Finans ve İş Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

Uluslararası finansal yönetim uzmanlığınızı genişletin, verileri kavrayışlara dönüştürün ve en son endüstri sorunlarını keşfedin.

genel bakış

MSc Finans ve İşletme dersimiz size modern işletme prensiplerini, tekniklerini ve içeriksel koşulları keşfetme şansı vermek için tasarlanmıştır.

Performans yönetimi, risk ve yönetim muhasebesini değerlendirmeye odaklanan uluslararası finans süreçleriyle ilgili konuları çalışacaksınız. Organizasyonları bir bütün olarak anlamak, önerilerde bulunmanıza ve bir etki yapmanıza yardımcı olacaktır.

Finansal Yönetimde Başarıya Hazırlanmak

Kurs boyunca, verileri yorumlama, önemli bulguların raporlarını oluşturma ve bir kuruluşun gereksinimlerini karşılamak için önerilerde bulunma yeteneğinizi geliştireceğiz.

Canlı bir projenin parçası olarak, sizi gerçek bir organizasyonla eşleştireceğiz. Müşteriyle tanışacak, temel sorunları tanımlayacak ve iş gereksinimlerini karşılayacaksınız. Takım olarak çalışırken, roller ve görevler atayacak ve müşterinizin işlerine uygulayabileceği stratejileri sergileyeceksiniz.

Mezun olduğunuzda, daha sonra ne yapacağınıza karar vermekte kararsız kalacaksınız. Global organizasyonlarda üst düzey roller için gerekli becerilere, bir çok alanda çalışmak için danışmanlığınızı ve uzmanlığınızı kurma uzmanlığınıza sahip olacaksınız.

özellikler ve faydalar

 • Kapınızın önündeki sektör - Manchester finansal hizmetler, uluslararası ticaret ve yatırımlar için bir merkezdir. Kooperatif Bankası, KPMG, PwC ve Barclays gibi büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır.
 • CIMA Stratejik Seviyesine Hızlı Geçiş - Mezun olduktan sonra, CIMA Gateway kağıdına oturabilirsiniz. Bu rotayı takip ederek, CIMA nitelikli bir muhasebeci olma yolunda çalışabileceksiniz.
 • Canlı iş projesi - Live Client Brief birimi sırasında, kurulmuş bir iş için danışman olarak görev yapacaksınız. Bu, proje yönetimi, takım çalışması, müşteri yönetimi ve iş danışmanlığı becerilerinizi geliştirecektir.
 • Bloomberg'e Erişim - Dünyanın önde gelen bankaları, şirketleri ve devlet kurumları tarafından kullanılan küresel platformu haber, veri, analiz ve araştırma için kullanabileceksiniz.
 • Mezuniyet sonrası staj programı - İsteğe bağlı staj, bir iş ortamında iş deneyimi kazanmanızı sağlar, böylece öğrenmenizi eyleme geçirebilirsiniz.
 • Ağ oluşturma fırsatları - Düzenli istihdam edilebilirlik olaylarımız ve endüstri bağlantılarımız, ağınızı oluşturma şansını verir. Açık pozisyonları ilk duyan siz olabilirsiniz.

Akreditasyonlar, Ödüller ve Onaylar

 • İşletme Okulu, MBA Derneği tarafından onaylanmıştır. AMBA akreditasyonu lisansüstü işletme eğitiminde en yüksek başarı standardını temsil eder.
 • Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü, aday ve idari muhasebe muhasebecileri için profesyonel eğitim sunmaktadır. CIMA ayrıca yönetim nitelikleri ve eğitim de sağlar ve dünya çapında tanınan bir niteliktir.
 • İşletme Okulu, İşletme Koleji Okullarını Geliştirmek için Birlik tarafından onaylanmıştır. Bu, işletme ve yönetim eğitiminde küresel mükemmellik standartlarını karşıladığımız için uluslararası olarak tanındığımız anlamına gelir.

