Hastalık Ekolojisi Bilim Ustası

Genel

Program açıklaması

Hastalıklar, tüm organizmaların yaşamlarında, bireysel seviyeden ekosistem seviyesine kadar, temel bir rol oynar. Hastalık dinamiğinin sürücülerini ve konak ve parazitler arasındaki karmaşık etkileşimleri anlamak, moleküler biyoloji, ekoloji ve tıpı birleştiren çok disiplinli bir yaklaşıma dayanır.

Hastalık ekolojisindeki Bilim Ustası, yaban hayatında, evcil hayvanlarda ve insanlarda oynadığı rolleri araştırmak ve takdir etmek için öğrencinin ekoloji, evrim ve moleküler biyoloji bilgisine dayanır. İlk yıl boyunca, öğrenciler, konu alanındaki güncel araştırma konuları dahil olmak üzere, veterinerlik ve insan tıbbı ile moleküler biyoloji ve ekolojiye kadar, hastalık ekolojisinin multidisipliner yönleriyle tanıştırılır. Öğrenciler, bireylerin, popülasyonların ve türlerin, iklim değişikliğinin ve insan aktivitelerinin hastalığın dağılımını ve ortaya çıkışını nasıl yönlendirdiği de dahil olmak üzere, geçici olarak ve mekânsal olarak etkilenen bir çevrede hastalıklardan nasıl etkilendiğini ve bunlarla nasıl başedildiğini anlattı.

Program, öğrencilerin teorileri ve pratik konuları ve bilimsel sürecin dayandığı temeli oluşturan eleştirel düşünme becerilerini anlamalarını sağlayacaktır. Öğrencilere araştırma yapma, anlama, değerlendirme ve iletişim kurma yeteneklerini geliştirme fırsatı verilir. Bu, öğrencilerin doktora eğitimine ve gelecekteki bilimsel kariyere hazırlanmasına yardımcı olur. Programda ele alınan konuların bilinmesi ve anlaşılması aynı zamanda hayvan ve insan sağlığı ile ilgili uygulama alanlarında yönetim, planlama ve koruma gibi sorunlara başarılı çözümler geliştirmek ve uygulamak için bir anahtardır.

İkinci yıl, uygun bir danışman ile yazılı bir tezi (30-60 yüksek öğrenim kredisi) içeren bir araştırma projesine odaklanmıştır. Yüksek lisans tezi, Linnaeus University Merkezi'nde “Mikrobiyal Model Sistemlerin Ekolojisi ve Evrimi, EEMiS” alanındaki araştırma ilgileri ile ilgili alanlarda, edinilen bilgiyi uygulama fırsatı veren uygulamalar da dahil olmak üzere gerçekleştirilmiştir. ”

Giriş koşulları

İkinci aşama çalışmaları ve spesifik giriş şartları için genel giriş şartları:

  • 90 yüksek öğrenim kredisi Biyoloji / Ekoloji / Mikrobiyoloji, en az 15 yüksek öğrenim kredisi veya eşdeğeri olan bağımsız bir proje / derece projesi dahil.
  • Ingilizce b / 6 veya eşdeğeri

Seçimler

Alternatif seçim: Uygulanan öğrencilerin seçimi akademik mükemmeliyete ve bireysel değerlendirmeye dayanmaktadır.

Müfredat

Click burada programın müfredatı için.

Kariyer

Program, araştırmacı, eğitimci, karar vericiler ve danışmanlar olarak gelecekteki kariyer için hastalık ekolojisi ve ilgili disiplinlerle ilgilenen profesyonelleri hazırlamak için tasarlanmıştır.

derece

Hastalık Ekolojisi uzmanlık ile Bilim Ustası (120 kredi).

Ana çalışma alanı: Biyoloji.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Linnaeus University is a modern, international university named after Carl Linnaeus – a world-renowned Swedish scientist who was born in the Småland region where the university is located.

Linnaeus University is a modern, international university named after Carl Linnaeus – a world-renowned Swedish scientist who was born in the Småland region where the university is located. Daha Az
Vaxjö , Kalmar + 1 Daha fazla Daha az