Finans ve Veri Analitiği Konusunda Master (MFDA)

Genel

Program açıklaması

  • Program Süresi: 2 yıl
  • Öğretim Dili: İngilizce
  • Program Direktörü: doc. Doktora Jozef Baruník, Ph.D. (jozef.barunik@fsv.cuni.cz)
  • Program Koordinatörleri: PhDr. František Čech Ph.D. (frantisek.cech@fsv.cuni.cz)
  • Kabul Yönetimi: admissions@fsv.cuni.cz
  • Öğrenim Ücreti: Yılda 6000 EUR
  • Ücret Azaltma veya Muafiyet: Sosyal Bilimler Fakültesi bir dizi burs ve ücret indirimi sunmaktadır.

Bu iki yıllık İngilizce Yüksek Lisans derecesi programı, finans ve veri analitiğinin temel alanlarını eşleştirmek için tasarlanmıştır. Program, öğrencileri finans, bankacılık ve diğer bir dizi sektörde dinamik bir kariyere hazırlamak için finans, finansal modelleme ve finansal piyasaların temel teorik ilkelerini kapsayan finansal piyasaların ve organizasyonel bilgilerin analizine veri odaklı bir yaklaşım getiriyor.

Programın müfredatı modern istatistiksel analiz, veri modelleme, programlama, büyük veri ve makine öğrenimi tekniklerine odaklanmaktadır. MFDA, öğrenciyi teorik ve uygulamalı finansta kapsamlı bir anlayış ve ileri becerilerle, problemlerin hesaplama yönlerine vurgu yaparak donatır. Program mezunları, modern finans için çok önemli olan nicel, istatistiksel ve teknik beceriler kazanacaklar ve çok çeşitli teorik ve pratik problemleri bağımsız olarak tanımlama ve yaratıcı bir şekilde çözme uzmanlığına sahip olacaklar.

Dersler hem Ekonomi Araştırmaları Enstitüsü'nün (IES) öğretim üyeleri tarafından hem de uluslararası kuruluşlardan, merkez bankalarından ve finans endüstrisinden dış profesyoneller tarafından verilmektedir. Öğretim görevlileri, yöntemlerin hesaplama yönlerine odaklanarak hem finansal teoriler hem de uygulamalı finansal yöntemler hakkında ayrıntılı ve ileri bilgi birikimine vurgu yaptılar. Dersler özellikle Büyük Veri analizi, istatistiksel öğrenmeyi kullanarak varlık fiyatlandırmasına modern yaklaşımlar, finansal araçların anlaşılması, gelişmiş ekonometri, davranışsal finans ve zaman serisi analizini içerir.

Tarihler

Başvuru için erken kayıt dönemi: 28.02.2021

Erken kayıt terimi, vize almak isteyen ülkelerden gelen öğrencilere şiddetle tavsiye edilir. Lütfen programa kaydolmadan önce vize almanın öğrencinin sorumluluğunda olduğunu unutmayın.

Son başvuru tarihi: 30.04.2021

Çalışma Ön Koşulları

Program, bir Lisans derecesini (veya eşdeğeri) tamamlayan öğrencilere açıktır. Ekonomi, finans, işletme çalışmaları, matematik, fizik veya teknik alanlarda lisans derecesine sahip adaylar özellikle memnuniyetle karşılanmaktadır. Başvuru sahiplerinin mükemmel analitik nicel becerilere sahip olması gerekir. Lisans düzeyinde matematikten en az iki ders almış olmaları gerekir. Başvuru sahipleri, aşağıdaki matematik ve doğrusal cebir konularına aşina olmalıdır: fonksiyonlar, limitler, türevler, kısmi türevler, optimizasyon teknikleri, matris cebiri ve diferansiyel ve fark denklemleri. Olasılık dağılımları, hipotez testleri, doğrusal regresyonlar ve OLS tahmin yöntemi hakkında giriş düzeyinde bir anlayışa sahip olmalıdırlar. Ön ekonomi veya finans bilgisi bir avantajdır, ancak gerekli değildir.

Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

Charles University (CU) was founded in Prague in 1348 by the Holy Roman Emperor Charles IV and belongs among the oldest, largest and most prestigious universities in the world. Charles University is c ... Devamını oku

Charles University (CU) was founded in Prague in 1348 by the Holy Roman Emperor Charles IV and belongs among the oldest, largest and most prestigious universities in the world. Charles University is currently ranked among the top 2% of the world´s universities in Shanghai University’s Academic Ranking of World Universities. It is the number one university in Eastern Europe according to the The Webometrics Ranking of World Universities. Daha Az