Gelişmiş ana hava navigasyon sistemi mühendisliği ve operasyon (ms Anseo)

Genel

Program açıklaması

Sürekli iyileştirme ve teknolojik evrimler, hava taşıma işleri karşılamak için yüksek lisans programının adaptasyonu üzerinde politikasının bir parçası olarak, küresel Hava Seyrüsefer Sanayi ihtiyaçlarına daha iyi cevap, ENAC yeni Gelişmiş Yüksek Lisans Hava Seyrüsefer Sistemi Mühendislik ve Operasyonlar oluşturduğunuz MS havacılık ve Hava Trafik Yönetimi, MS Hava Yer İşbirlikçi Sistem Mühendisliği ve MS Haberleşme Navigasyon Gözetimi: 3 eski gelişmiş ustaları değiştirir.

on-toprak (haberleşme sistemleri, navigasyon sistemleri, gözetleme sistemleri, otomatik hava trafik kontrol sistemleri), on-board (Uydu ve aviyonik: MS Anseo Hava Seyrüsefer sistemleri sistematik ve küresel bir yaklaşım sunarak, eski ustaların konularını entegre sistemleri) ve operasyonel yöntemler (Hava Trafik Yönetimi).

MS Anseo Amaçları:

Ticari hava taşımacılığı İş en gerçekçi tahminlerine göre 20 yıl önce iki katına çıkacaktır. Bu nedenle ICAO, Devletler, Sivil Havacılık Yetkilileri kavramanız gerekir ve teknik ve kurulması ve etkin bir küresel hava seyrüsefer hizmetleri sistemi uygulayan, onların farklı fazlara daha entegre bir uçuş yönetim tarafından hava trafik büyümesini emici bekletme azaltarak operasyonel bu büyüme hazırlamak eko-etkin yörüngeleri için yere veya uçuş esnasında kez, ve uygulama yeni optimize operasyonel kavramlar.

Eğitim programı hedefleri

ATM, CNS / GNSS ve Aviyonik: üç operasyonel seçenekleri açılan yeni gelişmiş master "Hava Seyrüsefer Sistemleri Mühendislik ve Operasyonlar", MS Anseo, eşsiz ve entegre bir program üzerinde Ai Navigasyon Sistemi sistemik yaklaşıma dayanmaktadır. MS Anseo rolü dünya çapında Hava Taşımacılığı zorlukları Hava Seyrüsefer Sistemi toplantıyı geliştirmek ve işletmek kadar yapılacak güncel beceri ve enine bilgi sağlayarak Hava Seyrüsefer Sistemleri uzmanlardan oluşan bir yeni nesil yetiştirmektir.

MS Anseo gelecekteki mezunları geliştirmek veya teknik Hava Seyrüsefer Sistemi geliştirmek için disiplinler arası takımların yöneticileri nitelikli olacaktır alt sistemleri düzeyinde (uçak, toprak, hava trafik yönetimi) veya mimarlık sistemde bu alt sistemler arasındaki etkileşimleri entegre edip .
yüksek teknikler izleme sayesinde, küresel Hava Seyrüsefer Sistemi hukuki ve yönetmelikler farkındalık, onlar ekipman seviyesinde veya sistem seviyesinde olup olmadığını, sistem evrim optimize etmek, izlemek, ya da operasyonel ve teknik yol önermek mümkün olacak haritalar ve geliştirme ve operasyonel standartlar tanımlamak için kullanılır.
Yani, onları geliştirmek için izin kıdemli veya mesleki yaşamlarında, MS Anseo, mezuniyet, teknik Hava Seyrüsefer sistemleri karmaşıklığı anlamak sonra, onlara en iyi demektir verecek onların ilk yıllarında genç mühendisler için olup olmadığını uyarlanmış çözümler, kararlar ve dünya çapında genel hedefleri tatmin kendi özel ihtiyaçlarını karşılamak en uygun teknik ve operasyonel bir seçim almak.

seçenek "ATM" Gelişmekte olan ve hava taşımacılığı çeşitli aktörler arasındaki etkileşimlerin bir bilgimizin hava navigasyon sistemleri ve hava trafik yönetimi operasyonlarının operasyonel verimliliği artırmak için geleceğin mühendislerine hazırlar.

seçenek "Aviyonik" Tasarlama, geliştirme, entegre ya da test, yanı sıra herhangi bir aviyonik sistemlerinin belgelendirilmesi veya bakım için gelecek mühendis hazırlar, yasal, düzenleyici, teknik ve operasyonel ilişkili yönlerini kendi kapsamlı mastering için teşekkürler.

seçeneği "CNS / GNSS" , Yasal, düzenleyici teknik ve operasyonel onların kapsamlı mastering sayesinde iletişim, navigasyon (dahil GNSS) ve gözetimi gibi hava seyrüsefer hizmetleri, sağlamak gelişmiş sistemleri, teknik altyapının geliştirilmesi, uygulanması için geleceğin mühendis hazırlar ve uydu özellikle navigasyon sistemleri ilişkili yönleri.

ATM havacılık elektroniği CNS / GNSS İşverenler İşler veya pozisyonları
X X X ATM, Aviyonik, Hava Seyrüsefer Sistemleri Üreticileri Teknik proje yöneticileri, Ar-Ge mühendisleri, tasarımcılar, test yöneticileri, bilgisayar tasarımcıları, sistem entegrasyonu ya da doğrulama mühendisleri
X X X Havayolları Bakım yöneticileri, bakım programı yöneticileri, Gömülü sistem uçuşa elverişlilik yöneticisi devam
X / X Hava Seyrüsefer Hizmet Sağlayıcıları Havaalanı Operatörleri teknik ve operasyonel strateji Sistem Mühendisleri Mühendisliği bölümünde Yöneticileri, Ar-Ge, entegrasyon veya doğrulama yöneticileri
X / X Sivil Havacılık Yetkilileri düzenlemelerin sorumlu Yönetmelikler, strateji Yöneticileri Uzmanlar
X X X Sivil Havacılık Yetkilileri operasyonel aktörler veya sanayilerin gözetim sorumlu, izleme Müfettiş, denetim yöneticileri Kontrol ve takip yöneticileri
X X X Norm ve standart sorumlu Uluslararası kuruluşlar Standart geliştirme müdürleri Uzmanlar
X X X Uluslararası Kuruluşlar Hava Seyrüsefer Sistemi strateji evrim sorumlu Aday Çalışmalar Yöneticileri, Yol Haritası yöneticileri
Son Güncelleme May 2016

Okul Hakkında

ENAC was founded in 1949 in Paris-Orly, and moved to Toulouse in 1968. The «Ecole Nationale de l’Aviation Civile» (ENAC)is a unique example: it is the only aviation-oriented university in France and i ... Devamını oku

ENAC was founded in 1949 in Paris-Orly, and moved to Toulouse in 1968. The «Ecole Nationale de l’Aviation Civile» (ENAC)is a unique example: it is the only aviation-oriented university in France and in Europeoffering a wide and complete panel of aeronautics-oriented training programs and activities, serving the aeronautical world, and particularly the air transport sector. Daha Az