Halkla İlişkiler Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu program, iletişim ortamında meydana gelen hızlı değişimleri tanır ve size multimedya ve dijital platformlarda çalışacak becerileri geliştirme fırsatı sunar. Öğretim birçok kurumun ve PR ajansının küresel bir görev içinde faaliyet gösterdiğinin bilinciyle uluslararası bir odak noktasıdır.

PR uygulamasındaki gelişmeleri araştırmak ve eleştirmek, Leveson sonrası dönemde hikaye anlatımına etik bir yaklaşıma odaklanma şansına sahip olacaksınız. Esnek ve yansıtıcı bir halkla ilişkiler uygulayıcısı olmak için gereken stratejik yönetim becerilerini geliştirme fırsatına sahipsiniz.

Bizim öğrenci PR şirketimiz Cygnet PR'ye katılma fırsatı var.

Nasıl Çalışıyorsunuz?

Halkla ilişkiler konusunun sürekli değişen doğasını yansıtan, türlerin, medyanın ve izleyicilerin çeşitliliğini kapsayan çok çeşitli öğretim ve öğrenim yaklaşımları kullanılmaktadır.

PR modülleri, Yüksek Lisans'ın deneyimine uygun ve öğrenmeye yönelik işbirlikçi araştırmaya dayanan esnek ve çeşitli öğretim, öğrenim ve değerlendirme araçlarını kullanmayı amaçlamaktadır. Öğrenciler, birey olarak ve grup halinde çalışmayı, solo ve grup sunumları, raporlar, makaleler, projeler, edebiyat incelemeleri ve tezler üretmeyi öğrenebilirler.

Geleneksel araştırma, yazma, konuşma ve tartışma becerilerinin yanı sıra, kar sektörüne, kurum içi ve kurumlara değil, karı kapsayan disiplinde iş ile ilişkili bir dizi yazma ve üretim becerisi geliştirme şansına sahipsiniz. Kurumsal bir ekip içinde katılımın yanı sıra, kendinden emin ve bağımsız bir danışman için bir temel sağlamak amacıyla.

Bağımsız Bir Çalışmaya Başvurun

Bu programdaki haftalık iletişim saatleri, seçilen bireysel modül seçeneklerine ve çalışmanın aşamasına bağlı olarak değişebilir.

Lisansüstü seviyedeki çalışma, dersler ve seminerlerde ele alınan materyalleri araştırarak, önemli miktarda bağımsız çalışmayı içerir. Genel bir rehber olarak, sınıftaki her saat için öğrencilerin bağımsız bir çalışmada iki-üç saatlerini harcaması beklenir.

Ders için kompozisyon ve dağıtım her modül için farklı şekilde bozulur ve konferanslar, seminerler, atölyeler, bağımsız çalışma, pratikler, işe yerleştirmeler, araştırmalar ve bire bir öğrenmeyi içerebilir.

Nasıl Değerlendirilir?

Halkla İlişkiler programı, bir dizi değerlendirme ve geri bildirim aracı kullanacaktır.

Bu şunları içerebilir:

  • Yazılı sınav
  • Yazılı ödev, deneme dahil
  • Rapor
  • Tez
  • Portföy
  • Proje çıktısı (tez çalışması dışında)
  • Sözlü değerlendirme ve sunum
  • Pratik beceri değerlendirmesi
  • Egzersizleri ayarlayın

University of Lincoln değerlendirme geri bildirimlerine ilişkin politikası, akademisyenlerin kurs sonrası değerlendirmelerini derhal size iade etmelerini sağlamayı amaçlar - genellikle teslim tarihinden itibaren 15 iş günü içerisinde.

Giriş koşulları

Birinci veya ikinci sınıf onur derecesi.

Uluslararası Öğrenciler IELTS 7.0'da İngilizce dilini her bir elementte veya eşdeğerinde en az 6.5 olacak şekilde gerektirir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Since being opened by Queen Elizabeth II in 1996, the University of Lincoln has invested more than £300 million in its buildings and facilities.

Since being opened by Queen Elizabeth II in 1996, the University of Lincoln has invested more than £300 million in its buildings and facilities. Daha Az