Girişimcilik ve Küresel Pazarlama Msc (MScEGM)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

Girişimcilik ve Küresel Pazarlama Bilim Ustası (MScEGM) 15 ay tam zamanlı çalışma esasına göre Pazarlama Bölümü, Hong Kong Baptist Üniversitesi ve Grenoble École de Management tarafından verilen ortak bir ödül.

Program, yönetim ve diğer liderlik rollerine ilerlemek ya da bir girişimci olarak kariyere başlamak için daha kolay bir lisans eğitimi isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Gerekli dil becerilerini gösterebilirse, tüm ülkelerden adaylar kabul edilecektir.

Müfredat, küresel vaka incelemeleri ve girişimcilik ve uluslararası pazarlama yönetimi ilkelerini ve uygulamalarını ele alan bir iş projesiyle küresel bir görüşü benimsemek için özenle tasarlanmıştır. Daha da önemlisi, öğrencilerin Fransa'da bir dönem geçirmeleri ve Hong Kong'da bir dönem geçirmeleri, dünyanın çok farklı bölgelerinin ticari uygulamalarında batmış iki kurum arasında sinerji yaratacaktır. Öğrenciler için bu en iyi küresel maruz kalma türünü getirecektir.

Uluslararası ifşa

İlk yarıyılı Fransa'da ve ikinci sömestrde Hong Kong'da geçirerek, öğrenciler küresel maruz kalma yoluyla doğuya ve batıya ilk yılda tek bir yıl yaşayabilirler.

Dünya Sınıfında Öğrenme Deneyimi

Öğrencilerin, uluslararası alanda tanınan işletme ve yönetim programları sunan, araştırma odaklı iki işletme okulunun gücünü kullanan yüksek kaliteli öğrenmeyi ve öğretmeyi deneyimlemeleri için benzersiz bir uluslararası işbirliği fırsatı.

Ortak Ödül

Hong Kong'un Girişimcilik ve Küresel Pazarlama alanında ilk yüksek lisans derecesi, Hong Kong Baptist Üniversitesi ve Grenoble Ecole de Management tarafından ortaklaşa düzenlenecek tek bir yüksek lisans derecesine yol açtı.

Hong Kong'da Çalışma Fırsatı

Programın Hong Kong mezunu olmayan mezunlar mezun olduktan sonra 12 ay boyunca Hong Kong'da kalmak ve çalışmak için başvurabilirler.

Programın Amacı

 • Bir organizasyonun karşılaştığı karmaşık, dinamik ve küresel iş konularını ele almak için öğrencilere girişimci bilgi ve beceri kazandırmak.
 • Öğrencilerin, küreselleşmenin iş zorluklarını karşılayan stratejileri oluşturup eleştirel bir şekilde değerlendirmelerini sağlayacak pazarlama teorisi ve uygulamalarını anlamalarını sağlayın.
 • Bir organizasyonda ve sosyal ortamda ortaya çıkan sorunları ve sorunları çözmek için öğrencilerin yenilikçi düşünmelerini geliştirin.
 • Öğrencilere, fakülte ve farklı kültürlerden gelen öğrencilerle etkileşime girecekleri iki araştırma işletme okulu tarafından verilen yüksek kaliteli uluslararası eğitimi deneyimleme fırsatı sunar.

Grenoble École de Yönetim

1984 yılında kurulan Grenoble Ecole de Management (GEM) Grenoble, Fransa 6. İyi Fransız Okulu (Le Point 2018, 2019) ve sıradadır 21. En European Business School (Financial Times 2017) ve Teknoloji uzmanlığa sahiptir ve Dünyanın en yenilikçi beşinci şehrinde (Forbes dergisi) bulunan dünya lideri olmak için İnovasyon Yönetimi. Grenoble École de Management lisanstan doktora seviyesine kadar 50 program sunar ve Berlin, Londra, Moskova vb. 8 uluslararası kampüsü vardır

Öğrenme hedefleri

Çözümler

Öğrenciler, girişimcilik teorisini, araçlarını ve iş modellerini, iş sorunlarına bütünleştirici çözümler önererek uygulayarak anlayacaklardır.

Pazarlama

Öğrenciler, pazarlama faaliyetlerinin küresel bir bağlamda gerçekleştirilmesi için gerekli olan pazarlama bilgisini anlayacaklardır.

Analitik

Değişimi yönetmek ve yeni işler oluşturmak için analitik, eleştirel ve yaratıcı düşünmeyi uygular.

Takım çalışması

Öğrenciler, inovasyonu yönetmek ve iş sorunlarını çözmek için takım çalışması ve sözlü ve yazılı iletişim becerilerini göstereceklerdir.

Program Yapısı

Programda 33 Hong Kong Baptist Üniversitesi'nde ders verilen dersler bulunmaktadır. İşletme projesi (veya akademik tez) 9 Hong Kong Baptist Üniversitesi birimini oluşturmaktadır. Programın gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

Dönem 1 (Eylül ayında başlar) - Grenoble Ecole de Management (18 adet)

 • MKTG 7010 Başlangıç Yaratılış Süreci ve Girişimci Ekosistem (3 adet)
 • MKTG 7020 Girişimcilik ve İş Olanakları (3 adet)
 • MKTG 7030 Yeni Girişim İş Planlama, Küçük ve Aile İşletmeleri (3 adet)
 • MKTG 7040 Girişimciler İçin Muhasebe ve Finansman (3 adet)
 • MKTG 7050 Stratejik Yönetim (1,5 birim)
 • MKTG 7060 Pazarlama Planlaması (1.5 adet)
 • MKTG 7070 İleri Seviye Etkili Satışlar, Müzakere

2. Yarıyıl (Sonraki Ocak'ta Başlar) - Hong Kong Baptist Üniversitesi (15 adet)

 • MKTG 7080 Kurumsal Girişimcilik ve İş Geliştirme (3 adet)
 • MKTG 7090 Girişimciler İçin Liderlik ve Takım Oluşturma (3 adet)
 • MKTG 7100 Dijital Pazarlama Stratejisi (3 adet)
 • MKTG 7110 Uluslararası Bir Bağlamda Sosyal Sorumlu Girişimcilik (3 adet)
 • MKTG 7120 Global Pazarlama (3 adet)

Yaz

 • MKTG 7130 İşletme Projesi / Akademik Tez (9 adet)

Toplam Birim: 42 adet

Not: Çalışma müfredatı zaman zaman değişebilir.

