Fizikte Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

⚡️ Coronavirus (COVID-19) güncellemesi

Programları geçici olarak sanal öğrenim sınıflarına dönüştürdük, böylece planlanan tüm öğretim çevrimiçi olarak gerçekleştirilebilir. Programlar Kasım 2020'de başlayacak ve gerekirse çevrimiçi eğitim verecek ve ardından kampüs içi öğrenime geçecektir.

Yüksek lisans programı University of Bayreuth Fizik araştırma erken katılımı teşvik eder. Program, bir dizi yetenek ve beceriyi, özellikle konunun yüksek uluslararası standartlarda gelişmiş bir bilimsel anlayışını, bilimsel çalışmaları bağımsız olarak yürütme yeteneğinin yanı sıra proje yönetimi, ekip çalışması ve karmaşık konuları açık bir şekilde sunmak.

Yaratıcılıkla Başarıya Ulaşmak

Yüksek bir akademik düzeyde fizik çalışması, yaratıcılık için bolca alan gerektirir. Bu nedenle, University of Bayreuth Fizik Yüksek Lisans Programı, öğrencilere konsantrasyonlarını seçme konusunda büyük bir özgürlük verir, örneğin biyolojik fizik, katı hal fiziği, doğrusal olmayan dinamikler, yumuşak madde fiziği veya moleküler sistemlerin fiziği. Öğrencilerin kendi girişimleri de aktif olarak desteklenmektedir. Deneyimli öğretim personelinin rehberliği ve gözetimi ile, öğrenciler konsantrasyonlarını yurtdışında geçirilen bir dönemi içeren zorlu bir bireysel müfredat geliştirmek için seçebilirler. Yürünebilir kampüsümüz, iyi donanımlı laboratuvarlarımızda profesörler ve genç akademisyenler arasındaki işbirliğini teşvik eder.

Ama bekleyin - dahası var!

2016/17 Kış Dönemi University of Bayreuth Bavyera Elit Ağı'nın bir parçası olarak yüksek lisans programları “Fizik” veya “Biyokimya ve Moleküler Biyoloji” ile birlikte tamamlanabilen yeni bir disiplinlerarası program olan “Biyolojik Fizik” sunmaktadır. Bu program, fizik, biyokimya ve biyolojiye yoğun bir ilgi duyan öğrencilere fizik ve biyolojinin kesişim noktasında ortaklaşa koordine edilen, disiplinlerarası, araştırmaya yönelik bir ek program tamamlama fırsatı verir.

Kariyer olasılıkları

Doğa bilimlerindeki karmaşık ilişkilerin araştırılması, öğrencilere şu anda bilim, teknoloji, kalkınma, endüstri ve yönetim alanlarında yüksek talep gören becerileri kazandırmaktadır. Giderek daha fazla fizik, geniş bir meslek yelpazesinde inovasyonda vazgeçilmez bir faktör olarak kabul edilmektedir. Fizik mezunları için talebin önümüzdeki 15 yıl içinde% 50 artması bekleniyor. Bu nedenle, güncel araştırma konularına yönelik bir çalışma programı, kariyerinizi başlatmak için mükemmel bir temel sağlar.

Başarılı mezunlar doktora araştırması yapabilir ve yapılandırılmış bir doktora programına katılabilir, örneğin Bayreuth Matematik ve Doğa Bilimleri Enstitüsü (BayNAT). Doktora programı için hızlı bir seçenek mevcuttur.

Kabul şartları

University of Bayreuth veya eşdeğeri bir derece lisans programı Fizik başarıyla tamamlanması.

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, o ... Devamını oku

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, our top priorities are individual supervision, maintaining high academic standards, and creating programmes of study that take current research into account. Our interdisciplinary focus and the innovative collaboration between many of our disciplines are key features of Bayreuth’s research culture. Daha Az