Kore Cumhuriyeti

Kore Hakkında

Kore Kuzeydoğu Asya'nın ortasında bir yarımada üzerinde yer alır, Sarı Deniz batıya ve Doğu Denizi doğu etmektir. Kore yıl tarihinden geriye binlerce, son birkaç yıl içinde Kore bir tarım ekonomisi, dünyanın en sanayileşmiş ülkelerinden biri haline getirdiklerini de bir gelenek ve kültür olmasına rağmen. Kore'de büyük sanayi otomobil, gemi yapımı, kimya ve bilgi teknolojileri içerir. Kore nüfusunun yüksek eğitimli ve dünyanın en yüksek internet kullanım oranlarından birine sahiptir.

 

Iklim

Kore ıslak yaz ve soğuk bir kış dahil olmak üzere dört mevsim, yaşar. Seul, sermaye, Ocak ayında ortalama düşük sıcaklık yaklaşık -2 derece C, ve Ağustos aylarında ortalama yüksek sıcaklık 25 derece C Nem hakkında genellikle yaklaşık 70 yüzde 80 arasında değişen, yıl boyunca oldukça yüksektir.

 

Kültür

Kore özellikle şarkı, dans, güzel sanatlar ve çömlek, sanat uzun bir geleneğe sahiptir. Çok sayıda müze ve sanat galerileri ülke içinde var. Buna ek olarak, Kuzeydoğu Asya'da Kore'nin merkezi konumu sayesinde ziyaretçiler, Japonya ve Çin gibi diğer Asya ülkeleri keşfetmek için yapar. Kore mutfağı pirinç ve yan yemekler odaklanır ve birçok geleneksel gıdalar fermente soslar kullanın. Yan yemekler et, balık, turşu yemekleri, çorbalar ve sebzeler yer alıyor.


Yaşam Maliyeti

Kore'de yaşamak maliyeti, bu konut ve gıda için gidiyor çoğu ile ayda yaklaşık 1200 $ (ABD), ılımlı. Yüksek lisans programlarına katılan uluslararası öğrenciler Kore'de okurken her hafta 20 saate kadar çalışmaya uygundur. Öğrenci geçerli bir vize olduğu gibi hiçbir ek çalışma izni sürece gereklidir.