Gelişmiş İnşaat ve Yapı Mühendisliği Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu teknik odaklı Yüksek Lisans programı size ihtiyacınız olan derinlemesine bilgi sağlar:

 • Yenilikçi yapılar tasarlayın
 • Yapılı ortamda inşaat yönetme
 • Depremlerin ve zemin zorluklarının etkilerini ele alın

Teknik bilgilerini güçlendirmek ve sektördeki kariyer potansiyelini arttırmak isteyen lisans derecesine sahip adaylar için uygundur.

En son teori ve pratiği öğretmenizi sağlayacak şekilde araştırmaya aktif personel tarafından eğitim verilecektir. Aynı zamanda devam eden araştırma projeleri üzerinde çalışmak için fırsatlara sahip olacağınız anlamına gelir.

Gerçek projeler için tasarımlar geliştirerek pratik yapacaksınız. Tasarım projesi modülünde, Endüstri Kraliyet Mühendislik Akademisi ziyaret profesörü tarafından Arup’tan yönlendirileceksiniz.

Program, güçlü endüstri bağlantılarımız tarafından desteklenmektedir. Mühendislik Fakültesi, mühendislik sektörünün önde gelen kuruluşlarından müfredat geliştirme ve araştırma hakkında bilgi veren temsilcilerden oluşan bir Endüstri Danışma Kuruluna sahiptir. Kurulun birkaç üyesi konferanslar veriyor, saha ziyaretleri yapıyor ve öğrencilerimizi eğitiyor ve potansiyel olarak istihdam ediyor.

Profesyonel akreditasyon

Bu derece Ortak Mühendisler Kurulu (JBM: İnşaat Mühendisleri Enstitüsü, İnşaat Mühendisleri Enstitüsü, Karayolu Mühendisleri Enstitüsü ve Chartered Karayolları ve Ulaşım Kurumu) tarafından Yetkili Mühendis için İleri Öğrenim gereksinimlerini karşılamaktadır. (CEng) Akredite CEng (Kısmi) BEng (Hons) veya Akredite IEng (Tam) BEng / BSc (Hons) lisans derecesi almış olan adaylar için.

Giriş koşulları

 • Ilgili disiplinde bir ikinci sınıf Onur derecesi veya eşdeğeri.
 • Normal giriş şartlarını yerine getirmeyen ancak ilgili alanda geniş endüstriyel deneyime sahip olan adaylar bireysel olarak değerlendirilmektedir.

Ek giriş şartları

 • Fizik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri derecesine sahip adayların matematik ve fizik ile ilgili geçmişe sahip başvuruları memnuniyetle karşılar.
 • Normal giriş şartlarını yerine getirmeyen ancak ilgili alanlarda geniş endüstriyel deneyime sahip olan adaylar bireysel olarak değerlendirilecektir.

İngilizce dil gereksinimleri

 • IELTS 6.0 veya eşdeğeri

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

Program, öğrencilere inşaat ve yapı mühendisliği ile ilgili özgün düşünce ve problem analizi için gerekli olan ileri teorik bilgi, kavram ve becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır.

Lütfen, 2020 girişi için modül bilgilerinin değişebileceğini unutmayın.

Modüller

çekirdek

 • Büyük Veri Sistemleri ve Analizleri (COS7006-B)
 • Gelişmiş Geoteknik (CSE7009-B)
 • İnşaat Yönetimi (CSE7008-B)
 • İnşaat Yönetimi (CSE7008-B)
 • Gelişmiş Yapısal Tasarım (CSE7014-B)
 • MSc Projesi (ENG7002-E)

seçenek

 • Yapısal Dinamik ve Deprem Mühendisliği (CSE7010-B)
 • Su ve Atık Su Arıtma (CSE7013-B)
 • Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği ve Sonlu Elemanlar Yöntemleri (CSE7012-B)
 • Risk Değerlendirmesi ve Yönetimi (ENB7007-B)
 • Tedarik Zinciri Yönetimi ve Üretimi (ENB7008-B)

Öğrenme ve değerlendirme

Öğretim yöntemleri arasında resmi anlatımlar, vaka çalışmaları, öğretici alıştırmalar, pratik gösteriler, yönlendirmeli öğrenme ve grup ve bireysel çalışma yer alır.

Modüller yazılı sınavlar, sınıf testleri, analitik ve deneysel ödevler ve sunumlar ile değerlendirilir.

tesisler

Aşağıdakiler gibi benzersiz öğretim ve araştırma laboratuvarı olanakları sunuyoruz:

 • Ağır yapılar
 • Jeoteknik
 • Hidrolik
 • çevre

Geotechnics and Environmental Engineering gibi diğer iyi donanımlı laboratuar olanaklarına ek olarak, İngiltere'deki belki de en büyük Ağır Yapılar ve Su Laboratuarına sahibiz.