Kariyer olasılıkları

Mezun olduktan sonra, özel ve kamu sektöründeki küçük ve büyük kuruluşların finans fonksiyonunda kariyer için hazırlıklı olursunuz. Alternatif olarak, yönetim danışmanlığında bir kariyere başlayabilirsiniz.

Ayrıca size finansal analizde, uluslararası varlık yönetiminde, menkul kıymetlerde ve yatırımlarda veya ticari borç vermede uygun roller de bulabilirsiniz.

İş dünyasını küresel düzeyde anlayacağınız için kursunuz sizi her yere götürebilir. New York'tan Frankfurt'a kadar dünyanın dört bir yanındaki finans şehirlerinde mezunlar için fırsatlar var.

Bu programdan yeni mezunlar aşağıdakileri de içeren sektördeki rollerini üstlenmiştir:

 • Global Forex şirketinde Finance Director
 • Saudi Geological Survey şirketinde Accountant
 • PricewaterhouseCoopers (PwC) şirketinde Danışman

Fakat olasılıklar burada bitmiyor. Bazı öğrenciler kendi danışmanlık işlerini veya KOBİ'lerini başlatırlar. Diğerleri, ayaklarını kapıya sokmak için büyük organizasyonlarla lisansüstü programları tamamlar.

Mezunların% 92'si mezun olduktan sonra altı ay içinde doğrudan işe ya da ileri eğitim görüyor.

DLHE anketi 2017, istihdama veya daha fazla çalışmaya hazır olan ve hedefleri bilinen tüm katılımcılar için.

Giriş koşulları

Normalde işletme, ekonomi veya finans konularında İngiltere'de onur derecesi (en az 2: 2) veya uluslararası eşdeğer bir derece.

Yurtdışı başvuru sahipleri, herhangi bir kategoride 5.5'ten az olmayan veya eşdeğer kabul edilmiş İngilizce yeterliliği olan toplam 6.5 puanla IELTS'e ihtiyaç duyacaktır.

Lütfen dikkat: bu kursa başvurmak için yalnızca bir referans sağlamanız gerekir.

Uzmanlarla Tanışın

kurs ayrıntıları

İş dünyasında, büyük resmi göz önünde bulundurur. Etki yaratmak istiyorsanız, önce kuruluşu bir bütün olarak anlamanız gerekir. Efendimiz hepsini uluslararası bir bağlamda bir araya getiriyor.

Size finansal bir rolde başarılı olmanız için bilgi ve becerileri kazandıracak modern iş prensipleri ve tekniklerine kapsamlı bir giriş niteliğindedir. İşiniz bittiğinde, dünya çapında çok çeşitli üst düzey finans pozisyonlarına başvurmaya hazır olacaksınız.

Lisansüstü kurslarımız, alandaki önde gelen araştırmalardan elde edilen akademik bilgileri, işverenlerin aradığı mesleki becerilerle birleştirmeyi amaçlamaktadır.

Endüstri Deneyimli Öğretim Uzmanlığı

Bu kurstaki öğretim elemanları, sektörde nitelikli ve araştırmaya aktif akademik personelin zengin bir karışımını birleştirmektedir.

Yıl 1

Kurumsal Finansman ve Performans Yönetimi ve Kontrolünün yanı sıra detaylı bir tez içeren alanları kapsayan altı temel birimi inceleyeceksiniz. Ayrıca, seçeneklerinizi seçerek çalışmalarınızı uyarlayabilirsiniz.

Aşağıdaki birimler Eylül 2020'ye giriş için ders içeriğini gösterir.

