Havacılık Yönetimi Msc - Yarı Zamanlı

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Uzaktan çalışıyoruz ve sorularınız için sizi desteklemeye hazırız - lütfen Brandon'a brandon.mclean@portobelloinstitute.ie adresinden e-posta gönderin veya 01-8920035 numaralı telefondan arayın.
Akademik dağıtım ekiplerimiz de uzaktan çalışmakta ve öğrencilerimize çevrimiçi öğrenme yoluyla çalışmalarına devam etmelerine veya öğrenme yolculuğuna yeni başlayanlar için başlamalarına destek olmaktadır.

Havacılık Yönetimi Yüksek Lisans havacılık dünyasında yönetmek için e-ticaret ve e-stratejileri üzerinde odaklanan yenilikçi bir yüksek lisans programıdır. Bu program havacılık yönetimi alanında uygulanan kritik ve pratik becerileri geliştirecektir. Operasyonel yönetim, stratejik genel bakış ve planlama, yönetmelikler ve uyumluluk ve finansal yönetim arasında değişen havacılık sektöründe yönetim ve liderlik için donanımlı olacaksınız.

Bu yüksek lisans programı, işyerinde lisans eğitimi ve / veya deneyimsel öğrenimden edinilen bilgiler üzerine kurulmasının yanı sıra sizi bu sektörde kariyer gelişimi için güçlü bir konuma getirmektedir.

MSc, bilginizi, anlayışınızı ve mesleki pratiğinizi geliştirmenin yanı sıra size kariyerinizi ilerletmeniz için bir platform sunar.

Havacılık Yönetimi Yüksek Lisansı sırasında ne öğreneceğim?

Bu Yüksek Lisans programı sırasında, sürekli gelişen bir sektörde en güncel bilgilere sahip olmanızı sağlayarak havacılığın en yeni sistemlerini ve teknolojilerini öğreneceksiniz. Havacılık yönetimi içindeki e-ticaret kavramını ve dijital çağın havayolu ve havaalanlarının stratejik faaliyetleri üzerindeki etkisini öğreneceksiniz. Liderlik ve Stratejik Yönetim teorilerini öğrenecek ve teorinin pratiğe uygulanması yoluyla liderlik becerilerinizi daha da geliştireceksiniz.

Proje yönetiminin incelenmesi ve projelerin etkili bir şekilde oluşturulması, yönetilmesi ve kapatılması yeteneğinin geliştirilmesi, bu program sırasında geliştirilen önemli bir beceridir. Proje yönetimi yazılımından yararlanmak, geliştireceğiniz bir diğer önemli beceridir. Büyük küresel üreticiler ve tüketim malları aracıları tarafından geliştirilen lojistik stratejileri izlemenize ve anlamanıza izin verecek farklı teoriler, metodolojiler ve veri kaynaklarına tanıtılacaksınız.

Sürdürülebilirlik bağlamını ve iş uygulamalarının, sürdürülebilirlik ilkelerini uygulamaya çalışan küresel bir ticaret sisteminde faaliyet göstermenin gerçeklerini yansıtacak şekilde nasıl gelişmesi gerektiğini araştırmak, bu programı incelemenin önemli bir yararıdır. Bu, havayolları ve havaalanları için incelemelerin artırılmasında önemli bir alandır.

Havayolu yöneticilerinin uzun vadede sürdürülebilir bir iş sağlamak için ele alması gereken karmaşık finansal sorunları değerlendirmeyi ve sektörde yaygın olan olumsuz finansal risklerin kritik yönlerinin nasıl yönetileceğini öğrenmeyi öğrenmek.

Havacılık Yönetiminde MSc'yi neden incelemeliyim?

Mezun olduktan sonra, hem İrlanda'da hem de uluslararası düzeyde çeşitli kariyer rotalarınız olacak. Operasyonel yönetim, stratejik genel bakış ve planlama, yönetmelikler ve uyumluluk ile finansal yönetim arasında değişen havacılık sektöründe yönetim ve liderlik için donanımlı olacaksınız.

Bir lisansüstü olarak, doktora araştırmaları, Havacılık danışmanlıkları ve büyük havayolu ve havaalanlarında heyecan verici bir kariyer geliştirebilirsiniz. Diğer kariyer Pathways arasında Ulusal Hava Trafik Kontrolü ve Sivil Havacılık Otoritesi gibi kurumlar için çalışmak bulunmaktadır.

Havacılık yönetiminin çalışabileceği alanlar şunlardır:

 • Yolcu taşıma yönetimi
 • Havayolu Operasyonları yönetimi - kanat altında
 • Hava kargo yönetimi
 • Havayolu satış yönetimi
 • Havayolu pazarlama yönetimi
 • Gelir Yönetimi
 • Mühendislik Yönetimi
 • Kabin ekibi yönetimi
 • Uçuş güvertesi yönetimi

Havacılıkta uzmanlaşabileceğiniz alanlar şunlardır:

 • Havayolu finansmanı ve tedariki
 • Havayolu stratejisi
 • Havayolu markası
 • Havayolu BT desteği
 • Havayolu Kurumsal Hukuk hizmetleri
 • Havayolu tedariki

wanderlust

Kazanılan Nitelikler

Londra Metropolitan Üniversitesi (LMU) tarafından verilen Yüksek Lisans Havacılık Yönetimi. Bu, Ulusal Yeterlilikler Çerçevesinde 9. Seviye ödül olarak kabul edilmektedir.

