kıymetler, yapılandırılmış notlar ve bir nesne içindeki bilgisayar tabanlı çözüm tasarımına özel önem verilerek, türev menkul kıymetlerin değerlenmesi ve kullanılması konusunda en gelişmiş tekniklerde eğitim alma fırsatına sahip olacaklardır. yönlendirilmiş çerçeve

Finans yüksek lisans programının başarılı bir şekilde tamamlanması, öğrencilere yatırım, finansal yönetim, bankacılık ve diğer finansal hizmetler alanlarındaki kariyerlerini takip etmeleri için yararlı bilgiler sağlar. Uygun ders seçimi ile öğrenciler, yüksek lisans derslerinin çoğunu finans alanındaki doktora programına aktarmak için başvurabilirler.

Uygulama Gereksinimleri

 • Akredite bir üniversite veya kolejden lisans derecesi.
 • Tüm kolejlerden transkript katıldı.
 • Dereceyi isteme nedenlerinizi açıklayan bir Amaç Bildirimi.
 • Güncel bir özgeçmiş.
 • 2 Tavsiye Mektubu.
 • Ortalama GMAT puanı: 678
 • Ortalama not ortalaması: 3.90

Kariyer Sonuçları

Finans Yüksek Lisans programını tamamlayan Manderson öğrencileri şöyle çalışmıştır:

 • IBM
 • Alman bankası
 • eBay
 • Bölgeler Menkul Değerler
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Culverhouse College of Business’ students have access to an uncommon variety of resources within an institution that is renowned for its faculty, staff and cutting-edge curriculum. Culverhouse’s dedic ... Devamını oku

Culverhouse College of Business’ students have access to an uncommon variety of resources within an institution that is renowned for its faculty, staff and cutting-edge curriculum. Culverhouse’s dedication to the growth and development of its students and graduates goes beyond classroom learning to instill in students the values of the school itself: the rigorous pursuit of knowledge, a capacity for innovation in modern business’ most competitive fields and the ability to remain relevant in a global business environment that is always redefining relevance. Daha Az