Finans Yüksek Lisans (FinTech ve Financial Analytics)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Yıkıcı teknolojilerin artması ve yeni nesil Big Data ve FinTech ile para, ödemeler, kimlik ve güvenlik kavramlarının yeni bir mercek aracılığıyla ele alınması gerekir - finans uzmanları dalgayı sürmek için nasıl erken ve etkili bir şekilde yanıt verebilir? ve çok geç olmadan yeni fırsatlardan yararlanmak?

Finans ve Yönetim Bilişim Sistemleri fakültesi tarafından verilen disiplinlerarası bu program, dersler, atölye çalışmaları, yuvarlak masa tartışmaları, vaka çalışmaları ve endüstri uzmanlarından uzmanların katılımıyla, hızla değişen manzara ve yeni geleneksel finans modellerinde teknolojiler. Finans, FinTech, Finansal Analitik, Makine Öğrenimi, Finansal Bilgi İşlem, Metinsel Analiz, Siber Güvenlik, Gizlilik, Blockchain, Kripto Para Birimi, Algoritmik Ticaret, Mali Dolandırıcılık ve Mevzuata Uyumluluk konularında edindiğiniz bilgilerle güçlendirileceksiniz . Günümüzün veri odaklı ekonomisinin hızla büyüyen talebine hazırlıklı olun ve yeni gelişen teknolojilere yönelik yeni görüşler ve bakış açıları geliştirin ve Finans Endüstrisini bir üst seviyeye taşımak için bunları kullanın.

Kimler Kayıt Olmalı?

Finans ve Karar Bilimleri Bölümü, Hong Kong'da daha fazla FinTech yeteneğini beslemeye kararlıdır.

Değişim Arıyor

Geleneksel finansal işletmelerini yeni çağ dijital ekonomisine adapte etmek ve yeni veri odaklı ekonomiden çıkan zorluklara hazırlanmak isteyen adaylar.

Derinleşen Bilgi

Finans ekosistemindeki yıkıcı yenilikler ve dönüştürücü güçler konusundaki bilgilerini derinleştirmek isteyen adaylar.

Yeni Çağ'a Girmek

FinTech veya Financial Analytics Industry'ye girmek isteyen adaylar.

Programın Özellikleri

Program nasıl yardımcı olur?

 • Öğrencilerin çalışmaları sırasında stajlara katılmaları teşvik edilir ve staj olanakları sağlamada yardımcı oluruz.
 • Program disiplinlerarasıdır. Dersler hem Finans hem de Yönetim Bilişim Sistemleri fakültesi ve finans, işletme ve bilgisayar bilimleri geçmişine sahip endüstri pratisyenleri tarafından verilmektedir.
 • Bazı kurslar, öğrencileri hem teorik hem de pratik bilgilerle donatmak için endüstri uygulayıcıları ile birlikte fakültemiz tarafından verilmektedir.
 • Danışma komitemiz sadece program tasarımı konusunda tavsiyede bulunmayacak, mümkün olduğunda değerli ilk elden deneyimlerini öğrencilerle paylaşacaktır.
 • Finans veya ilgili disiplinlerde lisansüstü derecesi olan öğrenciler, finansla ilgili müfredata aktarılan kredinin% 50'sine kadar alabilir; departman onayına tabi. Kredi transferli öğrencilere, muaf tutulan derslerle orantılı olarak program ücretinde indirim sunulur.

Program Hedefi

Program, öğrencilere Finans, FinTech ve Finansal Analitik konularında bilgi kazandırmayı, finansla ilgili işletme sorunlarını çözme becerisini geliştirmelerine yardımcı olmayı ve günümüzün veri odaklı ekonomisindeki hızlı büyüyen talebe daha iyi hazırlanmaları için onları beslemeyi amaçlamaktadır.

Müfredat Yapısı

Öğrenciler mezuniyet için sekiz zorunlu ders ve iki seçmeli ders tamamlamak zorundadırlar. Ayrıca, öğrencilerin çalışmaları sırasında stajlara katılmaları teşvik edilir ve program staj olanakları sağlamada yardımcı olacaktır.

Zorunlu Dersler

Zorunlu Ders Toplam Zorunlu Birimleri - 24 Adet

 • FIN 7780 Finansal Teknoloji (FinTech) (3 adet)
 • FIN 7790 Finansal Veriler için Makine Öğrenmesi (3 adet)
 • FIN 7800 Kurumsal Finansman (3 adet)
 • FIN 7810 Yatırım Yönetimi (3 adet)
 • FIN 7830 Python ve R ile Finansal Bilgi İşlem (3 adet)
 • FIN 7860 Uluslararası Finansal Yönetim (3 adet)
 • FIN 7870 Finansal Türevler ve Risk Yönetimi (3 adet)
 • FIN 7900 Siber Güvenlik, Gizlilik ve Finans için RegTech (3 adet)