Öğrenciler, Londra Metropolitan Üniversitesi'nden lisansüstü öğrencileri olarak kayıtlıdır ve öğrenci statüsünü teyit eden bir öğrenci kartı alacaklardır.

İrlanda ve Birleşik Krallık'ta Nitelikler Çerçeveleri

İrlanda ve İngiltere yeterlilik yetkilileri, yeterliliklerin kendi yetki alanlarımız arasında şeffaflığını, tanınmasını ve hareketliliğini teşvik eden girişimlerde işbirliği yaptı. İngiltere ve İrlanda'daki yeterlilik yetkilileri, işlemdeki yeterlilik çerçevelerini kabul ettiler, Brexit bu sözleşmeyi etkilemeyecek.

Giriş Koşulları ve Başvuru Süreci

Giriş koşulları

Giriş Portobello Enstitüsü doğrudan başvuru ile olması gerekir:

 • ilgili konu disiplininde en az 2.2 (veya eşdeğeri)

Kurs ayrıca havacılık endüstrisinde halihazırda lisans derecesi olması gerekmeyen profesyonellere de açıktır. Ancak, sektör içinde yönetim düzeyinde en az iki yıl ilgili iş deneyimine sahip olmalısınız. Bunun iki referans mektubu ile onaylanması gerekecektir. Ayrıca başvurunuzu desteklemek için bir CV göndermeniz gerekir.

Bu spesifikasyonun dışında kalan ve standart olmayan bir deneyiminiz varsa, başvurunuzla ilgili daha ayrıntılı bir tartışma için sizi görüşme / Skype görüşmesine davet etmek istiyoruz.

Başvuru süreci

 • Adım 1 - Online rezervasyon formunu doldurun.
 • Adım 2 - Giriş kriterlerini yerine getirdiğinin doğrulanması / kanıtlanması için başvuru sahipleriyle irtibata geçilecek ve giriş teyit edilecektir.
 • Adım 3 - Bir yeri teyit etmek, kriterleri derhal karşılayan adaylara verilecektir.

Bu kurstaki yerlerin kısıtlı olduğunu ve yalnızca eğitim ücretleri alındıktan sonra onaylanan yerlerin bulunduğunu lütfen unutmayın. Erken uygulama tavsiye edilir.

Ders Yapısı

Tüm ders materyalleri, sınıflarınızı destekleyecek, kullanımı kolay bir çevrimiçi platform olan Moodle'da düzenlenmektedir. Bu dersi tamamlamak için öğrencilerin bilgisayar kullanma ve internette araştırma amacıyla arama konusunda temel bilgilere sahip olmaları gerekir.

137560_pexels-photo-912050.jpeg

Ders Modülleri ve Değerlendirmeleri

Dersin Amacı

Öğrenciler stratejik karar verme bağlamında eleştirel analiz ve problem çözme gibi beceriler geliştirecekler. Pratik endüstri anlayışları ve sunumları öğrencilerin teorileri gerçek hayattan çalışma senaryoları ile ilişkilendirmelerini sağlar.

Bu yüksek lisans programı, bağımsız çalışabilme yeteneğini geliştirerek, sorunlara sistematik ve etkili bir şekilde çözümler önererek ve geliştirirken, hem yazılı hem de sözlü olarak güvenli ve açık bir şekilde iletişim kurarak, öğrencilerin etkileşimini ve katkılarını teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Kurs Modülleri

Modüller aşağıda listelenmiştir. Modül başlıkları ve modül detayları, mevzuat değişikliklerini, araştırma bulgularını vb. Yansıtacak şekilde sürekli olarak güncellenir, bu nedenle bunlar zaman içinde değişikliğe tabidir.

Yıl 1 modülleri şunları içerir:

İş Araştırmaları Projesi (çekirdek, 40 kredi)

Öğrenciler, üst düzey analiz, asimilasyon ve anahtar bilgi ve istatistiklerin yorumlanması yoluyla sektör hakkında bir anlayış ve içerdiği konuların önemini göstereceklerdir.

Havacılık Yönetimi için E-Ticaret (çekirdek, 20 kredi)

Bu modül havacılık yönetimi içinde e-ticaret kavramına odaklanacak ve dijital çağın hava yolları ve havaalanlarının stratejik faaliyetleri üzerindeki etkisi devam edecektir.

