Finlandiya

Finlandiya Eğitim

Finlandiya Yükseköğretim

Politeknik (ayrıca UAS veya uygulamalı bilimler uiversities olarak anılacaktır) ve üniversiteler Finlandiya 'ın yüksek eğitim sistemi oluşturan iki sektörlerdir. Üniversiteler açıkça gibi biyomedikal ve psikolojik programları gibi araştırmaya dayalı akademik çalışmalar teşvik ederken, teknik okulları onları mezun üzerine iş kazanmak için gerekli becerileri vermek için tasarlanmıştır mesleki tipi eğitim kazandırmak. Sadece bir post-Yüksek Lisans 's veya bir üniversiteden doktora kazanabilirsiniz.

UAS 'ın teklif öğrencilerin tamamlanması üzerine lisans ve yüksek lisans destekleyen çeşitli binbaşı erişim. Genellikle derecesi ' Yüksek Lisans kazanmak için UAS gelen s ve başka bir iki üç yıllık' lisans kazanmak için üç ve beş yıl arasında bir politeknik öğrenci alır. Ayrıca, Finlandiya de İngilizce olarak mevcuttur s programları 's politeknik üniversiteler birkaç Usta ile birlikte, İngilizce olarak mevcuttur çok program var'.

Fin yükseköğretim kurumlarına kabul kendi giriş sınavı 's not ortalaması lisede veya üniversitede almaktan sırasında kazanılan' bir öğrenci dayanmaktadır. Bu sınavlar bir öğrenci bir mutiple seçim soruya bilgi ya da "tahmin " cevabı ezberlemek 'yeteneğini test etmek için tasarlanmış olmadığını diğerlerinden farklıdır. Bunun yerine, daha kısa bir yazı tipi soruları uygulayarak Fin giriş sınavı test analitik ve eleştirel düşünme becerileri sorular.

Bir politeknik üniversite mezunu bir usta 'ın diploması bir üniversitede geçerli olabilir. Öğrenciler Bir politeknik mezunu üniversite mezunu yaşadığı eğitim düzeyini korumak için üniversitede ek çalışmalar almak gerekebilir.

 

Finlandiya 's Harç Sistemi

Eğitim fonların yüksek öğretim Finlandiya 'ın Bakanlığı yüzden Finlandiya vatandaşı bir politeknik veya üniversite katılıyor öğrenim ücreti ödemek zorunda değilsiniz.Bu da çoğu durumda uluslararası öğrenciler için de geçerlidir. Örneğin, bazı ana 'ın lisans programları EEA veya AB üyesi olmayan öğrenciler için öğrenim ücreti ilişkili olabilir. Ancak, politeknik tesis veya üniversitede okuyan öğrencilerin kitap ve diğer ders materyalleri satın yanı sıra kendi yaşam giderleri için ödeme gerekir. Yaşam Finlandiya 'ın maliyeti diğer Avrupa Birliği ülkelerine benzer.

 

Vizeler ve Öğrenci Resident İzinleri

Finlandiya'da bir giriş sınavı alıyorsanız, size üç ay en fazla kalmak için izin veren bir vize, gerekir. AB veya AEA vatandaşı olmayan Finlandiya'da okuyan bir lisans öğrencisi olarak, daha sonra bir öğrenci oturma izni için başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için, ülkenizin irtibata 'ın Finlandiya büyükelçiliği bir öğrenci ikamet izni kazanmak için nasıl bulmak için. Ayrıca bu izni için başvurmanız gerekir belirlemek için Finlandiya Göçmenlik Hizmet web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Eğer bir öğrenci ikamet izni için başvuruda zamanda, Finlandiya'da yaşarken kendiniz destek olabilir kanıt göstermek istenecek unutmayın. Şu anda, uluslararası öğrenciler 6000 yılda € veya 500 erişimi € aylık minimal yaşam masraflarını karşılamak zorunda göstermelidir. ABD doları bu yıl yaklaşık bir ay 600 $ veya $ 7000 eşittir.

 

Neden Finlandiya Eğitim?

Üzerinde 'ın vurgu sürekli olarak yükseköğretim sisteminin kalitesinin artırılması Fin kültürü, birçok ilginç ülkelere yakınlığı ve ülkenin tekliği, tüm okul harçlarının ise Finlandiya, çoğu için ödediği aslında yanı sıra Finlandiya biri yapar en iyi yerlerden dünyasında bir derece kazanmak için.

Finlandiya hakkında

Norveç, Rusya ve İsveç ile sınırlanmıştır, Finlandiya en az nüfuslu Avrupa Birliği ülkesi ama Avrupa'daki diğer ülkelere göre kara kütlesi sekizinci en büyüğüdür. Iki milyondan fazla kişi finansal, siyasi, kültürel ve eğitim merkezi Finlandiya 'da Finlandiya olan Helsinki, başkenti' bulunur. Tüm yabancı şirketlerin yaklaşık yüzde 70 Helsinki alandaki temel işlemleri kurduk.

