Güney Afrika Cumhuriyeti

Güney Afrika Eğitim

Güney Afrika Yüksek Öğretim

Yüksek öğrenim ve eğitim lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri de dahil olmak üzere lisans ve lisansüstü derece, kapsar. Kamu ve özel yüksek öğretim kurumları üniversiteler, teknoloji üniversiteler ve kapsamlı kurumları dahil, var. Üniversiteler geleneksel teorik ve araştırma odaklı derece sunuyoruz; diğer kurum profesyonel ve mesleki eğitim ve öğretim odaklanmak.

 

Neden Güney Afrika'da Eğitim?

Çok kültürlü bir ortamda İngilizce çalışma fırsatı ek olarak, Güney Afrika yüksek kaliteli yüksek lisans programları ile birlikte state-of-the-art araştırma dahil yüksek öğrenim dünya çapında pek çok okul vardır. 2012-2013 göre sıralanmış olarak Güney Afrika, dünya çapında üst 400 üniversitelerde üç üniversite vardıruk / dünya üniversite sıralama / "> Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması.

 

Güney Afrika'da Üniversiteler

Güney Afrika 23 devlet 11 üniversite, teknoloji 6 üniversite ve 6 kapsamlı kurumları dahil, yüksek lisans düzeyinde eğitim yüksek öğretim kurumları finanse etti. Özel kurumlar 115 toplam yanı var. Programlar en akademik disiplinlerde sunulan ve işletme, ekonomi ve finans alanında yüksek lisans özellikle popülerdir vardır. Uluslararası öğrenciler Güney Afrika vatandaşları ile aynı başvuru işlemleri hoş ve kullanımı vardır.

 

Öğrenim ve Program Süresi

Yüksek lisans çalışmaları için yıllık eğitim programı ve okul tarafından yaygın olarak değişir, ancak yaklaşık 1500 $ ile $ 5,000 (ABD) gelen, devlet okullarında genel olarak düşüktür; özel okullar biraz daha yüksektir. Yüksek Lisans programları da süresi değişir, ama genellikle 1-2 yıldır.

 

Akademik Yıl

Akademik yıl Aralık ile Şubat çalışır ve iki dönem içerir. Her dönem genellikle sınavları sonra eğitim (swot hafta denir) ve için daha sonra sınıfları, bir haftalık ara, sınıfların yedi hafta ve son bir hafta altı hafta oluşur.

 

Yüksek Lisans Olanakları

Birçok çokuluslu şirketler Güney Afrika'da faaliyet ve master derecesi ile mezun onlar Güney Afrika uyruklu veya gurbetçilerin olup olmadığını, iş için çok sayıda fırsat bulacaksınız. Şu anda büyüyor sanayi sektörleri otomotiv, bilgi teknolojileri, iletişim, madencilik, bankacılık ve hizmetleri. Işlerin büyük çoğunluğu Cape Town, Port Elizabeth, Durban, Pretoria ve Johannesburg yoğunlaşmıştır. Bir çalışma izni almak için, uluslararası bir öğrenci genellikle ilk yerel dolu olamaz bir pozisyon için bir iş teklifi olması gerekir.Ancak, bazı alanlarda uzmanlık alanları ya da yüksek nitelikli uzmanlar becerileri öğrencilere bile belirli bir iş teklifi olmadan çalışma izni almak mümkün olabilir.

 

Vize

Güney Afrika okuyan uluslararası öğrencilerin okula ülkeye girmeden önce bir çalışma izni olması gerekmektedir. Bir ziyaretçinin izni geldikten sonra bir çalışma izni için takas edilemez. Bir öğrenci bir üniversitede kabul edildikten sonra, onlar kendi ülkelerinde Güney Afrika ofisinde bir çalışma izni için başvurabilirsiniz.

 

Sağlık Sigortası

Onlar kendi ülkelerinde sağlık sigortası kapsamındadır bile Uluslararası öğrenciler, Güney Afrika sağlık sigortası almaları gerekmektedir. Çalışma vizesi almak için bu kapsama belgesi gereklidir. Öğrenciler önceden tüm eğitim-öğretim yılı için ödemek zorundadır; aylık veya diğer ödemelere izin verilmez.

