Finansal Yönetim Msc

Genel

Program açıklaması

131763_MscFinclMng_altLogo_HorzEng.jpg

image Atina Ekonomi ve İşletme Üniversitesi izniyle

Yüksek Lisans Finansal Yönetim programı, AUEB İşletme Fakültesi Muhasebe ve Finans Bölümü'nün yeni kurulmuş bir yüksek lisans programıdır. Program, üniversitenin yönetmelikleri ve 4485/2017 sayılı Kanun uyarınca yürütülür.

Program tamamen İngilizce olarak sunuluyor, özellikle uluslararası öğrenciler veya İngilizce yüksek kaliteli bir yüksek lisans programına katılmak isteyen Yunan öğrencilerini çekmeyi amaçlıyor. Program aynı zamanda Yunanistan'da veya yurtdışında bulunan ve çoğunlukla İngilizce faaliyet gösteren ve sürekli gelişen Bilimsel Yönetim alanındaki becerilerinde başarılı olmak isteyen çok uluslu işletmelerde çalışan şirket yöneticilerine yöneliktir.

Programın uluslararası profili, en son küresel ekonomik ve iş gelişmeleri ile uyumludur ve öncelikle mezunlarını daha iyi nitelendirmeyi ve yüksek rekabetçi uluslararası pazarda işe yerleştirme olasılıklarını daha da artırmayı amaçlamaktadır.

Programın Misyonu

Programın misyonu, modern işletmelerin ve kuruluşların finansal kaynaklarının en iyi şekilde tahsis edilmesine yol açan yöntem ve uygulamaları inceleyen Finansal Yönetim alanında bilgi ve bilimsel araştırmanın ilerlemesidir. Modern kamu ve özel kuruluşların Düzgün Finansal Yönetimi, bir ülkenin ekonomik gelişiminin yanı sıra toplumun refahını da büyük ölçüde destekleyebilecek temel bir ayağıdır. Ayrıca, finansal uygulamaların uluslararasılaşması ve farklı ülkeler ve kuruluşlar arasındaki süregelen etkileşim, İngilizceyi uluslararası bir ticaret ve iletişim dili olarak dayattı.

Bu misyon, laboratuar dersleri, vaka çalışmaları ve bireysel veya takım ödevleri gibi uluslararası bilimsel literatürün incelenmesi dışında çeşitli öğretim yöntemlerini kullanan çağdaş ve iyi tasarlanmış bir müfredatla gerçekleştirilir.

Yapı ve Müfredat

Finansal Yönetim Yüksek Lisans Programı yetmiş beş (75) AKTS kredisine (Avrupa Kredi Transferi ve Biriktirme Sistemi) eşittir ve her biri beş (5) AKTS kredisi olan on iki (12) dersin yanı sıra Yüksek Lisans tezini, on beş (15) AKTS kredilik değere sahiptir.

 • 12 aylık tam zamanlı kurs

 • 24 aylık Yarı Zamanlı kurs

131766_applicationsnowopen_1600ch900.jpgimage Atina Ekonomi ve İşletme Üniversitesi izniyle

Kabul Kriterleri ve Başvuru Süreci

Başvuruların değerlendirilmesi ve kabulü aşağıdaki kriterlere dayanmaktadır:

 • Tanınmış bir üniversiteden lisans derecesi (GPA) (Yunanca olmayan dereceler Ulusal Akademik Tanıma Bilgi Merkezi www.doatap.gr tarafından tanınmalıdır).
 • İki referans mektubu.
 • TOEFL, TOEIC, IELTS puanı veya CAE / CPE tarafından belirtildiği gibi İngilizce dilinin çok iyi bir şekilde anlaşılması.
 • Muhasebe ve / veya finans alanında lisansüstü derslerde alınan notlar
 • Varsa lisans tezinin değerlendirilmesi
 • Lisans eğitimi tamamlandıktan sonra edinilen iş deneyimi (sadece yarı zamanlı adaylar için).
 • Kabul Komitesi tarafından kişisel görüşme
 • Değerlendirme Komitesi tüm başvuru sahiplerini yukarıdaki nicel ve nitel kriterlere göre sıralar.

Nasıl Başvurulur?

Programın Ocak ayında başlayan ve her yıl birden fazla süre ile devam eden bir kabul prosedürü vardır. Mevcut yerler sınırlıdır, bu nedenle aday öğrencilerin başvurularını erken göndermeleri önerilir. Başvurular çevrimiçi olarak https: //e-duate.applications. AUEB .gr /? Lang = tr_TR

Gerekli belgeler:

 • Online başvuru formunun basılı versiyonu.
 • Tüm Üniversite Derecelerinin / Diplomalarının Onaylı Kopyası (Yunan Ulusal Akademik Tanıma Bilgi Merkezi tarafından tanınma gereklidir. Tanıma prosedürü hakkında daha fazla bilgi için lütfen programın kabul bürosuna başvurun veya www.doatap.gr adresini ziyaret edin).
 • Alınan notların resmi transkriptleri (varsa İngilizce veya Yunanca onaylı bir çeviri ile).
 • İngilizce CV.
 • İki akademik tavsiye mektubu. Yarı zamanlı adaylar, yalnızca akademik öneri olanların yanı sıra profesyonel öneri mektupları da gönderebilirler.
 • Bir TOEFL, TOEIC veya IELTS puanı veya İngilizce olarak Cambridge veya Michigan Yeterlik Sertifikası (CPE) veya Gelişmiş İngilizce Sertifikası (CAE) tarafından belirlenen İngilizce dili bilgisini (en azından C1 seviyesi) kanıtlayın. Ana dilini konuşanlar ve ayrıca lisans çalışmalarını İngilizce olarak yapan adaylar, yukarıda belirtilen ön koşullardan muaftır.
 • Yeni bir vesikalık fotoğraf.

