Gıda ve şarap Süreçlerinde Mikrobiyoloji ve Fizikokimya Yüksek Lisans Programı (MP2)

Genel

Program açıklaması

MP2, gıda ve şarap işlemlerinde uygulanan Mikrobiyoloji ve fiziko-kimya üzerine yoğunlaşan 2 yıllık, kursa dayalı, tam zamanlı uluslararası bir araştırma Yüksek Lisans derecesidir. Bu yüksek lisans gelecekteki araştırmacılar ve gıda ve şarap bilimi ve endüstrisi yöneticileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Program Açıklaması

Güçlü bir uluslararası hareketliliğe sahip olacaksınız. Bir dönem birinci yılda Fransa dışında olacak ve birincisi ikinci yılda mümkün olacak. Aşağıdaki modüller bu programda sunulanların göstergesidir. Bu liste mevcut organizasyona dayanmaktadır ve gıda endüstrisindeki yeni ihtiyaçlara cevap olarak yıldan yıla değişebilir.

Müfredat

112903_Micocurriculum.jpg

Gelecekteki kariyer umutları

Bu Yüksek Lisans Derecesi, öğrencilere bir meslek için akademik laboratuarlarda, araştırma enstitülerinde veya

Giriş koşulları

Adayların biyoloji, gıda bilimi, kimya, fiziksel kimya veya mühendislik bilimlerinde lisans veya eşdeğeri (180 AKTS) olması gerekir. Biyoloji, kimya veya fiziksel kimya ile ilgili Yüksek Lisans Derecesi veya eşdeğeri (240 AKTS) tamamlayanlar doğrudan 2. yıla başvurabilirler.

İngilizcenin anadili olmayan veya İngilizce dilini öğrenmemiş adayların İngilizce seviyelerini onaylamak için sertifika vermeleri gerekecektir. Aşağıdaki sınavlar gerekli İngilizce seviyesinin bir sertifikası olarak kabul edilecektir:

 • CECRL: minimum B2 seviyesi
 • TOEFL: Minimum 87 puan
 • TOEIC: minimum 785 puan
 • BULATS: Minimum 60 puan
 • Cambridge'in İlk Sertifika İngilizce'si
 • Parlak Dil Testi: seviye 3 minimum

İngilizce, anadili olan veya Lisans Diploması süresince İngilizce'yi en az bir dönem doğrulayan adaylar için böyle bir belge gerekli değildir. Ancak, her iki durumda da adaylar başvuru dosyasında kesinlikle belirtmelidir.

Başvuru dosyası “tamamlandı” olarak değerlendirildiğinde, seçim için çeşitli kriterler dikkate alınacaktır:

 • Üniversite seviyesi (notlar).
 • Sektöre olan yoğun ilgi, dosyanızı değerlendiriyor. Bu ilgi, bu alandaki deneyimlerle (staj, proje ve deneyimler) gösterilebilir ve / veya kapak mektubunda açıklanabilir. Çalışmalarınızı geri almayı veya çalışma alanınızı değiştirmeyi planlıyorsanız, bu daha da önemli olacaktır.
 • Profesyonel proje.

Başvuru prosedürü

Fransızca diplomasına sahip öğrenciler, 21 Nisan 2019 - 21 Haziran 2019 tarihleri arasında e-aday olarak başvurabilirler.

Avrupa Birliği ülkeleri, Avrupa Ekonomik Bölgesi ülkeleri veya İsviçre Konfederasyonu vatandaşı olan adaylar:

UBFC uygulama portalı üzerinden başvurunuz.

 • Açılış tarihi: 14 Şubat 2019
 • Son teslim tarihi: 21 Haziran 2019

Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Bölgesi ve İsviçre Konfederasyonu Dışındaki ülkelerin milliyetine sahip olan ve bir Kampus Fransa ofisi ile aşağıdaki ülkelerden birinde yaşayan adaylar:

Cezayir, Arjantin, Benin, Brezilya, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Şili, Çin, Kolombiya, Komor Adaları, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Cibuti, Mısır, Gabon, Hindistan, Endonezya, İran, Fildişi Sahili, Japonya, Kuveyt, Lübnan, Madagaskar, Mali, Moritanya, Mauritius, Meksika, Fas, Peru, Kongo Cumhuriyeti, Gine Cumhuriyeti (Gine-Conakry), Rusya, Senegal, Singapur, Güney Kore, Suriye, Tayvan, Togo, Tunus, Türkiye, ABD, Vietnam .

UBFC uygulama portalı üzerinden başvur

 • Açılış tarihi: 14 Şubat 2019
 • Son teslim tarihi: 21 Haziran 2019

Resmi bir kabul bildirimi alırsanız, ikamet ettiğiniz ülkenin Campus France web sitesinde bir hesap oluşturmanız ve bu dosyaları «Je suis accepté» veya «Kabul edildim» sekmesinden doldurup vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Diğer tüm ülkelerden gelen adaylar:

UBFC uygulama portalı üzerinden başvur

 • Açılış tarihi: 14 Şubat 2019
 • Son teslim tarihi: 21 Haziran 2019

yardımlar

Fransa’nın yüksek öğretim sisteminde yeni bir reform uygulanmıştır: 2019’dan başlayarak, Avrupa ekonomik alanı içinde bir ülke vatandaşı olmayan uluslararası öğrenciler ya da bir Fransız yüksek öğretim kursuna ilk kez kayıt yaptıran İsviçre’de belirli ücretler ödemek zorunda kalacak ( oluşumun gerçek maliyetinin üçte birine eşdeğer). Bu tutarlar bir Yüksek Lisans veya Doktora için 3770 € 'ya eşittir.

Burs bağışları her yıl Bourgogne-Franche-Comté Üniversitesi (2018'de 25 bağış) tarafından yüksek kaliteli yabancı öğrencilere verilmektedir. Ayrıca çok çeşitli finansman programlarına da erişebilirler (Fransız elçiliklerinden gelen hibeler, AUF bursları vb.).

Yabancı öğrenciler (AB dışından), VISA'larını almak için asgari mali kaynakları haklı çıkarmak zorunda kalacaklar: Fransa'da harcanan her ay için en az 615 € (10 ay).

Son Güncelleme Ağu 2019

Okul Hakkında

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic go ... Devamını oku

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic goals are to foster Excellence and Internationalization of BFC Higher Education and Research; increase attractiveness for national & international Students, Professors & Researchers; develop Innovation, Transfer and socioeconomic Partnerships. Daha Az
Besançon , Dijon + 1 Daha fazla Daha az