 

İpuçları

Güney Afrika'da kamu alışverişi ve iş için baskın dil İngilizce olmasına rağmen, ülkenin Afrikaans (Hollanda bir türevi), Ndebele, Kuzey Sotho, Sotho, Swazi, Tswana, Tsonga, Venda, Xhosa ve Zulu dahil olmak üzere 11 resmi dili vardır . Öğrenciler ülke genelinde yerli dillerde karşılaşabilirsiniz, ancak en Güney Afrikalılar birden fazla dil konuşabilen ve İngilizce yaygın olarak anlaşılmaktadır.

Güney Afrika Spor futbol, ​​rugby ve kriket olan büyük spor ile, çok popülerdir. Önemli aşağıdaki ve uluslararası varlığı ile diğer spor yüzme, golf, boks ve tenis yer almaktadır.

Güney Afrika hakkında

Güney Afrika, Atlantik ve Hint Okyanusu'nun buluştuğu Afrika kıtasının en güney ucunda yer almaktadır. Bu Namibya, Botsvana, Zimbabve, Svaziland ve Mozambik ile komşudur. Buna ek olarak, Lesotho'nun küçük bir ülke tamamen Güney Afrika içinde yer almaktadır. Güney Afrika çok çeşitli kültür ve dinlerden gelen ve çok sayıda dil konuşan 50 milyondan fazla sakinleri ev sahipliği yapmaktadır. Güney Afrika Afrika en sanayileşmiş ülke. Para birimi yaklaşık 0.1 USD bir döviz kuru olan Güney Afrika Randı (R) 'dir.

 

Iklim

Yaz Ocak ayında ve kış Temmuz ayında olan - Güney Afrika güney yarımkürede olduğu, mevsim kuzey yarımkürede bu zıt bu yüzden.Güney Afrika kıyı şeridi uzunluğu 2.500 'den fazla km, ama çok kıyı şeridi bitişik arazi daha sonra iç yüksek bir plato dönüşür ki, dağlıktır. Ülkenin kuzey kesiminde bir çöl haline gelir.

Genel olarak, Güney Afrika nispeten kuru bir iklime sahiptir ve sıcaklık dağlık arazi ve yüksek iç plato nedeniyle benzer enlemlerde ülkelere göre biraz daha düşük olma eğilimindedir. İç sıcaklık nadiren yaz aylarında 30 C derece üzerinde yükselir. Cape Town, en fazla yaz sıcaklıkları yaklaşık 26 derece C ve minimum kış sıcaklıkları yaklaşık 7 derece C.

 

Kültür

Güney Afrika kozmopolit kentsel ortamlarda ve sessiz tarihi şehirlerden tırmanma ve safari için çöller ve plajlara yürüyüş sörf ve dalış için dağlara, herkes için bir şey ile yaşam tarzları ve sahne çok çeşitli sahiptir.Bu sanat müzeleri ve sanat galerileri ve tiyatro, dans ve festival gibi etkinlikler kültürel kuruluşlar ek olarak, ziyaretçiler için önemli bir durak Johannesburg bulunan Apartheid Müzesi yer almaktadır. Müze ülkenin bazen şiddet geçmiş ve kurtarma ve uzlaşma için yolculuk içine güçlü bir fikir verir.

Güney Afrika mutfağı ağır et temelli ve barbekü hazırlık bir favori yöntemidir. Güney Afrika da giderek kaliteli şarap üreticisi olarak bilinir.

 

Yaşam Maliyeti

Güney Afrika'da yaşayan maliyeti diğer gelişmiş ülkelere göre oldukça düşüktür. Bir tek yatak odalı daire 350 $ civarında maliyeti $ - 450 $ ABD aylık ve programları başka bir 100 $ ABD kadar çalıştırın. 7 USD ve iki kişilik bir orta fiyatlı üç çeşit yemek ile ilgili ucuz bir yemek maliyeti yaklaşık 30 $ ABD bulunabilir.