Seçmeli dersler

Toplam Zorunlu Seçmeli Ders Sayısı - 6 Adet

 • FIN 7820 Uygulamalı Finansal Ekonometri (3 adet)
 • FIN 7840 Blockchain ve Kripto para birimi (3 adet)
 • FIN 7850 Algoritmik ve Yüksek Frekanslı Ticaret (3 adet)
 • FIN 7880 Finans ve Muhasebede Metin Analizi (3 adet)
 • FIN 7890 Finansmanda Uyumluluk (3 adet)
 • FIN 7910 Bağımsız Çalışmalar Bütünleştirici Projesi (3 adet)

Burslar

Uluslararası Lisansüstü Bursları

Uluslararasılaştırmayı geliştirmek ve öğrencilere küresel eğitim deneyimi sağlamak için, Uluslararası Lisansüstü Bursu seçkin uluslararası öğrencilere sunulmaktadır. Burs kazananlar, tam bir feragat ücreti ile birlikte 100.000 ABD Doları geçim ödeneği alacaktır (yaklaşık 12.820 ABD Doları). Uygun olan uluslararası adaylar, tüm kayıt ve görüşme performanslarına dayanarak burs için otomatik olarak değerlendirilecektir. Detaylar için lütfen buraya tıklayınız .

Çeşitlilik Katkı Bursları

Çeşitliliğin yeni düşüncelere ilham verdiğine, daha fazla anlayışı teşvik ettiğine ve öğrenme deneyimini zenginleştirdiğine inanıyoruz. Çeşitlilik Katılımı Bursu, programın çeşitliliğini artırabilecek yeni katılımcılara atfedilir. Başvuranlar uluslararası maruz kalma, kültürel deneyimler, yurtdışı eğitim, iş deneyimi, özel başarı ve yetenekler dahil olmak üzere geniş bir kriter yelpazesinde değerlendirilmektedir. Burs miktarı, yarı öğrenimden feragatten tam bir öğrenim feragatine kadar değişmektedir.

Giriş Bursu / Genç Yetenek Bursu

Sadece Tam Zamanlı Adaylar İçin

Bu Burslar, 5.000 ABD Doları ile 50.000 ABD Doları ile 50.000 ABD Doları arasında değişmektedir ve üstün akademik geçmişe ve genel sınav sonuçlarına sahip öğrencilere sağlanacaktır. İlk tur giriş tarihinden önce başvuruları tamamlayan adaylar burslar için otomatik olarak değerlendirilecektir.

Mükemmellik Akademik Performans Ödülleri

Sınıfta en yüksek not ortalamasını alan öğrenci (ler) mezuniyet sırasında verilir.

Kabul şartları

Akademik yeterlilik

 • Tanınmış bir üniversiteden veya karşılaştırılabilir bir kurumdan veya eşdeğer sayılan mesleki bir nitelikten onur derecesi ile bir lisans derecesi.
 • Lisansüstü Yönetim Kabul Sınavı (GMAT) / Lisansüstü Kayıt Sınavı (GRE) hakkında tatmin edici bir puan teşvik edilir, ancak zorunlu değildir.

Dil Yeterliliği Gereksinimi

 • En az 6.5 IELTS genel grup puanı; veya
 • 550 TOEFL puanı (bildiri tabanlı) / 79 (internet tabanlı); veya
 • Diğer testlerin eşdeğer skoru.

Başvuru sahipleri, ilk derece İngilizce orta olmayan kurumlardan alınmışsa, İngilizce yeterlilik belgesine sahip olmalıdırlar.

Diğerleri

Part-time modu adayları için, en az üç yıllık ilgili iş deneyimine sahip olan adaylar tercih edilecektir, bununla birlikte, yüksek nitelikli adaylar için rahat olabilir.

Programa başlamadan önce öğrencilerin Finans, Matematik veya Bilgisayar Bilimleri alanında temel eğitim / deneyime sahip olmaları zorunludur. Bu gereklilik, zorunlu alanlardan birinde büyük / küçük olan önceki bir akademik dereceye sahip olmak, bu alanlardaki önemli sayıda kursun tamamlanması veya ilgili önceki çalışma tecrübesiyle karşılanabilir. Bu niteliklere sahip olmayan adayların, nicel yöntemler (Matematik, İstatistik), Finans ve Ekonomi gibi alanları kapsayan özel hazırlık kurslarını tatmin edici bir şekilde tamamlamaları gerekecektir. Öğrenciler, Programa resmi olarak kabul edilmeden önce gerekli hazırlık kurslarında “başarılı” olmalıdırlar.

Nitelikli adayların seçim sürecinin bir parçası olarak bir giriş görüşmesine katılmaları istenecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

For more than half a century, Hong Kong Baptist University (HKBU) has been at the vanguard of business education in Asia, molding generations of business leaders. Steeped in a tradition of academic ex ... Devamını oku

For more than half a century, Hong Kong Baptist University (HKBU) has been at the vanguard of business education in Asia, molding generations of business leaders. Steeped in a tradition of academic excellence, yet always looking forward to new intellectual horizons, HKBU prides itself in striving to always remain a true pioneer in business education. Located at the crossroads between the emerging countries of Asia and the West, HKBU is ideally situated to confront the changes impacting our world, be it the economic resurgence of China, the deepening impact of globalization or the need for new ethical standards in the age of sustainability. Daha Az