Finans Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

Finans, İngilizce olarak verilen tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır. Finans Yüksek Lisans programı küresel finansal standartlara göre yürütülür ve finans dünyasını keşfetmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Stratejik yönetim, finansal araçların analizi, ileri kurumsal finansman, portföy yönetimi ve risk yönetimi gibi temel konulara ek olarak, program gelişmiş finansal raporlama, vergilendirme, finansal zaman serilerinin analizi, finansal piyasa düzenlemeleri, ve finansal veri tabanlarının madenciliği.

Çalışmalar sırasında öğrenciler sadece teorik bilgi edinmekle kalmaz, aynı zamanda işletme ve finansal piyasada kariyeri mümkün kılan nitelikler kazanırlar. Program ileri düzeydedir, bu nedenle öğrenciler çalışmaları ve mezuniyet sonrası istihdam sırasında kolayca staj programları bulmak. Program uluslararası öğrenciler tarafından seçilir. Kurslar Polonyalı ve uluslararası profesörler ve öğretim görevlileri tarafından yürütülmektedir.

137499_137470_WUEB-14.jpg Wroclaw Ekonomi ve İşletme Üniversitesi "}" />

Öğrenci profilleri

Finans Yüksek Lisans mezunu finans (muhasebe ve finansal raporlama dahil), finansal risk yönetimi ve finansal karar verme alanında çok ileri mesleki bilgiye sahiptir. Finansal kurumların (bankalar, sigorta şirketleri, yatırım fonları ve emeklilik fonları dahil), şirketlerin ve kamu kurumlarının nasıl gelişmiş finansal kararlar aldıklarını bilir.

Makroekonomik ve mikroekonomik düzeylerde karmaşık ekonomik ve finansal süreçleri ve birimleri analiz edebilir. Şirketin ve hane halkının mali durumunu derinlemesine analiz edebilir. Piyasa ekonomisindeki ekonomik ve finansal süreçlerin nedenlerini, etkilerini ve ilişkilerini kavrar. Küresel finansal piyasalardaki süreçler hakkında ileri düzeyde bilgi sahibidir. Finansal kurum, şirket, kamu kurumu ve evdeki riskleri tanımlayabilir, ölçebilir ve yönetebilir. Yapay zeka araçları ve nicel yöntemler kullanarak verileri analiz edebilir.

İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahiptir ve finans alanında uzmanlık düzeyinde iletişim kurabilir. Programı tamamladıktan sonra CFA sınavını, CIMA sınavlarını ve ACCA sınavlarını geçebilir. Finansal kurumlarda, şirketlerin finans departmanlarında ve yurt dışında çalışmak da dahil olmak üzere çok uluslu şirketlerde üst pozisyonlarda çalışmaya hazırdır. Danışmanlık faaliyetlerini yürütebilir. Sürekli eğitime duyulan ihtiyacı anlar. Doktora ve lisansüstü programlarda öğrenime hazırdır.

Kariyer olasılıkları

 • Finans danışmanı.
 • Finans Müdürü.
 • Finans Direktörü.
 • Baş Risk Sorumlusu.
 • Banka uzmanı.
 • Gayrimenkul değerleme uzmanı.
 • Finansal Analist.

137500_137472_WUEB-02.jpgWroclaw University of Economics and Business"}" />

program

Kayıt, 1 Haziran 2020'den 16 Ağustos 2020'ye kadardır.

Bu tarihlerde adaylar:

 1. Kayıt sistemine kaydolun.
 2. Kayıt sisteminde (IRK) belirtilen bireysel banka hesabına kayıt ücreti 85 PLN'dir.
 3. Formu veri ile doldurun, fotoğraf indirin, bir çalışma programı seçin, gerekli belgeleri ekleyin.
 4. Belgenin doğrulanmasının olumlu sonucu hakkında bilgi aldıktan sonra - Çalışmaların ilk dönemi için İşe Alım Komitesi tarafından belirtilen özel bir hesaba harç ücreti ödeyin.
 5. Fotokopileri olan tüm belgeleri ve yeminli tercümeleri İşe Alma Komitesi'ne Lehçe olarak gönderin. Son başvuru tarihi 28 Eylül 2020, saat 15:00. Belgelerin teslim tarihi, sevkiyat tarihi değil önemlidir.

Lütfen dikkat: Belgeler posta veya kurye servisi ile teslim edilmelidir.

İşe Alım Komitesinin öğreniminize kabul edilmenizle ilgili kararından önce belge göndermeyin.

Kurs lideri

Profesör Katarzyna Kuziak

e-posta: katarzyna.kuziak@ue.wroc.pl

Son Güncelleme Tem 2020

Okul Hakkında

The Wroclaw University of Economics and Business is ranked among the top economic schools of higher education in Poland, and an important center of science and research. Its activities are aimed at ma ... Devamını oku

The Wroclaw University of Economics and Business is ranked among the top economic schools of higher education in Poland, and an important center of science and research. Its activities are aimed at maintaining and strengthening the position of the university on regional, national, and international levels, improving competitive advantage, and shaping its image of a modern institution, open and friendly to its employees, students, and the environment. Daha Az