Çekirdek Üniteler

Yüksek Lisans Seviyesi Öğrenme

Bu heyecan verici ünite, tüm öğrencilerimiz için lisansüstü eğitim dünyasına bir giriş niteliğindedir. Bu ünite, çok çeşitli önceki eğitimsel ve mesleki deneyimlere sahip öğrencileri bir araya getirir. Bu birimin odağı, bu geniş kapsamlı deneyimleri bu lisansüstü yeterlilikte başarılı bir şekilde yer almak için gereken araçlara ve yeteneklere nasıl dönüştürebileceğimizi göstermektir. Bu nedenle, çeşitli öğrenme ve öğretme yaklaşımlarıyla eleştirel düşünmeyi ve yazmayı teşvik edecektir. Bu ünitenin sonunda, tüm öğrenciler, önceki akademik deneyimlerinden bağımsız olarak, Muhasebe, Finans ve Bankacılık alanında lisansüstü bir yeterlilik kazanma kabiliyetlerine daha fazla güvenmelidir.

Kurumsal Finansman

Bu birim, bir organizasyonda stratejik karar vermede finansal farkındalığın temel rolünü araştırıyor. Apple, Alibaba veya Nike gibi büyük şirketler yeni ürünler, hizmetler veya genişlemeler hakkında duyurular yaptığında, tüketiciler ve pazarlar çok heyecanlanma eğilimindedir. Bununla birlikte, finansal uzmanlar olarak, bu şirketlerin bu tür bir faaliyeti nasıl finanse etme niyetleri üzerine odaklanma eğilimindeyiz. Bu birim, bu kararların geçmişini daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Paydaşların (yatırımcılar, borç verenler ve müşteriler gibi) rekabet eden taleplerini araştıracak ve stratejik finansal yönetim ile ilgili kararların nasıl alındığını gösterecektir.

Her gün, her pazarda, kuruluşlar bu kararları alıyor. Bu birim, bu kararların nasıl alındığını ve sonuç olarak hangi olası sonuçların ortaya çıkabileceğini anlamak için gereken bilgi ve anlayışı size verecektir. Birim içinde analiz edilen teoriyi yansıtan mevcut ve ortaya çıkan vaka çalışmalarını kullanacaktır.

Etik ve Sürdürülebilirliğin Kritik Perspektifleri

Kurumsal çevrede yer alan pek çok kişi için, şirketin rolü geleneksel olarak hissedar zenginliğini en üst seviyeye çıkarmak olarak görülmüştür. Ancak son yıllarda, kurumlar etik davranışları ve sosyal sorumlulukları konusunda artan bir inceleme ile karşı karşıya kalmıştır.

Bu birim, şu anda dünya genelinde organizasyonlarda tanık olduğumuz uygulamalarla etik ve sosyal sorumluluk teorisini birleştirmek için heyecan verici bir fırsat sunuyor.

BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Bütünleşik Raporlamanın örgütsel davranış üzerindeki etkisini araştırıyor. Özellikle, öğrencileri bu güçlü konularla ilgili kendi konumlandırmalarını düşünmeye zorlar ve kuruluşların etik uygulamalarla gerçekte ne ölçüde ilgilendiklerini araştırır. Bunu başarmak için, birim örgütlerde kanıtlanan farklı sosyal sorumluluk uygulamalarının seviyelerine bakar ve bunların arkasındaki motivasyonları inceler. Bu nedenle, tanınmış ve daha az tanınmış firmalardan bir dizi vaka araştırması incelenmiştir.

Genişletilmiş Araştırma Önerisi / Tez

Bu ünitede öğrencilerin karmaşık bir yönetsel veya işletme sorununu tanımlaması, yapılandırması, çerçevelemesi ve araştırması ve başarılarının ve sonuçlarının önemli bir yazılı belgesini üretmeleri beklenir. Bu proje, hedeflenen faaliyet ve geri bildirimin belirli zaman dilimlerinde kullanılmasına izin vermek için iki farklı değerlendirme noktasına ayrılmıştır.

