Görsel Kültürde Ma

Genel

3 konum mevcut

Program açıklaması

Görsel Kültür alanındaki bu iki yıllık uluslararası yüksek lisans programı , görsel kültürün modern ve çağdaş dünyadaki kritik rolünü araştırıyor. Öğrencinin günümüzde görüntülerin ve görselliğin neden ve niçin ve her zamankinden daha fazla olan bilgimizi, tutumlarımızı ve deneyimlerimizi şekillendirdiği ve yansıttığı konusundaki anlayışını derinleştirmeyi amaçlamaktadır.

Geniş bir görsel tür ve medya yelpazesi, örneğin, sanat, film, haber ve belgesel imgeleri, reklamlar, bilimsel görüntüler ve kentsel ortamlar gibi, modernite sırasında teknolojik ve toplumsal gelişmelerin yanı sıra varoluşsal ve kültürel yönleri açısından incelenir. görmek ve görüntüler.

Program, geniş bir teori ve yöntem aracı aracılığıyla, sosyal, kültürel ve kişisel bağlamlarda anlam kazanmaya, onları ikna etmeye ve rahatsız etmeye, görüntülerin ve diğer görsel ifadelerin gücünü (ve bazen de güçsüzlüğünü) daha iyi anlamasına katkıda bulunur.

Kariyer olasılıkları

Program öğrenciyi doktora çalışmaları ve akademide daha fazla kariyer için ve geniş bir şekilde tanımlanmış, resimler, tasarım ve görselliğe odaklanan kültür sektöründe bir kariyer için hazırlar.

Daha fazla bilgi https://www.lunduniversity.lu.se/lubas/i-uoh-lu-HAVIC adresinde bulunabilir.

Neden Lund University ?

Lund University 1666'da kurulmuş ve kuzey Avrupa'nın en eski, en geniş ve en iyi üniversitelerinden biridir. Üniversite, dünyanın en yenilikçi, sürdürülebilir ve demokratik ülkelerinden biri olan QS Dünya Üniversite Sıralaması 2020'de dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında yer almaktadır ve İsveç'e gelen uluslararası öğrenciler için bir numaralı seçenektir.

Uluslararası ağınızı global bir sınıf ortamında oluşturmaya başlamak isterseniz, Lund University mükemmel bir seçenektir. Yüksek öğrenim sağlayan dünyanın en iyilerinden biri olarak gösterilen bir ülkede farklı bir öğrenme biçimini yaşayın. Grup çalışması ve resmi olmayan öğretmen-öğrenci ilişkileri, derinlemesine öğrenmeyi kolaylaştırır.

Üniversite, İsveç'in güneyindeki büyüleyici ve kompakt bir üniversite şehri olan Danimarka'da, Danimarka'daki Kopenhag Havaalanı'na sadece 35 dakika mesafede yer almaktadır. Şehir, canlı öğrenci yaşamı ile ünlüdür ve aynı zamanda dünyanın önde gelen araştırma tesislerine ve uluslararası şirketlere ev sahipliği yapmaktadır.

Lund University hakkında daha fazla bilgi için www.lunduniversity.lu.se adresini ziyaret edebilirsiniz.

Son Güncelleme Ekim 2019

Okul Hakkında

Lund University - İsveç'in En İyi ÜniversiteLund University , 1666 yılında kuruldu ve dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alıyor (92. dünya ve İsveç'in en üst sıradaki üniversitesi, QS World... Devamını oku