FlexWeekend İş Analitiği Bilim Ustası

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Rady School'daki İş Analitiğinde Yüksek Lisans (MSBA) , veri açısından zengin iş ortamlarında başarılı olabilmeniz için size STEM tarafından belirlenmiş, yoğun bir programdır. Program, iş fırsatlarını belirlemek, iş bilgileri oluşturmak ve iş çözümleri oluşturmak için veri ve analitiği kullanmaya hazırlayacak titiz, uygulamalı eğitim sunar.

FlexWeekend MSBA programına kaydolan öğrenciler, programlarına bağlı olarak dereceyi 12 ila 24 ay içinde tamamlayabilirler. Rady School ayrıca 11 ay gibi kısa bir sürede tamamlanabilen tam zamanlı bir MSBA programı sunmaktadır.

MSBA öğrencisi olarak, daha iyi karar verme araçları yaratmak için nicel beceriler kazanır ve bir analiz projesinin her aşamasında ekipleri yönetme ve paydaşlarla etkili iletişim kurma becerisi kazanırsınız.

Bu programa başvurmaya hazırsanız, bunu burada yapabilirsiniz.

Rady School MSBA programında şunları öğreneceksiniz:

  • Pazarlama, finans, yönetim ve operasyonlarda veri odaklı karar verme için tahmine dayalı analitik ve optimizasyon kullanın
  • Verileri toplayın, temizleyin, görselleştirin ve analiz edin
  • İstatistiksel ve optimizasyon araçlarını kullanın (örn., R, Parlak, Radyan)
  • İş analitiği çözümleri yaratın ve uygulayın

İş Dünyası Analizlerinde Kariyer

Başarılı işletmeler, daha iyi kararlar vermek ve rekabet avantajı elde etmek için veri ve modelleri kullanır. Müşteriler, tedarikçiler, operasyonlar ve finansal işlemler hakkında büyük miktarda veri, genellikle farklı sistemlerde yönetilen çeşitli kaynaklardan, birden fazla paydaş tarafından toplanır. Bu verileri karar almayı geliştirebilecek içgörülere dönüştürmek, tüm sektörlerde her büyüklükteki işletmeler için önemli bir stratejik zorluktur.

Şirketler, önemli operasyonel ve stratejik iş sorularını çerçevelemek için ekip çalışması yapabilir ve cevapları bulmak için veri ve analitik yöntemler kullanarak uzman kişiler arayışındalar.

Müfredat

MSBA 50 birim, STEM tarafından belirlenmiş bir lisans programıdır. Müfredat dört adet 4 birim zorunlu ders, iki adet 1 birim zorunlu ders, bir dizi seçmeli dersten 32 birim, ayrıca Business Analytics Capstone Projesi ve zorunlu bir Ön Dönem Oryantasyonundan oluşmaktadır.

Zorunlu Zorunlu Dersler

Seçmeli dersler

List A (en az 20 adet gerekli):

List B (izin verilen en fazla 12 ünite):

Kaptanlık Projesi

Öğrenciler, şirketlerin karşı karşıya kaldığı sorunları çözmek için ekibin bir parçası olarak kaptan deneyimini devam ettireceklerdir. Her ekip, bir müşteri şirketi için değer yaratmak için bir proje üzerinde harici danışman olarak çalışacaktır.

Kaptanlık projesindeki performans, bir öğrencinin MSBA Programındaki öğrenmesinin birincil önlemi olarak kullanılacaktır. Her öğrenci, kurs materyali ile ilgili kavrayışına ve ders materyalini kapitone projesine uygulamaya kabiliyetine göre değerlendirilecektir. MSBA derecesini elde etmek için Kaptanlık Projesinin başarıyla tamamlanması gerekiyor.

Her öğrenci kapsamlı bir sınavı başarıyla geçmelidir. Bu inceleme, (i) kapitone taşı projesinin resmi sunumunu, (ii) yazılı bir raporu ve (iii) bireysel sözlü sınamayı kapsar. Kaptanlık projesi, öğrencilerin gerçek bir dünya müşterisi için bir iş problemini çözen bir projeyi tamamlamalarını ve çalışmalarını yazılı bir rapor halinde belgelemelerini gerektirecektir.

Bu programa başvurmaya hazırsanız, bunu burada yapabilirsiniz.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

The Rady School of Management at UC San Diego is a professional school within one of the top-ranked institutions in the U.S. for higher education and research. Established in 2003 and accredited by AA ... Devamını oku

The Rady School of Management at UC San Diego is a professional school within one of the top-ranked institutions in the U.S. for higher education and research. Established in 2003 and accredited by AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) in 2011, the Rady School is the only new business school created at a U.S. News & World Report Top 10 ranked public research university during the past 30 years, and is one of the youngest in the nation ever to achieve AACSB recognition. Daha Az