İtalya

İtalya Eğitim

İtalya'da Yükseköğretim

İtalya Anayasasının 34. maddesi bir üniversite veya kolej ile bir yüksek öğretim devam etmek bireyin 'ın hakkını garanti. İtalyan üniversite sisteminin son derece özel ve çok rekabetçi. Onlar 42 devlet üniversitesi, altı özel üniversitelerin, üç teknik okullar, ve on iki özel üniversiteler var.

Neden İtalya'da eğitim?

İtalya'da çalışma programı kendi eşsiz bir atmosfer ve sanat, müzik, şarapçılık ve diğerleri de dahil olmak üzere hayatın ince şeyleri, birçok erişimi olan birisi zenginleştirmek olacaktır. Belirli bir alan yönelik onların son derece özel ders alanları ile, bir adım daha ileri kariyer hedeflerinize taşımak için gereken eğitim durumu almak bağlanmıştır.

 

Üniversiteler

İtalya'da kolej ve üniversite sanat ve beşeri bilimler kültür tarafından yoğun etkilenmektedir.Venedik, Müzik Cesare Pollini Konservatuarı ve teknoloji ve teknik mühendislik becerileri hakkında daha fazla odaklanmıştır Bari Politeknik Üniversitesi, Güzel Sanatlar Akademisi vardır. Çeşitli alanlarda eğitim konuları çeşitli seçim için çok daha fazla var.

 

Akademik Yıl

İlk dönem genellikle Eylül / Ekim ayında başlar ve Ocak / Şubat biter. İkinci terim genellikle Şubat ya da Ocak ayında başlar ve Mayıs ya da Haziran başında geçer.

 

Öğrenim ücretleri ve çalışma uzunluğu

Öğrenim ve ücretler öğrencisi olduğu okulun bağlı olarak değişebilir. Ama seçim için bu kadar çok okul ile ihtiyaçlarını karşılamak için uygun bir çözüm bulacaksınız. Genel En kursları maliyeti € 850 - yılda € 1.000 dolar.

Lisans derecesi derecesini tamamlamak için temel ders yükümlülüklerini ve ekstra müfredat gereksinimleri de dahil olmak üzere, tamamlamak için dört yıl civarında sürecektir.Derece derece uzmanlaşmış ve ders seçtikleri alan için iyi bir hazırlık.

 

Uluslararası öğrenciler

İtalya'da çalışma uluslararası öğrenciler için birçok fırsat vardır. Yurtdışından gelen öğrenciler olanakları keşfetmek ve kendi zevkine ne olacağını görmek için bekliyoruz. Uluslararası öğrenciler Avrupa Topluluğu Socrates Erasmus programı yetki altında, bir değişim anlaşması kapsamında çalışma olabilir sayede öğrenci değişim programları da vardır. Diğer öğrenciler bir İtalyan üniversite ve bir ev sahibi okul arasında bir ikili anlaşma yetkisi altında katılabilirler.

İtalya ve diğer ülkelerde eğitim arasındaki önemli farklardan biri en sınavları sözlü olmasıdır.

Kariyer ve araştırma olanakları kullanılabilir bir İtalyan üniversite mezunu tamamlanmasından sonra, vardır. Hukuk öğrencileri bir avukat olarak yasal bir kurum ya da uygulama alanında kariyer için devam edebilir.Beşeri bilimler ve sanat insanlar İtalya'da çok yaygın sanatsal yapımları birçok dahil olmak üzere birçok alanda yeteneklerini, kullanabilirsiniz. Çalışma belirli bir alan ve ihtiyaç bağlı olarak, bir İtalyan okuldan mezun öğrenciler, değişen toplumun taleplerini karşılamak için hazır olacak.

 

Öğrenci vize

Yurtdışından gelen öğrenciler eğitim için İtalya'ya gelmek için bekliyoruz, ama bir öğrenci vizesi veya pasaport ve gerekli belgeleri taşıması gerekmektedir. Buna ek olarak, belgelere yerel polis karakolunda kayıtlı olması gerekebilir. Vizeler hakkında en önemli şey doğru türüne sahip emin olmaktır. Seçtiğiniz okul girmeden önce, ihtiyacınız olan türü hakkında daha fazla bilgi için okul 'ın web sitesinde kontrol edin. Kayıt en yakın İtalyan elçilik veya konsolosluk yapılabilir.

 

Yararlı ipuçları

İtalya çok güzel ve eşsiz sanatsal buluntular tutan güzel bir ülke. İtalya'da Eğitim benzersiz ve çok odaklı. Vize gerekli ama elde etmek oldukça kolaydır. İtalya'da insanlar çok aile odaklı ve sanatsal fikirli. İtalya'da bir eğitim alma sınıf duvarlarının ötesinde ve sanat ve kültür sanat dünyasına gider. İtalya'da eğitim asla unutmayacağım bir deneyim.

İtalya hakkında

İtalya İtalyan Yarımadası olarak bilinen hemen güneyinde Avusturya ve Fransa, Avrupa'da yer alan bir ülkedir. Bu Akdeniz tarafından her tarafta çevrilidir. Ziyaretçilere ilgi noktaları Pisa, Amalfi Coast, Garda Gölü ve birçok sanat müzeleri ve zengin kültürünü İtalya içeren ilgi noktaları için bilinen en Pisa Kulesi içerir.

Ayrıca, İtalya şarap tatma, İtalya karayolları ve yol boyunca birçok üzüm bağları ziyaret ve tur gibi gezginler bir favori geçmiş zaman tanınır. Roma İtalya başkenti ve sık gezdi şehir.

Orada Roma'da tarihi ve modern kolaylık hem de ve çok zaman yılın görmek için.

 

İtalya'da İklim

İtalya'da iklim Kaldığınız alan bağlı olarak, çok farklı. Kuzey soğuk soğuk kışlar ve aşırı sıcak yazlar olabilir.Güney bölümünde, güz, bahar ve yaz bir araya geliyor ve küçük bir değişiklik gibi görünüyor. Orta İtalya yıl boyunca hafif ve daha ortalama.

 

Toplum

Aile İtalya'da toplumun merkezidir. Ağır Roma Katolik Kilisesi etkilenir, İtalyan halkının (% 88, son nüfus sayımında Katolik inanç) genellikle dindardır. Mümkün olduğunca güzel elbise iyi bir fikirdir Buna ek olarak, İtalyanlar giyim vurgu bir sürü koyun. Bu bir yana, yaşamak ve çalışmak ve okula bir samimi bir yerdir.

 

Yaşam maliyeti

Hayat pahalılığı nerede yaşadığınıza bağlı olarak, çeşitlidir. Orada İtalya'da konut farklı bir karışımı büyük konut gelen daire için, ve bazı ailelerin bir evde kendi geniş aile ile yaşamak.

 

Sağlık sigortası

İtalya birçok sağlık planları sunuyor ve İtalya'da ikamet almak eğer, siz ve aileniz ücretsiz tazminatı hak kazanabilirsiniz. Eğer olup olmadığını görmek için ücretsiz alabilirsiniz online tırnak vardır.