131770_foto6.jpgimage Atina Ekonomi ve İşletme Üniversitesi izniyle

Neden AUEB Finansal Yönetim Yüksek Lisansı

Dünyanın her yerinden en kaliteli başvuru sahiplerini çekmek

Finansal Yönetim Yüksek Lisans programı, yoğun bir çalışma programı sunar ve iyi çalışmaya ve hazır olma hırsına sahip, iyi lisans çalışmaları, İngilizce diline, yeteneğe ve iyi beklentilere çok iyi hakim olan, yüksek motivasyonlu akıllı başvuru sahipleri çekmeyi amaçlamaktadır. yönetici merdiveninde üst sıralara ulaşmak. Program, yakın zamanda mezun olmuş ve lisansüstü düzeyde (tam zamanlı kurs) çalışmalarına devam etmek isteyen öğrencilere ve Finansal Yönetim alanındaki bilgilerini yükseltmek isteyen lisans derecesine sahip işletme yöneticilerine yöneliktir ( yarı zamanlı kurs).

Para harç ücretleri için cazip değer

Programın öğrenim ücretleri tam zamanlı kurs için 6.200 €, yarı zamanlı kurs için 6.400 € 'ya kadar çıkmaktadır. Öğrenim ücretleri birkaç taksitte ödenir. Bölüm personeli toplantısının kararı ve o zamanki mevcut sosyal ve ekonomik koşullar göz önünde bulundurularak, program bireysel burslar verebilir. Ayrıca, Yunan kökenli öğrenciler Kanuna göre öğrenim ücretlerinden muaf tutulabilirler. 4485/2017, makale No.35.

Modern tesisler ve altyapı

AUEB tüm lisansüstü dersleri, 47 Evelpidon ve 33 Lefkados Caddesi'nin köşesinde yer alan Lisansüstü Araştırmalar Binası'nda gerçekleştirilmektedir. Konferanslar ayrıca 29 Evelpidon St'nin yakın binasının yanı sıra 2 Troias, Spetson ve Kimolou Sokaklarının kavşağında bulunan tamamen yenilenmiş yeni AUEB binasında da yer alıyor.

Araştırma Laboratuvarları

 • Muhasebe Uygulamaları Laboratuvarı
 • Uygulamalı Finans Laboratuvarı
 • İş Analizi ve Değerleme Laboratuvarı
 • Davranışsal Finans Laboratuvarı
 • Uluslararası Denizcilik, Finans ve Yönetim Bölümlerarası Laboratuvarı

Endüstri ile etkili ağ oluşturma

Üniversite, endüstri ile mükemmel ilişkilere sahiptir, artan sayıda Yunan veya uluslararası şirkete özel programlar sunmaktadır, araştırmada önde gelen kuruluşlarla işbirliği yapar ve araştırma, danışmanlık ve yönetici eğitimi için hibeler alır. Bu ilişkiler, öğrencilerimize çalışırken, mezun olduktan sonra da güçlü bir rekabet avantajı sunar ve yerel ve uluslararası işgücü piyasasının taleplerini karşılamalarına yardımcı olur.

Programın öğrencilerine ve mezunlarına AUEB Kariyer Ofisi (www.career. AUEB .gr) tarafından gelecekteki istihdam ve kariyer yollarıyla ilgili kararlarda yardımcı ve rehberlik edilmektedir. Sunulan hizmetler çerçevesinde, Kariyer Ofisi Yunanistan ve yurtdışındaki büyük organizasyon ve kuruluşlarla geniş bir dinamik ortaklıklar ağı geliştirmiş ve sürekli olarak genişletmekte, iş ilanlarını yayınlamakta, etkinlik ve çalıştaylar düzenlemekte ve kariyer ile ilgili alanlarda danışmanlık hizmeti vermektedir. .

Ofis, 1993 yılından bu yana, tüm AUEB lisans ve lisansüstü öğrencileri ve mezunlarının çeşitli iş sektörlerinden potansiyel işverenlerle şahsen tanışma ve etkileşim AUEB şansına sahip olduğu “Kariyer Günleri” etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır.

131765_foititesopa_1600x900.jpgimage Atina Ekonomi ve İşletme Üniversitesi izniyle

Atina'da yaşamak!

4 milyonluk nüfusu ile Yunanistan'ın başkenti ve en büyük şehri olan Atina her zaman Avrupa, Asya ve Afrika arasındaki kavşak noktası olmuştur. Bir kültür ve medeniyet zenginliği ile etkileşim içinde binlerce yıl boyunca şekillenen şehrin eşsiz tarihi karakteri, kentin anıtlarında ve günlük yaşamında belirgindir. Atina, dünyanın tarihinin en ilginç ve heyecan verici şehirlerinden biridir ve dünün tarihini yarınınki istekleriyle, herhangi bir öğrenci veya ziyaretçi için benzersiz bir ortam için başarıyla birleştirir. Atina'da yaşamak size en iyi öğrenci anılarını verecektir. Bir AUEB öğrencisi olarak, en üretken, ödüllendirici ve keyifli bir zaman AUEB eminiz!

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

i-MBA offers a stimulating and exciting environment for academic work. Our teaching methods are distinctive and constantly updated. By mixing pedagogical innovations with well-established training met ... Devamını oku

i-MBA offers a stimulating and exciting environment for academic work. Our teaching methods are distinctive and constantly updated. By mixing pedagogical innovations with well-established training methods we develop an effective learning process. Daha Az