Gıda Bilimlerinde Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

İnsanlar gelecekte ne yer?

Şimdi ne yiyorlar? Yiyeceklerin tadının ardında ne var? İşlenmemiş içerikler? İşleme teknolojileri? Gıda ve gıda işleme sağlığı, güvenliği, ekolojisi ve etiği nasıl geliştirilir? Bu sizin içinse University of Helsinki Gıda Bilimleri Yüksek Lisans Programına başvurun .

Program, birincil üretimden gıda işlemeye ve tüketiciye kadar tüm gıda üretim zincirini kapsamaktadır. Gıdadaki yenilikleri ve sağlık ve güvenliği, ekolojiyi ve gıda ve gıda işleme ahlakını nasıl geliştireceğinizi araştırıyorsunuz. Ayrıca laboratuar çalışma becerilerini öğrenir ve gıda bileşimi, işleme, yapı ve mevzuat bilginizi arttırırsınız.

Ders çalışıyor

Gıda Bilimleri Yüksek Lisans Programı , tüm gıda üretimi zinciri için yenilikçi çözümler yaratma konusunda bir etki yapmanıza yardımcı olacaktır. Size gıdaların bileşimi ve işlenmesi, gıda proteinlerinin, lipidlerin ve karbonhidratların yapıları ve kimyasal reaksiyonları ile gıda mevzuatı ve gıda katkı maddelerinin güvenliği konularında geniş kapsamlı bir eğitim sunmaktadır.

Neden Gıda Bilimleri?

Gıda Bilimleri uluslararası kabul görmüş bir eğitim alanıdır ve University of Helsinki gıda araştırmaları oldukça üst sıralarda yer almaktadır. Gıda endüstrisi hem Finlandiya'da hem de uluslararası alanda 4. en önemli işverendir. Bu endüstri sürekli yeni sorunları çözmek için uzmanlar arıyor.

Gıda Bilimleri alanında bir usta olarak, şu konularda bilgi sahibi olacağınız için gıda endüstrisinin kendisini geliştirmesine ve yenilemesine yardımcı olacaksınız:

  • Kuramsal temelleri dahil olmak üzere ham maddeler ve işlemler
  • Farklı gıda bileşenleri ve gıda kalitesi üzerindeki etkileri
  • İyi kalite ve gıda güvenliği sağlayan faktörler

Gıda Bilimleri alanında yüksek lisans derecesi ile, gıda endüstrisinde bir kariyere başlayabilirsiniz; gıda, zirai veya çevresel kontrol laboratuarında; öğretmen, araştırmacı veya serbest çalışan girişimci olarak; veya devlet bakanlıklarında veya diğer uzman kuruluşlarda uzman olarak.

Yapı ve İçerik

Yüksek Lisans derecesinin kapsamı 120 kredidir (AKTS). Fakülte danışmanınızla birlikte, bir yüksek lisans tezi (30 AKTS) içeren bir yüksek lisans tezi (30 AKTS) ve gıda bilimleri ile ilgili özel alanlarda ve diğer tamamlayıcı ya da ücretsiz çalışmalarda seçtiğiniz araştırmaları içeren gıda bilimlerindeki ileri çalışmalardan (60 AKTS) oluşan kişisel bir çalışma planı hazırlayacaksınız. Ayrıca, kariyer planlaması, staj ve yurtdışındaki yüksek lisans programındaki çalışmaları da dahil edebilirsiniz.

Gıda Bilimleri Yüksek Lisans Programı , temel üretimden gıda işlemesi ve tüketicilere kadar tüm gıda üretim zincirini kapsar . Gıdadaki yenilikleri ve sağlık ve güvenlik, ekoloji ve gıda ve gıda işleme etiğinin nasıl geliştirileceğini araştırıyorsunuz. Ayrıca laboratuar çalışma becerilerini öğrenir ve gıda bileşimi, işleme, yapı ve mevzuat bilginizi arttırırsınız.

Öğretim İngilizce'dir, ancak programı Fince veya İsveççe olarak da tamamlayabilirsiniz.

Kurslar ve Öğretim

Gıda kimyası, gıda teknolojisi ve et, süt ürünleri ve tahıllar ile ilgili bilim ve teknolojide özel çalışmalar seçerek yüksek lisans derecenizi düzenleyerek kazanmak istediğiniz uzmanlık türünü etkileyebilirsiniz.

