Finansal Yönetim Msc

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Finansal Yönetim Alanında Yüksek Lisans , öğrencileri bu alandaki operasyonel etkinliklerini arttırmak veya daha ileri çalışmalara hazırlanmak için hizmet vermek amacıyla, küresel işletmeyle ilgili temel finansal yönetim ilkeleri hakkında gerekli bilgi ve becerilerle donatmak için tasarlanmıştır. akademik bir kariyer.

Program bankalardaki finansal yönetim ve FMCG'ler (tüketici ürünleri firmaları) gibi genel ve finans dışı firmalarda düzenleme ve finans fonksiyonlarını kapsamaktadır. Odak kurumsal finans, bankacılık, ekonomi, düzenleme, uluslararası finans, portföy yönetimi ve uygulamalı kantitatif yöntemlerin ana unsurlarıdır. Amaç, kurumsal faaliyet, emeklilik fonları, yatırım fonları ve uluslararası finansal piyasalar ile ilgili olarak güçlü bir finansal ve bankacılık bakış açısına sahip, etik olarak sorumlu uzmanlar üretmektir. Program boyunca, endüstride en yaygın kullanılan finansal yazılım paketlerinin yoğun bir kullanımı olacak ve öğrenciler bu paketlerin kullanımı konusunda ileri düzeyde eğitim alacaklardır.

Finansal Yönetim Yüksek Lisans programı, genel Finansal Yönetim, Uluslararası Bankacılık ve Türev Fiyatlandırma ve değerleme modülleri temeli üzerine kuruludur.

Profesyonel akreditasyon

Equis, AMBA ve AACSB'nin “Üçlü Taç” olarak adlandırılan üçlü akreditasyonlarını tutmak için seçkin bir işletme okullarında olmaktan gurur duyuyoruz.

Yeminli Mali Müşavirler Birliği (ACCA) bu programa akredite olmuştur. Bu, derecenizi başarıyla tamamlayarak, bazı ACCA temel düzey sınavlarından muafiyet almaya hak kazandığınız anlamına gelir.

107939_ACCA.png

sıralamalar

University of Bradford , 2019 Kez Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralaması'nda Dünyada İşletme ve Ekonomi dalında 301-400 arasındadır.

107941_the-business-ranking.jpg

Giriş koşulları

Finansal Yönetim Yüksek Lisans adayları normalde muhasebe ve finans, ekonomi, yönetim (iktisat ve / veya muhasebe ve finansın önemli bir bileşeni ile) veya ilk olarak matematik, fizik veya mühendislik onaylanmış bir yüksek öğretim kurumu.

Her zamanki giriş koşulu: onaylanmış bir yükseköğretim kurumundan herhangi bir disiplinde bir 2: 2 derece veya eşdeğeri olması. Uygun pratik deneyim ile desteklendiğinde eşdeğer mesleki yeterlilikler de uygun olacaktır.

Standart dışı niteliklere sahip öğrencilerden veya önemli ilgili deneyime sahip yetişkin öğrencilerden (girişte 21 yaşından büyükler) başvurular memnuniyetle karşılanmaktadır.

İngilizce dil gereksinimleri

İngilizce dilindeki yeterliliğinize dair kanıtlarımıza ihtiyacımız olursa, bu kabul edilen sınavlardan birinde aşağıdaki asgari puanları almanız gerekecektir:

 • IELTS: 6.0, 5.0'da bir alt testten daha fazla olmayan ve 5.5'in altında başka bir alt-test ile toplam 6.0 ve daha önce tamamlanması gereken University of Bradford tarafından öğretilen altı haftalık bir İngilizce öncesi kursunun başarılı bir şekilde tamamlanması kursun başlangıcı; veya
 • IELTS: 6.5, alt testin 5.5'ten küçük olmaması; veya
 • İnternet tabanlı TOEFL: 94, asgari Dinleme 17, Okuma 18, Konuşma 20, Yazma 17); veya
 • PTE-A (Pearson-İngilizce-Akademik Testi): 60 alt test olmaksızın toplamda 51'den az.

Avrupa Birliği vatandaşı olmayan adaylar ayrıca, öğrenci vizesi için hükümet tarafından dayatılan diğer şartlara tabi olacaktır. Bu gereksinimler değişime tabi olduğundan, en güncel bilgiler için lütfen İngiltere Ev Ofisi web sitesine bakın.

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

Finansal Yönetim Yüksek Lisans, öğrencileri ticari organizasyonlarla ilgili olan temel finansal yönetim ilkeleri bilgisi ve anlayışı ile donatır.

Programın odak noktası, sermaye piyasalarının nasıl işlediğine, şirketlerin nasıl değerlendiğine, piyasaların finansal yöneticinin işletme bağlamını nasıl şekillendirdiğine ve şirketlerin kendilerini risk ve belirsizlikten nasıl koruyabileceklerine dair eleştirel bir anlayışı teşvik etmektir.