Projeniz için standart dışı, benzersiz test ekipmanı kullanma şansınız olacak.

Öğrenciler, tüm uzman inşaat mühendisliği yazılımı ile donatılmış modern bilgisayar odalarına erişebilirler.

Ücretler, finans ve burslar

Öğrenim ücretleri

 • Ev / AB: yıllık 8.570 £
 • Uluslararası: yıllık 19,890 £

Burslar

Her yıl akademik mükemmellik, kişisel koşullar veya ekonomik zorluklar temelinde İngiltere, AB ve uluslararası öğrencilere geri ödemesiz sayısız burs veriyoruz.

Kariyer desteği

Üniversite, öğrencilerin istihdam edilebilirliğini geliştirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmaya adamıştır ve bu, birçok programın ayrılmaz bir parçasıdır. Uzmanlık desteği, kurs süresince yarı zamanlı iş bulma, yerleşimler, tatil çalışmaları ve mezun işlerini bulma gibi yardımlar da dahil olmak üzere, Kariyer ve İstihdam Hizmetleri hizmetlerinden yararlanılabilir. Öğrencilerin bu desteğe erken bir aşamada erişmeleri ve Kariyer web sitesinde kapsamlı kaynakları kullanmaları teşvik edilir.

Uzman danışmanlarla seçeneklerin tartışılması, seçenekleri araştırıp iş bulma becerilerini geliştirerek planların netleştirilmesine yardımcı olur. Programlarımızın çoğunda, Kariyer Gelişim Danışmanları tarafından müfredata veya özel olarak düzenlenmiş atölye çalışmalarına doğrudan girdi vardır.

Kariyer olasılıkları

İnşaat Mühendisleri hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde kilit aktörlerdir. Sürdürülebilir altyapılarımızı planlıyor, tasarlıyor, işletiyor ve sürdürüyorlar. Mevcut ve gelecek nesiller için yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla malzemelerin, kaynakların ve enerjinin sürdürülebilir kullanımı inşaat ve yapı mühendisleri için kilit bir amaçtır.

Bu alanda bulunanların, rekabet edebilmek için lisans derecelerini geliştirmeleri ve bilgi tabanını arttırmaları gerekmektedir. Bu program size bu rekabet avantajını sağlamak için tasarlanmıştır.

Mezunlar, danışmanlık veya müteahhitlik, inşaat, hizmet sağlayıcılar (su, gaz veya elektrik şirketleri gibi), demiryolları ve diğer birçok alan gibi geniş bir sektör yelpazesine girmek için donatılmıştır.

Eğitim desteği

Açık kapı politikasını sürdüren personel üyeleri tarafından herkesin değer verdiği ve ilgilendiği nispeten küçük bir öğrenci topluluğuna katılacaksınız. Çalışmalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için size özel danışmanlık ve destek alacaksınız.

Öğrenciler ve akademisyenler, sanayiciler ve meslek kuruluşları arasındaki etkileşimin akademik olmayan bir platformunu sağlayan, çok aktif bir öğrenci liderliğindeki İnşaat Mühendisliği Topluluğu'na (CivSoc) sahibiz. CivSoc her yıl çeşitli görüşmeler, saha ziyaretleri ve turnuvalar düzenler.

Tüm öğrenciler için kişisel bir öğretmen, öğretmen grupları için düzenli irtibat saatleri ve her zaman herhangi bir sorunuzla ilgili yardım almaya ve tavsiyelerde bulunmaya hazır olan destekleyici öğrenci servis ekiplerimiz dahil tüm öğrencilerimiz için güçlü pastoral bakım taahhüdümüz var. gerekir.

Öğretilen oturumlar aracılığıyla standart çalışma desteğine ek olarak, Sanal Öğrenme Ortamımız öğrencilerin 7/24 dünyanın her yerinden kaynaklara erişmelerine, grup çalışmalarına katılmalarını ve iş göndermelerini sağlar.

Üniversite merkezi hizmetleri, lisans programlarımızda yolculuklarında her konuda öğrencilere yardımcı olmak için destek ekipleri bakımından zengindir. Kariyer ve İstihdam Hizmetimizden, güçlü Öğrenci Birliğimizden, profesyonel ve verimli Öğrenci Finansman ekibimize kadar her zaman sizi desteklemeye ve ihtiyacınız olan cevapları size sunmaya hazır dost yüzler vardır.

Araştırma

Modüllerin öğretilmesi, en son teoriyi, yenilikleri ve endüstrinin en iyi uygulamalarını öğrenmenizi sağlayacak şekilde, personelin araştırma uzmanlığıyla iyi bir uyum içindedir.

Öğrencilerin, özellikle yüksek lisans teziniz için araştırma ekiplerimizle çalışma fırsatları vardır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Devamını oku

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Daha Az