Havayolu ve Havaalanı Operasyonlarında E-Sistemler ve Yeni Teknolojiler (çekirdek, 20 kredi)

Bu modül, yöneticilerin üretkenliği artırmak için yeniliği ve yeni teknolojileri nasıl kullanabileceklerini, dijitalleşme yoluyla müşteri hizmetlerini ve ayrıca eğitim etkinliği ve güvenliğinin teknoloji ile nasıl geliştirilebileceğini değerlendiriyor. Ayrıca, teknolojinin havayolları ve havaalanlarına müşteri deneyimi ve hizmet teklifi üzerinde nasıl daha iyi kontrol sağladığını da inceleyecek.

Havayolu ve Havaalanı İşletmeleri için Finans ve Tahmin Yöntemleri (çekirdek, 20 kredi)

Bu modül, ticari havayolu yöneticileri için önemli bir yönetim becerisi olarak havayolu maliyetlerinin yönetiminin hayati önemini ortaya koymaktadır. Modül, havayolu yöneticilerinin uzun vadede sürdürülebilir bir iş sağlamak için ele alması gereken karmaşık finansal sorunları ve sektörde yaygın olan olumsuz finansal risklerin kritik yönlerinin nasıl yönetileceğini değerlendirmeyi amaçlamaktadır.

Havacılık Yönetimi için Araştırma Yöntemleri (çekirdek, 20 kredi)

Modül, öğrencileri seçtikleri çalışma alanındaki araştırmaları eleştirel olarak okumaya ve değerlendirmeye ve daha sonra iş araştırma projeleri için bir araştırma teklifi tasarlamaya hazırlamayı amaçlamaktadır.

Havacılık Yöneticileri için Strateji, Liderlik ve E-yenilik (temel, 20 kredi)

Bu modül, öğrencinin kritik farkındalığını ve kilit liderlik ve stratejik yönetim teorilerinin kendi uygulamalarına uygulanmasını teşvik etmeyi ve mevcut uygulamaları ilgili akademik teoriler ışığında değerlendirme becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Küresel Havacılık Şirketlerinde Sürdürülebilirlik (çekirdek, 20 kredi)

Bu modül, sürdürülebilirlik hakkındaki mevcut düşüncenin Havacılık işletmelerini ve organizasyonunu nasıl etkileyeceğine dair kritik sorunu ele alacaktır. Sürdürülebilirlik bağlamını ve sürdürülebilirlik ilkelerini uygulamaya çalışan küresel bir ticaret sisteminde faaliyet göstermenin gerçeklerini yansıtacak şekilde iş uygulamalarının nasıl gelişmesi gerektiğini araştıracak.

Uluslararası Lojistik (seçenek, 20 kredi)

Bu modül, öğrencinin küresel ticaretteki ortaklar arasında mal ve hizmet alışverişinin gerçek süreçlerini ve uluslar arası şirketlerdeki devlet ve bölgesel sınırlardaki lojistik düzenlemeleri anlamasını sağlayacaktır.

Uluslararası Proje Yönetimi Uygulaması (seçenek, 20 kredi)

Bu modül, APM BOK sürüm 7'de belirtilen proje yönetiminin temel faaliyetlerini ele alarak PMBOK ve PRINCE ile karşılaştırmalar yapar. Öğrenciler projeleri etkin bir şekilde oluşturma, yönetme ve kapatma ve proje yönetimi yazılımından yararlanma becerilerini geliştireceklerdir.

İnsanları Yönetmek, Yönetmek ve Geliştirmek (seçenek, 20 kredi)

Bu modül, öğrencilere İKY / İKG'de kariyerlerinde seçtikleri uzmanlık derecesi ne olursa olsun ihtiyaç duyacakları insan yönetimi ile ilgili titiz bir bilgi ve anlayış çerçevesi sağlamayı amaçlamaktadır. Öğrencileri istihdama ve İKY ile İKG uygulamasına etkili yaklaşımlar hakkında önemli çağdaş araştırma kanıtları ile tanıştırmayı amaçlamaktadır.

Pazarlama, Pazarlama İletişimi ve İşlemleri (MMCO) (seçenek, 20 kredi)

Bu çekirdek modül, pazarlama araştırması, pazarlama stratejisi, pazarlama iletişimi ve operasyonel yönetim dahil olmak üzere pazarlama yönetiminin ana boyutlarını ve bunların birbirleriyle nasıl ilişkili olduğunu kapsar.

Kurs Ücretleri, Kolay Ödeme Planı

 • Kurs fiyatı: akademik yıl başına 4,795 €
 • LMU Değerlendirme ücreti kurs başlamadan 14 gün önce akademik yıl başına 305 € ödenecektir.
Son Güncelleme Tem 2020

Okul Hakkında

Portobello Institute was established in 1981 and is built on the shoulders of some very wonderful and inspirational individuals. The Institute was originally set up by Delia Lyons and has been continu ... Devamını oku

Portobello Institute was established in 1981 and is built on the shoulders of some very wonderful and inspirational individuals. The Institute was originally set up by Delia Lyons and has been continuously advanced by her daughter Rebekah Lyons, another forward-thinking and hard-working woman. Daha Az