2019 girişi için modül bilgilerinin değişebileceğini lütfen unutmayın.

Modüller

çekirdek

 • İşletme Ekonomisi (AFE7504-A)
 • Finansta Nicel Yöntemler (AFE7501-B)
 • Uluslararası Bankacılık (AFE7502-B)
 • ** Muhasebe ve Finansmanda Çağdaş Konular (AFE7505-B)
 • Türev Fiyatlandırma ve Değerleme (AFE7507-B)
 • ** Kurumsal Finansal Yönetim (AFE7509-A)
 • Tez (MAL7502-E)

seçenek

 • ** Uluslararası Finansman (AFE7508-A)
 • Finansal Teknoloji ve Blok Zincirleme (AFE7510-A)
 • Operasyon Yönetimi (OIM7503-A)
 • Pazarlama Ölçütleri (MAR7503-B)
 • Muhasebe ve Finansman (AFE7511-A)
 • Uluslararası Pazarlama (MAR7504-A)
 • Kurumsal Sosyal Sorumluluk (SIB7505-A)
 • Girişimcilik ve Yenilikçilik (EAE7501-A)
 • * Avrupa Bankacılığında Finansal Risk Yönetimi (AFE7512-A)
 • Uluslararası Yüksek Lisans Yaz Okulu (SIB7506-A)

* Okulun Toulouse Business School (Fransa) ile olan değişim anlaşmasının bir parçası olarak, öğrenciler, isterlerse, her yıl Toulouse'da 'Avrupa Bankacılığında Finansal Risk Yönetimi'nde bir modül çalışma fırsatına sahip oluyorlar. Seyahat ve bakım masrafları öğrenciler için ek ücrete tabidir. Okul genellikle toplam bütçeye katkıda bulunur, ancak katkı seviyesi değişebilir.

** Yeminli Mali Müşavirler Derneği'nden muafiyet.

Öğrenme ve değerlendirme

Öğretim, resmi derslerin, grup tartışmalarının, seminerlerin ve yönlendirilmiş okumaların birleşimini içerir.

Program, uygulamalı ve teorik bilgileri, hem disiplinlerin bilgilerini hem de uygulamalarını ve sınırlamalarını test eden değerlendirme süreçleriyle birleştirir.

Her modül yaklaşık 100 saatlik çalışma süresini temsil eder, bunun tipik olarak 24 saati modül öğretmenleriyle temas süresi vardır ve geri kalan 76 saat ön okuma, yönlendirmeli okuma, hazırlık çalışması ve değerlendirmeden oluşur.

Değerlendirme yöntemleri çeşitlidir ve öğrenme gereksinimlerine bağlıdır. Bunlar arasında açık ve kapalı kitap sınavı, deneme yazıları, ödev çalışmaları ve vaka çalışmaları yer alabilir.

tesisler

Bradford Ticaret Odası, öğrencilerimizin Bloomberg Professional gibi yazılımları kullanarak gerçek hayattaki finansal ve ekonomik pazarlarda deneyim kazanmasını sağlar.

Bloomberg Professional, finans, bankacılık ve makroekonomik analiz yapan birçok kuruluş tarafından kullanılan, endüstri standardı bir piyasa bilgi yazılım paketidir. Makroekonomik politika oluşturma ve merkez bankacılığı, portföy yönetimi, hisse senetleri, sigorta ve risk analizi gibi alanlarda karar vermede kullanılan verilere erişim sağlayan çok çeşitli veri sınıflarına sahip, zengin özellikli bir ortam sunar.

Ücretler, finans ve burslar

Öğrenim ücreti

 • Ev / AB: £ 10,527
 • Uluslararası: £ 16,040

Burslar

Her yıl akademik mükemmellik, kişisel koşullar veya ekonomik zorluklar temelinde İngiltere, AB ve uluslararası öğrencilere geri ödemesiz sayısız burs veriyoruz. Tüm ayrıntılar için burs web sitemizi ziyaret edin.

Kariyer desteği

Üniversite, öğrencilerin istihdam edilebilirliğini geliştirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmaya adamıştır ve bu, birçok programın ayrılmaz bir parçasıdır. Uzmanlık desteği, kurs süresince yarı zamanlı iş bulma, yerleşimler, tatil çalışmaları ve mezun işlerini bulma gibi yardımlar da dahil olmak üzere, Kariyer ve İstihdam Hizmetleri hizmetlerinden yararlanılabilir. Öğrencilerin bu desteğe erken bir aşamada erişmeleri ve Kariyer web sitesinde kapsamlı kaynakları kullanmaları teşvik edilir.

Uzman danışmanlarla seçeneklerin tartışılması, seçenekleri araştırıp iş bulma becerilerini geliştirerek planların netleştirilmesine yardımcı olur. Programlarımızın çoğunda, Kariyer Gelişim Danışmanları tarafından müfredata veya özel olarak düzenlenmiş atölye çalışmalarına doğrudan girdi vardır.

