Internet ve Multimedya için BİT Bilim Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Ders Tanımı

University of Padova tarafından sunulan "İnternet ve Multimedya BİT" yüksek lisans derecesi , profesyonel mühendislik rakamlarının gelişimini yakalar ve hem sağlam temel bilgileri hem de ileri teknolojik yetkinlikleri birleştiren modern bir öğretim teklifini temsil eder. Bu nedenle, program hem güçlü teorik dersler hem de gelecekteki toplum için ileri teknolojilere yönelik uygulamalı araştırma yönelimli öğretim içermektedir. "İnternet ve Multimedya için BIT" mezunu, iletişim ağları ve sinyal işlemeye özel bir odaklanma ile karmaşık bir sisteme hakim olabilir, verileri yönetebilir, stratejileri planlayabilir ve geniş kapsamlı BİT alanında yenilikçi faaliyetler gerçekleştirebilir. bu tür sistemlerin çalışmasını ve iletişim kurmasını sağlayan fiziksel gerçeklik.

İletim ve iletişim uzmanları, BİT güvenlik danışmanları, multimedya iletişim mühendisleri, siber sistem uzmanları, fotonik bilim adamları ve yaşamı ve sağlığı iyileştirmek için teknolojiyi kullanabilen profesyonel rakamlar da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bu program tarafından birkaç profesyonel figür oluşturulabilir .

Bu programın diğer ilgili özellikleri, İnternetin farklı alt sistemleri nasıl bir araya getirdiğine benzer, güçlü bir disiplinlerarası ağ içeriyor; Aynı uluslararası multimedya iletişim ruhunda farklı kültürlere katılan enternasyonalizm ve çeşitliliğe yönelik gerçek bir meslek; ve son olarak, BİT toplumunu gerçeğe dönüştürmek için sıkı bir şekilde endüstriyel işbirliğiyle sahadaki staj ve pratik deneyimler.

Ders yapısı

Bu derece yenilikçi sıvı öğretim modeli ile, bilgi mühendisliği alanında çok disiplinli bir eğitim yolu sağlar. Bu, öğrencilere bazı özel uygulamalı disiplinlere yönelik uzmanlıklarını geliştirme becerisi verirken, yine de sağlam bir genel amaçlı mühendislik kültürü kazanmalarını sağlar.

Ders dört müfredatta düzenlenir:

  • Telekomünikasyon - iletim, ağlar, sinyal ve görüntü işleme, elektromanyetizma ve iletim cihazlarını kapsayan klasik telekomünikasyon dersi
  • Siber sistemler - ağlara ve büyük verilere yönelik disiplinlerarası bir müfredat
  • Fotonik - fizik ve malzeme bilimlerine yönelik disiplinlerarası bir müfredat
  • Yaşam ve sağlık için BİT - sağlık ve yaşam bilimlerindeki uygulamalara yönelik disiplinlerarası bir müfredat

Sunulan derslerin tam listesi (tümü İngilizce olarak) https://en.didattica.unipd.it/off/2018/LM/IN/IN2371 adresinde bulunabilir. Öğretim teklifini daha net görebilmeniz için ilgilendiğiniz müfredata (web sayfasının başında "derece ders izleri") tıklayın.

Kariyer fırsatları

"İnternet ve Multimedya için BIT" deki mezunlar, karmaşık BİT sistemlerinin ve uygulamalarının analizi, tasarımı, planlaması ve yönetimi için eğitilmiştir. İmalat ve hizmet şirketleri veya kamu idareleri içindeki işlere teknik destek sağlama konusunda nitelikli olmaları. Ayrıca araştırma kurumlarında veya akademi'de mükemmel şekilde hedeflenmiştir. Onların katma değeri, uluslararası ve işbirlikçi bir çevrede edindikleri eğitimlerin yanı sıra İngilizce dilindeki zengin bir yeterlilik tarafından verilir.

ICT'ye özgü yetenekleri: ICT sistem tasarımcıları; BİT ekipmanı ve sistemleri uzmanları ve operatörleri; BİT sektöründeki araştırmacılar ve gelecek nesil İnternet; telekomünikasyon ağları ve karmaşık sistemler yöneticileri ve tasarımcıları, multimedya servislerini uygulayan platformların yöneticileri; telekomünikasyon için düzenleyici kurumlardaki teknik analistler.

Ek olarak, çok disiplinli yetkinlikler kazanırlar : siber güvenlik uzmanları; Büyük Veri algoritmaları geliştiricileri; biyolojik enstrümanlar, sensörler ve aktüatörlerden gelen bilgilerin toplanması ve işlenmesi için sistem tasarımcıları; İnternet uygulamaları tasarımcıları ve geliştiricileri.

Mezunlar istihdamı şu şekilde bulur: ağ ve telekomünikasyon sistemi operatörleri; BİT sektöründeki üreticiler ve savunma; BİT uygulama ve hizmetlerinin yönetiminden ve geliştirilmesinden sorumlu kamu ve özel şirketler; sistem entegratörleri ve bilişim danışmanlık firmaları; düzenleyici kurumlar, standardizasyon kuruluşları ve belgelendirme kuruluşları; araştırma ve geliştirme merkezleri ve Akademi; yazılım evleri; mühendislik danışmanları; ağ multimedya servisleri (iş ve eğlence).

Giriş koşulları

Adayların aşağıdakileri belgeleyen özel müfredat gereksinimlerini karşılaması beklenir:

  • genel yöntemlere ve bilişim mühendisliğinin bilimsel içeriklerine ustalık, özellikle: matematik, matematik ve matrisler; bilgisayar bilimi ve programlama; Fourier analizi; rasgele değişkenler ve süreçlerin istatistikleri;
  • telekomünikasyonda, ağlarda ve bilgi işlemede, depolamada ve iletimde kullanılan sistemlerdeki temel yeterlilikler;
  • multidisipliner bağlamlarda da genel problem çözme becerileri
  • B2 düzeyinde İngilizce dili (okuma ve dinleme);
  • final notu en az 84/110'a eşittir.

dil gereksinimleri

B2 seviyesinde İngilizce (okuma ve dinleme)

Son Güncelleme Mar 2019

Okul Hakkında

The University of Padova is one of Europe’s oldest and most prestigious seats of learning; it is a multi-disciplinary university that aims to provide its students with both professional training and a ... Devamını oku

The University of Padova is one of Europe’s oldest and most prestigious seats of learning; it is a multi-disciplinary university that aims to provide its students with both professional training and a solid cultural background. A qualification from the University of Padova is a symbol of having achieved an ambitious objective, one that is recognised and coveted by both students and employers alike. Daha Az