Hukuk Ve Finans Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Lisansüstü seviyedeki disiplinlerarası çalışma, işverenler için oldukça arzulanan bir özellik olarak kabul edilmektedir. Hukuk ve Finans Yüksek Lisans, işletme, ekonomi veya hukuk mezunlarına ileri bir yeterlilik sunar. Bir yıl boyunca tam zamanlı olarak verilmektedir ve toplamda 60 ECTS ders modülünün ve 30 ECTS araştırma tezinin 60 ECTS'sini içermektedir.

Bu ders öğrencilerin teoriyi pratik yapma, iş problemlerini çözme ve kuruluşların sürekli olarak büyümelerine ve bu disiplinler boyunca performanslarını geliştirmelerine yardımcı olma becerilerini geliştirecektir. Bu ders, öğrencilerin bilgi ve hukuk ve finans anlayışlarını geliştirmek, öğrencilerin finansal düzenleme, AB hukuku ve finansal yenilikçilik gibi mevcut ve gelecekteki değişiklikleri benimseme ve her iki öğrenciyi geliştirme kapasitesini sağlamak için gereken temel ve ileri materyalleri içerecek şekilde yapılandırılmıştır. 'Finansal ve hukuki kavramları anlamadaki teknik beceriler ve bu becerileri uygulamak için analitik beceriler.'

Alınan 60 ECTS kredisinden 30 ECTS değerinde beş zorunlu modül ve 30 ECTS değerinde seçmeli modül bulunacaktır. Kurumsal Finansman ve Kurumsal Yönetişim, İş Etiği, Yatırım Teorisi ve AB Finansal Hizmetler Yasası gibi zorunlu modüller, öğrencilere hukukun ve finansın temelleri konusunda uzmanlaşma olanağı sağlayacaktır. Finansal Ekonometri, Alternatif Yatırım Fonlarının Düzenlenmesi, Uluslararası Finans ve Birleşme ve Devralmalar'ı içeren seçmeli modüller öğrencilerin bilgilerini daha da artıracaktır.

30 ECTS araştırma tezi, öğrencilerin bireysel araştırma yapmalarını ve Hukuk veya Finans alanındaki belirli bir konunun derinlemesine bireysel araştırma çalışmalarını yapmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Öğrenciler, Hukuk Fakültesi veya İşletme Fakültesi'ndeki akademik liderlerin rehberliğinde 12.000 kelimelik bir tez yazma seçeneğine sahip olacaklar.

Hukuk ve Finans Yüksek Lisansı, mezunların, giderek daha dinamik ve karmaşık bir dünyada faaliyet gösteren kuruluşlar için hayati derecede önemli olan hem yasal hem de finansal yönlerin anlaşılmasıyla ticari zorluklarla mücadele etmek için özellikle iyi yerleştirilmesini sağlayacaktır. Şirketler hukuku alanında çalışan avukatlar, şirket finansmanı, fonlar, menkul kıymetler, finansal düzenlemeler ve ayrıca finansal hizmetler endüstrisinde çalışanlar için faydalı olacaktır. Yatırım bankalarında kurumsal finansta çalışanların çoğu, programı bankacılık, varlık yönetimi veya düzenlemede çalışanlar için popüler bir seçenek haline getiren bir hukuk geçmişine sahiptir. Bireylere hukuk ve finansal hizmetler alanlarında başarılı olmak için gerekli becerileri ve düşünme yollarını sağlayacaktır.


öğretim

  • AB Dışı Tam Zamanlı: 19.500 €
  • AB Tam Zamanlı: 15.500 €


süre

  • Tam zamanlı: 1 yıl

Bu program, AB üyesi olmayan öğrencilere sadece 1 yıllık bir tam zamanlı kurs olarak sunulmaktadır.


Bir lisans İşletme, Ekonomi veya Hukuk alanında lisans derecesi 2.1 veya daha yüksek dereceli onur. GMAT / GRE sonucu gerekli değildir, ancak kullanışlıdır. İlk dili İngilizce olmayan adaylar, Üniversitenin İngilizce Dil Yeterlilik şartlarını yerine getirmek zorundadır.

Öğrencilere bu program için başvurmalarını mümkün olduğunca erken yapmalarını tavsiye ediyoruz. Program sonuç olarak erken kapanmaya maruz kalıyor.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Trinity College Dublin, the University of Dublin, founded in 1592, is Ireland’s premiere university and consistently ranks as one of the worlds’ most prestigious universities.

Trinity College Dublin, the University of Dublin, founded in 1592, is Ireland’s premiere university and consistently ranks as one of the worlds’ most prestigious universities. Daha Az