Kariyer güçlendirici

Yönetim ve Hukuk Fakültesinde öğrenim gördüğünüz süre boyunca, kursunuz boyunca farklı kariyer destek programımıza katılma olanağına sahip olacaksınız. Program, lider yenilikçi kuruluşlarla iş ararken, işe hazır olmak için gerekli beceriler ve mezuniyet nitelikleri ile donatmak için tasarlanmıştır. Kariyer Güçlendirme Programı (PDF, 2.8 MB) size aşağıdaki sertifikaları alma fırsatı sunar:

 • Avrupa Bilgisayar Sürüşü Lisansı (ECDL) - dijital okuryazarlığın ölçütü
 • Sage 50 Muhasebe ve Sage 50 Bordro - önde gelen muhasebe ve bordro yazılım becerilerini geliştirmenizi sağlayacak eğitim
 • Proje Yöneticisi Profesyonel sertifikaları - Sertifikalı bir Proje Yöneticisi olmaya çalışırken size avantaj sağlar.
 • Büyük Veri analizi ve raporlama becerileri - sertifikasyona yol açacak Yazılım ve Hizmetlerin (SAS) kullanılması.

Buna ek olarak, program ayrıca takım çalışması, güven, iletişim ve işverenler tarafından aranan diğer pek çok beceriyi teşvik edecek faaliyetleri de içerecektir.

Sürekli Mesleki Gelişim (SMG) Sertifikaları portföyü geliştirmek, işverenlere sadece iddialı değil aynı zamanda kendi mesleki gelişiminiz için sorumluluk aldığınızı gösterecektir.

Kariyer olasılıkları

Bu yeterliliği tamamladığınızda, bir ekonomi, finans politikası veya hükümet, özel sektör, kalkınma ajanslarında (örneğin bölgesel veya ulusal kalkınma bankaları) veya üçüncü sektörde iktisat ile ilgili bir kapasitede çalışmaya devam edebilirsiniz. ve finans (örneğin, mikrofinans veya işletme desteği ve gelişimi).

Yurt dışında okumak

Toulouse Business School (Fransa) ile olan değişim anlaşmamızın bir parçası olarak, öğrenciler her yıl Toulouse'da 'Avrupa Bankacılığındaki Finansal Risk Yönetimi'nde bir modül çalışma fırsatına sahip oluyorlar.

Bu, katılımcıların bilgilerini genişletmelerini ve farklı bir iş kültürünü deneyimlemelerini sağlayan çok popüler bir seçenektir.

Çalışma turları

Öğrenciler, yıl boyunca programlarımızla birlikte gömülü çalışma turlarına katılarak uluslararası deneyimlerini genişletme fırsatı buluyorlar. Bu turlar tüm masrafların karşılandığı Fakülte tarafından sağlanmaktadır. Önceki turlar Bahreyn (Ahlia Üniversitesi) ve Katar (Katar Üniversitesi) gezilerini de içeriyordu.

Bu turlar, öğrencilerimize uluslararası işletme ve girişimcilik hakkında bilgi edinmenin yanı sıra iletişim ve kişilerarası becerileri uygulama ve geliştirme fırsatları sunmalarına yardımcı olur. Öğrencilere, çeşitli kültürler hakkında daha fazla farkındalık duyup uluslararası ilişkileri güçlendirirken sınıfta edindikleri bilgileri uygulama fırsatı verilir.

Öğrenciler, etkileşimli problem çözme atölyeleri, şirket ziyaretleri, misafir konuşmacılar (kamu ve özel sektörden), kültürel ziyaretler ve sosyal aktiviteler dahil olmak üzere hem teori hem de pratiğe yönelik faaliyetlerin dinamik bir karışımına katılırlar.

Eğitim desteği

Etkili Öğrenme Hizmeti (ELS), öğrencilerimizin akademik öğrenmelerini en üst düzeye çıkarmalarını (ör. Ödevler ve sınavlar) ve aynı zamanda yurtdışındaki öğrencilere İngiltere'deki akademik gerekliliklere hızlı bir şekilde uyum sağlamaları için yardımcı olmak amacıyla kurulan Yönetim ve Hukuk Fakültesi içinde kurulmuş bir tesistir.

ELS, dönem boyunca yürütülen çeşitli atölye çalışmaları, 1-1 danışmaları ve her olası gelişim alanına hitap etmek için geniş basılı ve çevrimiçi kaynaklar dahil olmak üzere çok çeşitli hizmetler sunmaktadır.

Araştırma

Bu yüksek lisansta öğretim felsefesi araştırma öncülüğündedir. Akademisyenlerimiz son teknoloji araştırma sonuçlarını içerir ve öğrencilerin konuyla ilgili tekniklerde bilgi ve beceri kazanmalarını sağlar. Aynı zamanda, sorumlu finansal karar vermeyi kolaylaştırmanın yanı sıra, iş bağlamına başvuruda da güçlü bir vurgu vardır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Devamını oku

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Daha Az