Gıda Sistemlerinde Bilim Ustası

Genel

6 konum mevcut

Program açıklaması

Gıda Sistemlerinde amiral gemisi olan Yüksek Lisans programı, EIT Food gıda sektörü için en üst düzeyde yetenek geliştirme konusundaki eşsiz bir EIT Food . Program, gıda sektöründe etkili yenilikçiler ve girişimciler olmak için gerekli becerilerin bir araya getirilmesi ve her öğrencinin bireysel kariyer Pathway uyarlanmış temel teknik becerilerin bir araya getirilmesi üzerine kuruludur.

Programın yaklaşımı, öğrencilerin kariyer hedeflerine uyacak şekilde, farklı Avrupa Üniversitelerindeki çok çeşitli profillerden çalışma Pathways seçebilmeleri konusunda benzersizdir.

Entegre Gıda Sistemleri Yüksek Lisansı , Gıda sektöründe yenilikçi ve girişimci olmak için gerekli olan beceri, yetkinlik ve bilgi birikimi ile yeni nesil bir üst yetenek sağlayacak. Yüksek Lisans derecesi sektördeki bir takım zorlukların üstesinden gelen, sınıfın en iyisi olan yenilikçi bir eğitim programı sağlayacaktır - sanayinin programın geliştirilmesi ve uygulanmasında işbirliği, kilit istihdam edilebilirlik kriterlerinin güvence altına alınmasını ve öğrencilerin kaynaklara ve içgörülere erişmelerini sağlar. hem sanayi ortakları hem de girişimcilik girişimleri. Temel bir özellik olarak coğrafi ve örgütsel hareketlilik ile öğrenciler, üç farklı üniversitede okuyacaklar ve gıda sektörü anlayışlarını arttırmak için çeşitli organizasyon ortamlarına maruz kalacaklar. Sürdürülebilirlik, mevcut ve gelecekteki zorlukları ortaya çıkarmayı ve çok yaratıcı çözümlere ilham vermeyi düşünen sistemlere odaklanmaktadır.

2020 sonbaharında ilk öğrenci alımı için beş akademik ortak (Hohenheim Üniversitesi, Torino Üniversitesi, Varşova Üniversitesi, Madrid Otonom Üniversitesi ve Okuma Üniversitesi) bireysel profilli dönem parkurları sunacak.

Bir dizi katılım ücreti feragat öğrenciler için geçerli olacak.

Dersin amacı

“Gıda Sistemlerinde Usta” Programı ( MFS ), EIT Food pan-European ortak ağından akademik kurumlar ve endüstriyel ortaklar tarafından düzenlenen entegre bir lisansüstü programıdır. Amacı, öğrencileri yiyecek sisteminin gelecekteki bir dönüşümüne yönlendirmek ve gelecekteki çalışan şirketlerin rekabet edebilirliğini artırmaktır. MFS programı, öğrencilere her biri gıda sisteminin belirli alanlarına odaklanan farklı dönemler blokları sağlayan üç akademik kurumda ardışık çalışma imkanı sağlayarak, bütünleşik bir değer zinciri olarak gıda sistemi hakkında derin bir bilgi birikimini teşvik etmektedir. Bu, bir ortak mentorlu proje / tez çalışması ve endüstriyel ortaklar tarafından sunulan akademik olmayan etkinliklerle birleştirilir.

Katılan altı üniversite, gıda sisteminin belirli alanlarını kapsayan farklı derinlemesine bloklar geliştirmiştir. Bu blokların veya izlerin üçünü birleştirerek, öğrenciler çeşitli iz kombinasyonları (örneğin birincil üretim gıda işleme tüketici bilimleri veya gıda üretimi lojistik sayısallaştırma) yoluyla gıda sistemi hakkında entegre bir bilgi edinirler. Ek olarak, endüstriyel ortak sitelerdeki pan-Avrupa faaliyetleri, uluslararası kohortun birleştirilmesini sağlayacak ve EIT Food tarafından sunulan mezun etkinlikleriyle uluslararası mezunlar ağı kurulmasını kolaylaştıracak. Program, bütünüyle gıda sistemini kapsayan bir sınıf öğrencisi yaratacak, aynı zamanda, bütünsel bir sistem tipi bilgiye sahip olan mezunlar ile birlikte, becerilerin düzenlenmesi, aynı zamanda, gıda sistemlerini kişiselleştirerek seçici bilgi sağlama belirli bir yüksek lisans programı.

Kim için

Program, daha önce ilgili bir disiplinde bir derece almış, ancak çeşitli disiplinlere dayalı bir geçmişe sahip olan seçkin bir öğrenci grubunu hedeflemektedir. Kişiselleştirilmiş çalışma planlarıyla, gıda sisteminin farklı yönlerinin benzersiz bir entegrasyonunu sağlayarak yeni bir gıda girişimcisi türü haline gelir.

MFS , ileri düzeydeki bilgilerin diğer disiplinlerden aktarılmasını teşvik etmek için farklı akademik geçmişlere sahip mükemmel öğrencileri gıda sektörüne çeker. Öğrencilerden, yarın tüketicileri ve vatandaşları için yeni çözümler ile birlikte farklı bakış açıları getirebilecek yaratıcı liderler ve ekip kurucuları olmaları beklenmektedir. Program bunu, öğrencilerin EIT Food ortaklık ağı üzerinden “öğrenme ve deneysel” bir yolculuğa çıkmalarını sağlayarak gerçekleştirecek.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

As a Knowledge and Innovation Community (KIC) of the European Institute of Innovation and Technology (EIT), EIT Food connects partners from leading businesses, universities, research centres and insti ... Devamını oku

As a Knowledge and Innovation Community (KIC) of the European Institute of Innovation and Technology (EIT), EIT Food connects partners from leading businesses, universities, research centres and institutes across 13 countries in Europe and from the entire food value chain. Daha Az
Leuven , Varşova , Stuttgart , Torino , Okuma , Belfast , Madrid + 6 Daha fazla Daha az