Bu ünite, öğrencilerin özel bir süpervizörün desteğiyle bazı bağımsız araştırmalara katılmaları için özellikle heyecan verici bir fırsat sunuyor. Seçilen konu sizi ilgilendiren ve zorlayan konu olacaktır. Kurumların sosyal sorumluluk uygulamalarına ilginiz varsa veya üst yönetim ekiplerinin verdiği temettü kararlarından etkilenmişseniz, bu alanları daha ayrıntılı bir şekilde keşfetme şansınız budur. Belki de lisansüstü kariyerinizi nereye odaklamak istediğinizi ve buna bağlı olarak bu pozisyonla ilgili bazı bağımsız çalışmalara katılmayı istediğinizi öğrendiniz.

Özel bir tez danışmanı tarafından destekleneceğinden, bu kişiyi geçerek fikir ve taslaklar yayınlayabilirsiniz. Bu bağımsız çalışmayı desteklemek için çok çeşitli atölye çalışmalarından da yararlanabilirsiniz. Ancak her şeyden önce, gelecekteki lisansüstü pozisyonlarını ne zaman arayacağınız konusunda güvende hissetmeniz gereken bir dizi beceri geliştirebileceksiniz.

Performans Yönetimi ve Kontrolü

Doğrudan bir finans fonksiyonunda çalışıyor olsanız da çalışmasanız da, herhangi bir şirketin iç finansman sistemini anlamak, kuruluşun herhangi bir düzeyindeki kişiler için önemlidir. Bu bilgiyi oluşturmak için kuruluşların finans ve performansı nasıl ilişkilendirdiğini anlamanız gerekir. Performans yönetimi ve kontrolü hakkında bilgi sahibi olmak, yöneticilere karar vermeleri ve kuruluştaki finanslarla ilgili başkalarıyla etkileşime girmeleri gerektiğinde güven duymalarını sağlar. Bu amaçla, bu birim stratejik yönetim muhasebesi araç ve tekniklerinin gerçek dünyadaki uygulamasını gösterecektir. Her zaman olduğu gibi, bu, öğrencileri örgütsel etkinlik ve teoriyi incelemeye teşvik ederek gerçekleştirilecektir. Geleneksel araç ve teknikleri ve daha çağdaş meslektaşlarını keşfederek, gerçekte pratikte neyin kullanıldığına ve neden kullanıldığına bakacağız.

Kurumsal Strateji

Kurumsal Strateji yeni bir kavram değildir, ancak yıkıcı modellerin kazandığı ve geleneksel teoriye meydan okuduğu küresel bir ortamda, bu birim normalde kuruluşlar tarafından kullanılan stratejik araç ve tekniklerin ne kadar etkili olmaya devam ettiğini araştırmaktadır. Uygulamada yer alan stratejik faaliyetlerin kapsamı araştırılacak ve heyecan verici iş durumlarına ve örneklerine dayanarak tartışmalar kolaylaşacaktır. Ayrıca “geleneksel teorilerin” sözde etkilerini gerçekten kaybetip kaybetmediğini keşfetmeye devam edeceğiz. Bu ünite size stratejik karar verme yaklaşımınızı değerlendirmek ve küresel bir ekonomik ortamda mevcut tüm zorlukları ve fırsatları tespit etme ve yakalama yeteneğinizi test etmek için heyecan verici bir fırsat verecektir.

Değerlendirme Ağırlıkları ve İrtibat Saatleri

10 kredi, derslerin, seminerlerin ve pratik oturumların ve bağımsız çalışmaların bir birleşimi olan 100 saatlik bir çalışma anlamına gelir. Bir Yüksek Lisans derecesi tipik olarak 180 kredi, bir PGDip 120 kredi, bir PGCert 60 kredi ve bir MFA 300 kredi içerir. Çalışma sürenizin ve kursun değerlendirilmesinin tam bileşimi, seçenek tercihlerinize ve öğrenme tarzınıza göre değişecektir, ancak bu olabilir:

Ders çalışma

 • Tam zamanlı:% 30 ders, seminer veya benzeri; % 0 yerleştirme; % 70 bağımsız çalışma

değerlendirme

 • Tam zamanlı:% 91 kurs; % 0 pratik; % 9 sınav
Yerleşim Seçenekleri

Bu kurs herhangi bir yerleştirme fırsatı içermese de, İşletme Fakültesi Lisansüstü Staj Programı ile faydalı bir iş deneyimi edinebilirsiniz. Kısa süreli staj ile yalnızca işverenlere çalışmaya hazır olduğunuzu göstermez, aynı zamanda hayati bir deneyim kazanır ve profesyonel ağınız için değerli bağlantılar kurarsınız.

