Gıda Kalite Ve Güvenlik Msc

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

⚡️ Coronavirus (COVID-19) güncellemesi

Programları geçici olarak sanal öğrenim sınıflarına dönüştürdük, böylece planlanan tüm öğretim çevrimiçi olarak gerçekleştirilebilir. Programlar Kasım 2020'de başlayacak ve gerekirse çevrimiçi eğitim verecek ve ardından kampüs içi öğrenime geçecektir.

Gıda temelde diğer mallardan farklıdır: Canlı olan veya hala yaşayan organizmalardan (parçalarından) oluşur. Bileşiminin daha yüksek karmaşıklığına ve başlangıç malzemelerindeki varyasyona ek olarak, bu, üretim, nakliye ve depolama sırasında daha büyük bir değişkenlik riski ile sonuçlanır. Mümkün olduğu kadar çok insana kaliteli ve sağlıklı gıda ile en sürdürülebilir şekilde nasıl tedarik edebiliriz? Bu ve benzeri soruları yüksek lisans programı "Gıda Kalitesi ve Güvenliği" nde ele alacaksınız.

Gıda kalitesi ve güvenliği araştırma alanı hızla değişmektedir. Dünya nüfusu artıyor ve küreselleşme yaşam tarzlarını ve diyetleri değiştiriyor. Biyokimyasal analitik, modern sensör teknolojisi, akıllı veri işleme ve yetiştirme yöntemlerindeki yenilikler şu anda heyecan verici yeni fırsatlar sunuyor. Aynı zamanda, gıda üretimi ve dağıtımında sürdürülebilirlik talebi artıyor ve karmaşık üretim ve tedarik zincirlerinde, örneğin "gıda skandalları" ile sonuçlanan sorunlar, tüketiciler arasında yüksek hassasiyet ve belirsizlik seviyeleri ortaya çıkarıyor.

138061_LabormitBohnenundReis_Keystone.jpg

Yüksek Lisans Programı Profili

Programda öğretilen temel yetkinlikler, mezun olan Yüksek Lisans öğrencilerimizin gıda kalitesi ve güvenliği alanındaki sorunları bütünleştirici, disiplinler arası bir bakış açısıyla anlamalarını ve çözmelerini sağlayacaktır. Bu amaçla ders, yaşam bilimi odağını (örneğin, mahsullerin ve çiftlik hayvanlarının biyolojisi, gıda mikrobiyolojisi, insan beslenmesi, analitik yöntemler, gıda biyokimyası) yasal ve ekonomik çalışmalardan yaklaşık eşit payla birleştiren tasarımda disiplinlerarasıdır.

138060_CourseStructure.jpg

İstihdam Alanları

Gıda kalitesi ve güvenliği ile ilgili sorular hızlı bir şekilde gelişen bir araştırma alanıdır ve bu nedenle gelecekteki uzmanlardan yüksek derecede esneklik ve uyarlanabilirlik talep edecektir. Yüksek lisans programı "Gıda Kalitesi ve Güvenliği" mezunu olarak, araştırma sektöründe kariyer yanı sıra gıda endüstrisinde, yetkililerde, medyada ve diğer politika, yönetim ve iş alanlarında lider pozisyonları için nitelikli .

Kulmbach Kampüsü'ndeki Bayreuth Ruhu

Üniversitenin Yaşam Bilimleri Fakültesi, yakındaki Kulmbach kasabasındadır. Sadece uluslararası faaliyet gösteren birkaç gıda şirketine değil, aynı zamanda Max Rubner Enstitüsü, Gıda Güvenliği ve Veterinerlik için Bavyera Kontrol Kurumu, Devlet Gıda Teknolojisi Teknik Koleji, Beslenme Yeterlilik Merkezi ve Kulmbach Klinik Merkezi'ne ev sahipliği yapmaktadır. . Tüm bu organlar çeşitli araştırma projelerinde ve Fakülte öğretim faaliyetlerinde yer almaktadır.

Kabul şartları

  • Kabul şartı, doğa bilimleri veya yaşam bilimleri alanında lisans derecesi (veya eşdeğeri) olup, Almanca notu "2.5" veya daha yüksektir.
  • İleri İngilizce dil becerileri (Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi temel alınarak en az C1 seviyesi) ve kanıtlanmış Almanca dil becerileri (A1).
  • Başvuru mektubunuzda kısaca belirtilmesi gereken ortalamanın üzerinde disiplinlerarası ilgi.

Kabul prosedürü

Kalifikasyonunuz bir yetenek değerlendirme sürecinde değerlendirilecektir. Öğrenci kabulü kararı, alınan başvurulara göre (iki aşamalı yetenek testi) bir komite tarafından verilir. Kabul koşulları, University of Bayreuth VII. Fakülte'nin ana sayfasında genel başvuru bilgileriyle birlikte listelenmiştir.

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, o ... Devamını oku

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, our top priorities are individual supervision, maintaining high academic standards, and creating programmes of study that take current research into account. Our interdisciplinary focus and the innovative collaboration between many of our disciplines are key features of Bayreuth’s research culture. Daha Az