Gıda bilimlerindeki uzmanlığınızı , örneğin, gıda geliştirme, gıda güvenliği, gıda araştırma ve analiz, ekonomi, pazarlama, sürdürülebilir gıda üretimi, mikrobiyoloji, biyoteknoloji veya beslenme konularındaki çalışmalarla da tamamlayabilirsiniz.

Kurslarınız sırasında:

  • Geniş gıda bilimleri alanı teorik ve uygulamalarını ders derslerinde ve grup çalışmalarında incelemek
  • Gıda kompozisyonu, işlenmesi, yapısı ve mevzuatı konusundaki bilgilerinizi arttırın.
  • Farklı gıda bileşenleri, üretim süreçleri ve ambalajlama reaksiyonlarının hayvansal ve bitkisel gıdaların yapısını, duyusal kalitesini, sağlık ve güvenliğini nasıl etkilediğine dair bilginizi derinleştirin
  • Laboratuar çalışma becerilerini öğrenir
  • Örneğin gıda endüstrisinde eğitim alarak istihdam becerisi kazanma

Yüksek Lisans Tezi

Yüksek Lisans tezi (30 kredi) Yüksek Lisans programına dahil edilir. Teziniz mevcut literatürün gözden geçirilmesi ve deneysel bir bölümden oluşmalıdır. Gıda Bilimleri Yüksek Lisans programında tezinizi genellikle bir araştırma grubu içinde veya gıda endüstrisi ile işbirliği içinde tamamlayabilirsiniz.

Tezinde değinilen soruyu ortaya koyarken, amacınız yeni bir konu anlayışı kazanmak ve kendi problem çözme becerilerinizi geliştirmek olmalıdır. Tezinin konusu ayrıca yeni bir teknolojinin veya ürünün geliştirilmesi olabilir. Metodoloji açısından, teziniz kimya, fizik, teknoloji, biyokimya, mikrobiyoloji veya duyusal bilime dayalı olabilir.

Yüksek lisans tezini yapmak sizi bilimsel düşünme, problemlerin analizi, açıklayıcı modellerin ve hipotezlerin geliştirilmesi, deneylerin planlanması ve laboratuarda çalışılması ve / veya pilot tesis deneylerinin yapılması ve araştırma sonuçlarının ve eleştirel tartışmaların sunulması konularında eğitecektir.

Öğrenci ve Öğrenci Hayatı

Öğrenci hayatı ve özellikle de öğrenci organizasyon kültürü Finlandiya'da son derece zengin ve çeşitlidir. Ayrıca University of Helsinki öğrenci topluluğu çok aktif.

Fakülte ve konu organizasyonlarından siyasi ve toplumsal organizasyonlara, koro ve orkestralardan spor ve oyun kulüplerine kadar University of Helsinki Öğrenci Birliği (HYY) bünyesinde 250'den fazla öğrenci kuruluşu faaliyet göstermektedir. Faaliyetleri yıldönümü kutlamaları, akademik akşam yemeği partileri, kültürel etkinlikler, buluşmalar ve gezilerdir.

Bir öğrenci ve Öğrenci Birliği (HYY) üyesi olarak, birçok avantaj ve hizmetten yararlanma hakkınız vardır. Örneğin, uygun fiyatlı öğrenci konutları, temel sağlık hizmetleri, spor tesisleri ve öğrenci fiyatlı yemekler. Ayrıca, örneğin ülke genelindeki toplu taşıma ücretlerinde çok sayıda indirim elde edersiniz.

Kariyer

Gıda endüstrisi hem Finlandiya'da hem de uluslararası alanda 4. en önemli işverendir. Bu endüstri sürekli yeni sorunları çözmek için uzmanlar arıyor. Gıda Bilimleri alanında yüksek lisans derecesi ile, gıda endüstrisinde bir kariyere başlayabilir ya da doktora düzeyinde çalışmalar ve daha sonra araştırma pozisyonlarında ilerleyebilirsiniz.

Son Güncelleme Kas 2019

Okul Hakkında

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Devamını oku

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Daha Az