Finlandiya zengin bir ülke ve sürekli yaşam standartları, ekonomik istikrar ve eğitim sistemi açısından dünyanın ilk beş ülkeden biri olarak yer alıyor. Kapsamlı sosyal refah sistemi fazlasıyla mükemmel eğitim herkes için fırsatlar hem de sağlık sağlar ve diğer faydaları bir çok vergi toplumun sağladığı için, Finlandiya 'ekonomisi nedeniyle olarak potansiyellerini gerçekleştirmede herkesin adil bir şans vermek için onun yetenek için müreffeh kalır Finlandiya toplumun uygun üyesi.Buna ek olarak, Finlandiya kendi vatandaşlarının refah daha fazla harcama sağlar askeri öğeleri, vergi büyük miktarlarda harcama olmayan bir huzurlu bir ülke.


Finlandiya hakkında Temel Bilgiler

  • Finlandiya her bölge 'ın belediyeler için işbirliği forumlarda temsil eden bölge kurulları tarafından devlet tarafından denetlenmektedir 19 maakunta veya bölge vardır.
  • Her maakunta ormancılık, o bölgede tarım, emek ve balıkçılık işlerinin yönetimi yönetmek devletin ekonomik ve istihdam geliştirme merkezleri vardır.
  • Finlandiya yaklaşık 190.000 göl ve öğrenciler ve keşfetmek için turistler için 180.000 adalar vardır. Saimaa - Ayrıca Avrupa'nın dördüncü büyük gölü içerir.
  • Huş ormanları, çam ve ladin Finlandiya yüzde 86, Avrupa'nın en büyük ahşap üreticisi olan ülkeye katkıda bulunan bir faktör kapsamaktadır.
  • Finlandiya yaz aylarında deneyimi sürekli güneş ışığı 73 gün ve kış aylarında gece 24 saat 51 gün en kuzey bölgede yaşayan insanlar.
  • Bir parlamenter demokrasi olarak, Finlandiya en etkili politikacı bir başbakan vardır. Alternatif olarak, Finlandiya 'ın başkanı "Devlet başkanı" olarak kabul edilir. Finlandiya vatandaşları başkanlık, parlamento ve belediye seçimleri ve diğer Avrupa Birliği seçimlerinde oy ve çalıştırmak için izin verilir.
  • AB'nin bir üyesi olarak, Finlandiya on yıl önce markka yerini birincil para birimi olarak euro kullanan.

 

Dil Bilgisi

Finlandiya resmi dilleri Fince ve İsveççe. İsveç özellikle sahil bölgelerinde hem de güney, batı ve Aland bölgede konuşulmaktadır. Fince işaret dili ve Fin Roman da 'ın anayasa ülke tarafından kabul edilmektedir. Finlandiya 'nüfusunun yüzde doksanı Fince konuşmak. Finlandiya'da eğitim isteyen öğrenciler ise Fin olmayan bir Hint-Avrupa dilidir ve kendi sözdizimi öncelikle nedeniyle Avrupa'da konuşulan diğer dillerden çok farklı olduğunun farkında olmalıdır - bu 15 farklı isim durumlarda, alışılmadık telaffuzlar ve geleneksel olmayan vardır dilbilgisi yapısı.

 

Finlandiya 's İklim

Finlandiya Atlantik Okyanusu yeterince yakın yatıyor çünkü, bu Gulf Stream tarafından üretilen sıcaklık sürekli bir akış yaşar.Finlandiya da, çünkü Gulf Stream nem ile etkileşim iç göl onun binlerce birlikte Baltık Denizi'nin ılımlı etki komşu ülkelere daha sıcaktır. Ancak, Finlandiya çok soğuk, çok karlı kışlar olduğunu tipik sıcaklık kar Nisan-Kasım arası yere döşeme ile, -20 derece Fahrenheit (-30 santigrat) için dalan bakın. Vatandaşlar sıcak güneş güneşlenmek ve 90 derece Fahrenheit (35 santigrat) sıcaklıklarda zaman Finlandiya 'ın sıcak günlerde, Temmuz ayında meydana gelir.

 

Finlandiya'da Din

Finliler yaklaşık yüzde 75 Finlandiya Evanjelik Lutheran Kilisesi aittir. Geri kalan yüzde 25 hiçbir dini ya da, kendilerini Protestan Katolik veya Yahudi düşünün.

 

Resmi Tatiller

S, Paskalya, Noel, Epiphany, Azizler 'Günü ve Yaz Ortası Günü Finlandiya ' Yeni Yıl include resmi tatil 'kurmak Parlamentosu eylemleri.Mayıs ve Bağımsızlık Günü laik tatil olarak kabul edilir.