Kabul şartları

Kabul edilmek için adaylar normal olarak aşağıdaki şartları yerine getirmelidir:

Lisans

Başvuru sahibi, tanınan bir üniversiteden veya benzer bir kurumdan herhangi bir disiplinde, bir lisans derecesine veya eşdeğerine veya en az 180 ECTS kredisine sahip olmalıdır.

İngilizce Dil Gereksinimleri

İngilizce'de akıcılık, ya İngilizce Diploması Diploması diploması ya da aşağıdaki İngilizce sınav puanlarından biri:

(İngilizce sınav puanları, temmuz ayının başında Grenoble École de Management'e iletilmelidir)

 • Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Sistemi Akademik (IELTS) - Tüm bileşenlerde en az 6.0 olan 6.5 (Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma)
 • Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL) - İnternet Tabanlı (IBT): 94 (tüm gruplarda en az 22 puan)
 • Cambridge Yeterlik Sınavı (CPE) - A, B veya C
 • Pearson İngilizce Testi (PTE) - 63 (minimum)

Başvuru prosedürleri

Başvuru yapmak için başvuru sahiplerinin çevrimiçi başvuruyu tamamlamaları ve tüm orijinal destekleyici belgelerin taranmış kopyalarını içermesi gerekir. Tüm belgeler İngilizce olmalı veya başka bir dilde yazılmışsa İngilizce'ye sertifikalı bir çeviri ile sunulmalıdır.

Burslar

Yeni Başlayan Projelere Tohum Fonu Desteği

Programın sonunda, öğrenciler iş fikirlerini yatırımcılara yönlendirme şansına sahip olacaklar ve kendi şirketlerini kurmak için Girişim Sermayesi Fonu alabilirler. Potansiyel başlangıç iş projeleri için HKD'ye kadar 1 milyon ödül verilecek.

Sosyal İşletme Fonu

Yerel veya küresel bir sosyal kaygıyla başa çıkmak ve sosyal girişimin sosyal etkisini en üst düzeye çıkarmak isteyen bir Sosyal Girişim Teklifi geliştirerek, öğrenciler başarılı teklifler için cazip bir tohum fonu elde etme fırsatlarına sahip olacaklar.

Diğerleri

Hong Kong Baptist Üniversitesi tarafından burslar (okuldan feragat şeklinde olabilir) aşağıdaki gibi verilecek:

Giriş Bursu

 • Sırasıyla 650/700 veya üzeri GMAT puanına sahip öğrenciler için her biri 25.000 ABD Doları / HK $ 50.000 ABD Doları #

Başarılı Başlangıç Ödülü

 • Programın sonunda bir işe başlayan bir öğrenci için 50.000 HK.

Akademik Mükemmellik Ödülü

 • En iyi 3 öğrenci için programı tamamladıktan sonra akademik mükemmellik ile 10.000 HK.

Yaşam Boyu Öğrenme Ödülü

 • Hong Kong Baptist Üniversitesi, Hong Kong Baptist Üniversitesi Sürekli Eğitim Okulu veya Birleşik Uluslararası Kolej mezunları (bir önlisans veya üstü ile), bu programa kabul edilirlerse, 10.000 $ 'lık Yaşam Boyu Öğrenme Ödülüne hak kazanırlar. Bu ödül, 2. yarıyılda Hong Kong Baptist Üniversitesi Pazarlama Departmanı tarafından verilecek.

Melek Fonlarından Finansal Destek

 • Nitelikli başlangıç projeleri için tohum fon desteği mevcuttur.

Grenoble Ecole de Management tarafından sunulan burslar

# Burslar müsaitlik durumuna bağlı olarak sunulabilir.

^ Burs adaylığı, Program Panelinin onayı ve onayına tabidir.

Yukarıdaki bilgiler sadece referans içindir ve önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Hong Kong Baptist Üniversitesi, herhangi bir anlaşmazlık durumunda nihai karar ve yorumlama hakkını saklı tutar.

Yerel Olmayan Dersler Tescil, Eğitim Bürosu (Referans numarası: 472820/472821). Bireysel işverenlerin, bu kursun yol açabileceği herhangi bir niteliği tanıması takdir yetkisidir.
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

For more than half a century, Hong Kong Baptist University (HKBU) has been at the vanguard of business education in Asia, molding generations of business leaders. Steeped in a tradition of academic ex ... Devamını oku

For more than half a century, Hong Kong Baptist University (HKBU) has been at the vanguard of business education in Asia, molding generations of business leaders. Steeped in a tradition of academic excellence, yet always looking forward to new intellectual horizons, HKBU prides itself in striving to always remain a true pioneer in business education. Located at the crossroads between the emerging countries of Asia and the West, HKBU is ideally situated to confront the changes impacting our world, be it the economic resurgence of China, the deepening impact of globalization or the need for new ethical standards in the age of sustainability. Daha Az