Hollanda

Hollanda Eğitim

Yükseköğretim

Hollanda lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaktadır. Derece iki geniş kategoride sunulmaktadır:

1. Araştırma üniversiteleri araştırma odaklı programlar. Araştırma üniversiteleri genel programlar ve bu mühendislik ve tarım gibi alanlarda uzmanlaşmak olanlar hem de kurumları bulunmaktadır.

2. Uygulamalı bilimler üniversitelerde mesleki yükseköğretim programları. Uygulamalı bilimler programları ile üniversiteler gibi güzel sanatlar ya da eğitim gibi özel meslekler, çalışmaya hazırlar.

Tüm lisans programları kabul edilmek için bir lisans gerektirir. Bir araştırma odaklı programından bir lisans yüksek lisans düzeyinde bir araştırma odaklı programına kabul için gereklidir, onlar ek şartları yerine eğer bir uygulamalı bilimler programından bir lisans derecesi ile ancak başvuru kabul edilebilir.

 

Neden Hollanda'da Eğitim?

Hollanda'da okuyan düşük ders, birinci sınıf üniversiteler ve uluslararası öğrenciler kucaklayan çok kültürlü bir yaşam tarzı bir kombinasyonu yoluyla olağanüstü değer sağlar. 2012 yılında, Hollanda üniversiteleri en iyi 200 pozisyon 12 düzenlenen Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması .

Hollandaca konuşmak öğrenciler Hollanda'da Hollanda, birçok program İngilizce olarak öğretilir öğretilen bir programına kayıt tercih olsa da. Uluslararası öğrenciler edilir ve ülkedeki öğrencilerin yaklaşık 13 yüzde yapmak vardır. Buna ek olarak, bazı kurumların özellikle uluslararası öğrenciler için tasarlanmış programlar sağlar. Uluslararası öğrenciler acemi herhangi bir Hollandalı kurum bu öğrencilerin danışmanlık ve seçim kapsayan davranış kuralları uygun olmalıdır.Uluslararası öğrenciler için en popüler lisans programları ekonomi, mühendislik, sosyal bilimler ve dil bulunmaktadır.

 

Üniversiteler

Hollanda 13 araştırma üniversiteleri, uygulamalı bilimler 39 üniversite ve 14 diğer kurumlar vardır. Üç araştırma üniversiteleri teknoloji uzmanlaşmak ve bir araştırma üniversitesi, Wageningen, tarım konusunda uzmanlaşmış. Üniversiteler devlet teşvikleri, okul ücreti, ödemeler ve dış kuruluşlar ile sözleşme dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan fon almak.

 

Öğrenim, Program Süresi ve Akademik Yıl

AB öğrenci için ders program türü ve okul bağlı olarak 12.000 € ile 1.800 € yaklaşık yılda bir. AB üyesi olmayan öğrenciler için Fiyat yılda 20.000 € ile 8.000 € civarındadır.Tüm Hollanda yüksek lisans programları mükemmel değer sağlar rağmen, Hollandalı özellikle Sürdürülebilir Enerji, Su Yönetimi ve Sanat ve Tasarım uzmanlık için bilinir.

Bir araştırma odaklı yüksek lisans programı 60-120 kredi saat gerektirir, 1-2 yıl tamamlamak için gereken hangi. Mühendislik, tarım, matematik ve bilim tüm 120 credit-hour/2-year programları gerektirir. Araştırma derece yüksek lisans veya Arts Yüksek Lisans ya olarak verilir.

Uygulamalı sanat ve bilim derece de akademik disiplin bağlı olarak, 60-120 kredi saat gerektirir. Verilen derece böyle Mimarlık bir ana olarak, akademik uzmanlık özgüdür.

Bir kredi saat genel olarak tamamlamak için 28 saat sürer, ve eğitim-öğretim yılı 42 hafta sürer. Tam zamanlı öğrenci normalde bir eğitim-öğretim yılında 60 kredi saat tamamlar.Akademik yıl normalde Eylül-Ocak veya Şubat çalışan güz dönemi Haziran ile Şubat çalışan bahar döneminde, iki dönemden oluşmaktadır.

