Fotonikte Avrupa Bilim Ustası

Genel

Program açıklaması

Avrupa Yüksek Lisansı Photonics'te, Ghent Üniversitesi ve Vrije Universiteit Brussel'den ortak bir dereceye kadar uzanan iki yıllık İngilizce arası, üniversiteler arası bir program var. Programımız hem mezunlar hem de endüstri tarafından yüksek puan aldı ve mükemmel bir araştırma ortamına yerleştirildi. Öğrenim ücretleri ılımlı ve ekstra fon fırsatları var. Herkes için sıcak bir ortam sağlamak ve kariyerlerinde mezunlara destek olmak için çalışıyoruz. Hem Gent hem de Brüksel, canlı bir kültürel ve sosyal hayata sahiptir ve Avrupa'nın tam kalbinde bulunmaktadır.

Program Açıklaması

Programın özeti

  • Elektronik, fizik, optik ve mühendislik ile tamamlanan temel ve ileri fotonik dersleri.
  • Son derece donanımlı araştırma laboratuvarlarında uygulamalı eğitime güçlü odaklanma.
  • 20 ortakla uluslararası deneyim ve değişim fırsatları.
  • Konferanslar ve stajlar ile sektörle dinamik bağlantı.

İlk yıl boyunca, lazer mühendisliği, optik iletişim, optik malzemeler, mikrofotonik ve optik sensörler konusundaki becerilerinizi geliştirebilirsiniz. İlk dönem fotoniğin temel temellerine ayrılırken, ikincisi mühendislik becerileri ve fotonik uygulamaları üzerine yoğunlaşıyor. Bu yüksek lisans Belçika'da önde gelen iki üniversite tarafından düzenlendiğinden, tamamen UGent'teki kursları takip etme veya VUB'ta belirli kursları seçme olanağına sahipsiniz.

İlk yıl boyunca öğrenciler Belçika'da hem UGent hem de VUB'daki kursları takip edebiliyorken, ikinci yıl daha uluslararası bir karaktere sahip. Zorunlu hareketlilik izleri, öğrencilerin bir veya iki yarıyıl boyunca yurtdışında yüksek lisans dersleri almalarına ve / veya yüksek lisans tezi yapmalarına izin verir. Ayrıca, öğrenciler Belçika'da veya uluslararası alanda 5 haftalık bir endüstri stajını (4 AKTS) seçebilir veya fotonik sektöründe veya bir araştırma enstitüsünde 10-12 haftalık staj için (10 AKTS) yurtdışına gidebilirler.

“Fotonik programındaki usta bana çekici geldi çünkü hem uluslararası deneyim hem de gerçek uygulamalı bilim ve mühendisliğin ön saflarında araştırma yapmak için en iyisini sundu. ”(Öğrenci Enda McCague, İrlanda)

Mesleki Perspektifler
Avrupa Yüksek Lisansı Photonics'te sizi parlak bir geleceğe hazırlamak için tüm doğru içeriklere sahiptir. Yurtdışındaki endüstri ve araştırma enstitüleriyle olan değerli staj, istihdam edilebilirliğinizi önemli ölçüde artırır.

Danışman, mühendis veya araştırmacı olarak kendinizi yaşam bilimleri, biyoteknoloji, telekomünikasyon, sürdürülebilir enerji, tarımsal gıda veya Endüstri 4.0 gibi sürücü koltuğu çalışma alanlarında bulabilirsiniz.

Kabul şartları
Elektrik Mühendisliği, Uygulamalı Fizik, Elektronik, Fizik, Malzeme Bilimi veya ilgili bir bilim dalında lisans derecesini veya akredite bir kurumdan (en az 3 yıl tam zamanlı çalışma veya 180 AKTS kredisi) tanınan bir eşdeğeri. Böyle bir lisans programının son yılında öğrenciler de dikkate alınacaktır.

Bilgilerini genişletmek isteyen Optik / Fotonik alanında yüksek lisans derecesi almış olan öğrenciler veya en az 4 yıllık bir BSc yapmış olan öğrenciler. Optik / Fotonik alanında EMSP Hızlı Tack için başvurabilir, bu sayede derecesi 1 yılda alınabilir (60 ECTS)

Ek olarak, kabul edilmek için İngilizce konusunda uzman olmanız gerekir. Yabancı öğrenciler için, aşağıdaki ispat olarak kabul edilecektir:

  • TOEFL-TEST: iBTscore minimum 87;
  • IELTS: minimum seviye akademik modül 6.0;
  • Cambridge-ESOL: İngilizce Birinci Sertifika (FCE).

Nasıl Başvurulur
Avrupa Yüksek Lisansı için şimdi başvurun. Photonics'te www.masterphotonics.be

Burslar
Her akademik yılda 5 UGent Fotonik Mükemmellik Bursu, Avrupa Fotonik Bilim Ustası öğrencilerine verilir. Her burs, öğrenciye akademik yıl başına 5 000 EUR tutarında bir teklif sunar.

UGent tercih neden?

Birinci sınıf araştırmacılar tarafından eğitim
Eğitim, sadece öğretimde değil, aynı zamanda Avrupa ve hatta dünya çapında bir araştırmada başarılı olan profesörler tarafından verilmektedir. Çok sayıda profesör prestijli bir Avrupa Araştırma Konseyi Hibe almıştır.

Akreditasyon
Tüm yüksek lisans programlarımız, kurslarımız ve müfredatımız, ENAEE (Avrupa Mühendislik Eğitiminin Akreditasyon Ağı) tarafından yapılan EUR-ACE® kalite denetiminin bir parçası olarak CTI (Commission des Titres d'Ingénieur) tarafından denetlenmiştir.

Güçlü öğrenci bölümleri
Öğrencilerden oluşan bölümler sizi toplumumuzda memnuniyetle karşılar, kurslar, oyunlar, spor aktiviteleri ve birçok parti düzenlerler. çoğunun bir dost programı var.

Canlı şehir hayatı
Eğlence olanakları, sinemalar, müzeler, sergiler, barlar ile dolu bir öğrenci şehri olan Ghent şehrinin tadını çıkarın

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Faculty of Engineering and Architecture is one of the largest faculties of Ghent University. It combines state-of-the-art research with a top-notch education in all significant engineering and arc ... Devamını oku

The Faculty of Engineering and Architecture is one of the largest faculties of Ghent University. It combines state-of-the-art research with a top-notch education in all significant engineering and architecture fields. The faculty strongly focusses on international relations. It offers a wide array of master's programs taught in English and is active in all major exchange programs. Through research collaboration and educational links with top European institutions, the faculty strives to further enhance its international perspective. Daha Az