Gıda Kalite Ve Güvenlik Msc

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Gıda temelde diğer mallardan farklıdır: Canlı olan veya hala yaşayan organizmalardan (parçalarından) oluşur. Bileşiminin daha yüksek karmaşıklığına ve başlangıç malzemelerindeki varyasyona ek olarak, bu, üretim, nakliye ve depolama sırasında daha büyük bir değişkenlik riski ile sonuçlanır. Mümkün olduğu kadar çok insana kaliteli ve sağlıklı gıda ile en sürdürülebilir şekilde nasıl tedarik edebiliriz? Bu ve benzeri soruları yüksek lisans programı "Gıda Kalitesi ve Güvenliği" nde ele alacaksınız.

Gıda kalitesi ve güvenliği araştırma alanı hızla değişmektedir. Dünya nüfusu artıyor ve küreselleşme yaşam tarzlarını ve diyetleri değiştiriyor. Biyokimyasal analitik, modern sensör teknolojisi, akıllı veri işleme ve yetiştirme yöntemlerindeki yenilikler şu anda heyecan verici yeni fırsatlar sunuyor. Aynı zamanda, gıda üretimi ve dağıtımında sürdürülebilirlik talebi artıyor ve karmaşık üretim ve tedarik zincirlerinde, örneğin "gıda skandalları" ile sonuçlanan sorunlar, tüketiciler arasında yüksek hassasiyet ve belirsizlik seviyeleri ortaya çıkarıyor.

Yüksek Lisans Programı Profili

Programda öğretilen temel yeterlilikler mezunlarımız Yüksek Lisans öğrencilerinin gıda kalitesi ve güvenliği alanındaki sorunları bütüncül, disiplinler arası bir bakış açısıyla anlamalarını ve çözmelerini sağlayacaktır. Bu amaçla, ders tasarımda disiplinler arasıdır ve yaşam bilimi odağını (örneğin, ürünlerin ve çiftlik hayvanlarının biyolojisi, gıda mikrobiyolojisi, insan beslenmesi, analitik yöntemler, gıda biyokimyası) yaklaşık eşit yasal ve ekonomik çalışmalarla birleştirir. Yüksek lisans programının modülleri Gıda Biyolojisi ve Biyokimyası, İnsan Biyolojisi, Gıda Kimyası, Veri Bilimi / Biyoinformatik / İstatistik, Gıda Hukuku, Gıda Ticareti Hukuku, Güvenlik ve Risk Yönetimi Hukuku, Kalite Yönetimi, Gıda Tedarik Zinciri Yönetimi ve Bilim İletişimi'nden oluşmaktadır. .

İstihdam Alanları

Gıda kalitesi ve güvenliği ile ilgili sorular hızlı bir şekilde gelişen bir araştırma alanıdır ve bu nedenle gelecekteki uzmanlardan yüksek derecede esneklik ve uyarlanabilirlik talep edecektir. Yüksek lisans programı "Gıda Kalitesi ve Güvenliği" mezunu olarak, araştırma sektöründe kariyer yanı sıra gıda endüstrisinde, yetkililerde, medyada ve diğer politika, yönetim ve iş alanlarında lider pozisyonları için nitelikli .

Kulmbach Kampüsü'ndeki Bayreuth Ruhu

Üniversitenin Yaşam Bilimleri Fakültesi, yakındaki Kulmbach kasabasındadır. Sadece uluslararası faaliyet gösteren birkaç gıda şirketine değil, aynı zamanda Max Rubner Enstitüsü, Gıda Güvenliği ve Veterinerlik için Bavyera Kontrol Kurumu, Devlet Gıda Teknolojisi Teknik Koleji, Beslenme Yeterlilik Merkezi ve Kulmbach Klinik Merkezi'ne ev sahipliği yapmaktadır. . Tüm bu organlar çeşitli araştırma projelerinde ve Fakülte öğretim faaliyetlerinde yer almaktadır.

Kabul şartları

  • Kabul şartı, doğa bilimleri veya yaşam bilimleri alanında lisans derecesi (veya eşdeğeri) olup, Almanca notu "2.5" veya daha yüksektir.
  • İleri İngilizce dil becerileri (Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi temel alınarak en az C1 seviyesi) ve kanıtlanmış Almanca dil becerileri (A1).
  • Başvuru mektubunuzda kısaca belirtilmesi gereken ortalamanın üzerinde disiplinlerarası ilgi.

Kabul prosedürü

Kalifikasyonunuz bir yetenek değerlendirme sürecinde değerlendirilecektir. Öğrencilerin kabulüne ilişkin karar, alınan başvurular temelinde bir komite tarafından verilir (iki aşamalı yetenek testi). Kabul koşulları University of Bayreuth VII Fakültesinin ana sayfasında genel başvuru bilgileri ile birlikte listelenmiştir.

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, o ... Devamını oku

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, our top priorities are individual supervision, maintaining high academic standards, and creating programmes of study that take current research into account. Our interdisciplinary focus and the innovative collaboration between many of our disciplines are key features of Bayreuth’s research culture. Daha Az