Staj, en az 100 saatlik bir çalışmayı içerirken - Kasım ile Ağustos ayının başlarında herhangi bir zamanda başlayarak - bu saatlerin nasıl yapılacağı esnektir. Çalışmalarınızda bir mola sırasında tam zamanlı çalışabilir veya hafta boyunca bir ya da iki hafta boyunca çalışmalarınıza uygun şekilde çalışabilirsiniz.

Muhasebe, Finansman ve Bankacılık Bölümü

Muhasebe, Finans ve Bankacılık Departmanımız İngiltere'nin Kuzey batısındaki en büyük muhasebe eğitimi sağlayıcısıdır.

Departman, mesleğinde aktif uzmanlar aracılığıyla, endüstri kuruluşları arasında mükemmel ilişkiler ve eleştirel düşünme, istihdam edilebilirlik, esneklik ve profesyonelliği teşvik etmek için işbirliğine dayalı bir yaklaşımla kapsamlı bir endüstri deneyimi sunar.

harç

İngiltere ve AB Öğrencileri
 • İngiltere ve AB öğrencileri: Tam zamanlı ücret: Yıllık 9.250 £. Öğrenim ücretleri, normal zaman diliminde tamamlamanızı sağladığınız kursunuzun her yılı için aynı kalacaktır (tekrarlama yılı veya çalışmanın sonu yok).
AB üyesi olmayan ve Kanal Adası Öğrencileri
 • AB üyesi olmayan uluslararası ve Kanal Adası öğrencileri: Tam zamanlı ücret: Yıllık 16.500 £. Öğrenim ücretleri, normal zaman diliminde tamamlamanızı sağladığınız kursunuzun her yılı için aynı kalacaktır (tekrarlama yılı veya çalışmanın sonu yok).
ek bilgi

Bir Yüksek Lisans yeterliliği tipik olarak 180 kredi, bir PGDip 120 kredisi, bir PGCert 60 kredisi ve bir MFA 300 kredisi içerir. Kurs, normal zaman diliminde tamamlanmışsa (çalışma yılı tekrarı veya molaları yoksa), öğrenim ücretleri her yıl için aynı kalacaktır.

Yarı zamanlı öğrenciler her akademik yılda en fazla 90 kredi alabilir.

Ek maliyetler

Kurs için gerekli olan kitapların tümüne kütüphaneden erişilebilir. Üniversitede ayrıca PC laboratuvarları ve bir dizüstü bilgisayar kredisi hizmeti bulunmaktadır. Bununla birlikte, birçok öğrenci, ders ve / veya bir dizüstü bilgisayar için bazı temel ders kitaplarını satın almayı seçmektedir. Öğrencilerin ödevlerini ve diğer belgeleri de yazdırması gerekebilir. Kampüs yazdırma maliyetleri sayfa başına 5 sayfadan başlar. Tahmini maliyetler bir dizüstü bilgisayar için 300 £, kitap ve baskı için 100 £ 'dır. Toplam isteğe bağlı maliyet: £ 400.

Son Güncelleme Eki 2019

Okul Hakkında

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 c ... Devamını oku

Manchester Met has a proud heritage dating back to 1824. We are also one of the largest universities in the UK with over 38,000 students. We have over 3,500 international students from more than 140 countries. We are ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years old according to the Times Higher Education Young University Rankings 2019 which is a measure of our commitment to delivering and supporting quality research and teaching. Daha Az

Akreditasyonlar

AACSB Accredited