 

Yüksek Lisans Olanakları

Mezun olduktan sonra, tüm öğrenciler uluslararası öğrenci kendi ülkesindeki potansiyel işverenler derecesini anlamak böylece derecelerine yanı sıra çalışmanın elbette bir açıklama gösteren bir diploma almak. Onlar iş aramaya mezun olduktan sonra ek olarak, tüm uluslararası öğrencilere bir yıl kadar Hollanda'da kalmak olabilir. O yıl içinde istihdam olanakları üzerinde herhangi bir kısıtlama yoktur. Mezunlar ayrıca doktora programları veya araştırma pozisyonları için uygulamak için teşvik edilir.

 

Vize ve Çalışma İzinleri

AB öğrenciler Vize gerektirmeyen, ancak ev sahibi kurum tarafından Hollanda göçmenlik yetkilileri (IND) kayıtlı olması gerekmektedir ve belediyeye bildirmek. AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler 12 ay için geçerlidir ve uzatılabilir oturma izni olması gerekir. Öğrenci geldikten sonra öğrencinin ev sahibi kurum bu izni için başvurmalıdır.

 

Sağlık Sigortası

Tüm uluslararası öğrenciler kendi ülkelerinde tarafından sağlanabilir sağlık sigortası, çeşit olması gerekir. Ancak, Hollanda'da istihdam olur herkes Hollanda kamu sağlık sigortası kayıt yaptırırlar. Çalışma izinleri AB ülkelerinden öğrenciler için gerekli değildir, ancak diğer uluslararası öğrenciler için gereklidir.

 

İpuçları

Hollanda'da en iyi üniversiteleri çok rekabetçi, bu yüzden aday öğrenciler onlar uygun olduğundan emin olmak için erken kabul koşulları kontrol etmelisiniz. İngilizce programları İngilizce, TOEFL veya başka akredite edilmiş İngilizce dil testi yeterlilik göstermek için anadil değil ülkelerden gelen öğrenciler gerektirir.

Hollanda Hakkında

Hollanda Kuzey Denizi, Belçika ve Almanya'ya sınırları ile kuzeybatı Avrupa'da yer alır. Lale ve yel değirmenleri ek olarak, ülkenin hendek ünlüdür - Hollanda'da toprak beşte biri hakkında deniz seviyesinin altında ve geniş dayk sistemi koyunda sel tutar. Lahey, Hollanda'nın en büyük şehirlerinden biri, Uluslararası Ceza Mahkemesi ve diğer bazı uluslararası mahkemeler ve mahkemelerin ev sahipliği yapmaktadır. Önde gelen sanayi nakliye, balıkçılık, ticaret ve bankacılık,. Önemli Hollandalı sanatçı Vincent van Gogh ve MC Escher içerir.

 

Iklim

Hollanda ılımlı bir deniz iklimi sahiptir. Summers Şubat ayında 0 derece C civarında Ağustos ve ortalama kış düşük 23 derece C civarında yaz yüksek olan, nispeten serin. Yağmur herhangi bir ayda gün yaklaşık yarısında beklenen ve kar yağışı 25 gün her kış yaklaşık oluşur edilebilir.

 

Kültür

Hollanda Hollanda'nın resmi dili olmasına rağmen, en Hollanda vatandaşları İngilizce konuşur. Hollandalı yenilik teşvik ve çoklu kültür kucaklayan açık bir toplum olması için iyi bilinmektedir. Buna ek olarak, Hollanda, çok düşük suç oranına sahiptir.

 

Yaşam Maliyeti

Yaşam maliyeti çok Batı Avrupa ve Kuzey Amerika ülkeleri ile karşılaştırıldığında, Hollanda'da oldukça düşüktür. Öğrenciler ayrıca sıcak bir karşılama ve birçok restoran, tiyatro, ve müzelerde indirim bulabilirsiniz. Buna ek olarak, Hollanda derece bisiklet dostu ve çok sayıda öğrenci hiçbir toplu taşıma kullanmak gerek var bulacaksınız olduğunu.